آموزش نکات کلیدی برای افزایش رنک گوگل (2020)


30 شهریور 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-12-21T10:31:53+03:30
آموزش نکات کلیدی برای افزایش رنک گوگل (2020)

افزایش رنک یا همان رتبه گوگل یکی از عواملی است که بعد از طراحی سایت، توسعه و پیشرفت آن را نشان میدهد. افرادی که دارای وبسایت هستند همیشه در تلاش هستند که راه هایی را پیدا کنند که رتبه سایت خود را بالا برده در نتیجه میزان ترافیک آن ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برای افزایش رنک گوگل، فاکتورهایی را گوگل در نظر گرفته است که باید تعداد زیادی از آن ها برای رسیدن به نتیجه عالی رعایت شوند.

روش هایی وجود دارند که با بکارگیری آن ها میتوانید به بهینه سازی سایت خود کمک کرده و باعث بالا بردن رتبه آن در گوگل شوید. در ادامه به تعدادی از این روش ها اشاره شده است که استفاده از ان ها در سئو سایت، میتواند وبسایت را در صفحه اول جستجوی گوگل قرار دهد.

افزایش رنک گوگل

  1. بهینه سازی عنوان و دیسکریپشن (Description)

اولین چیزی که کاربر هنگام جستجوی کلمات کلیدی روی صفحه گوگل با آن روبرو میشود، چکیده ای است که از عنوان، URL و متا دیسکریپشن تشکیل شده و روی صفحه جستجوی گوگل میباشد. عنوانی که انتخاب میکنید باید تشکیل شده از کلمات کلیدی، کوتاه و خلاصه باشد. همچنین متا دیسکریپشن باید توصیف دقیقی از محتوای شما نشان دهد زیرا از طریق آن نرخ کلیک سایت شما افزایش پیدا کرده و کاربران بیشتری از سایت شما دیدن خواهند کرد. همچنین محتوایی را که انتخاب میکنید باید متناسب با هدف سایت باشد بعنوان مثال محتوای طراحی سایت فروشگاهی با طراحی سایت شرکتی گوناگون است.

  1. استفاده از ALT برای بهینه سازی تصاویر

در بعضی مواقع موتورهای جستجو نمیتوانند تصاویری که بارگذاری شده است را درک کنند، به همین علت باید از متن جایگزین تصویر یا همان ALT استفاده شود تا در این شرایط موتورهای جستجو بتوانند از ALT استفاده کرده و تصویر را درک کنند. این متن جایگزین، تصویر را بسیار دقیق توصیف کرده است به طوری که افرادی که مشکل بینایی دارند میتوانند با استفاده از نرم افزارهای تبدیل متن به صوت، محتوای تصویر را متوجه بشوند. استفاده از ALT بر تجربه کاربری تاثیر گذاشته و بینندگان از ساییتان را افزایش میدهد. توجه داشته باشید در متن جایگزین از کلمات کلیدی استفاده کنید.

  1. شناسایی لینک هایی که مشکل دارند

زمانی که لینکی در سایت کار نکند کاربر با صفحه 404 روبرو شده در نتیجه از وبسایت خارج میشود. این نوع لینک ها تاثیرات منفی روی بهینه سازی سایت شما خواهند داشت. شما باید در اولین فرصت این لینک ها را شناسایی کرده و آن ها را به موقع ترمیم کنید مخصوصا بعد از اینکه محتوایی را مجدد منتشر میکنید یا تغییرات کمی را در URL ها ایجاد میکنید.

  1. لینک سازی داخلی

صفحات وبسایت شما بسیار ارزشمند هستند و با ایجاد لینک های داخلی میتوانید صفحات وبسایت خود را به یکدیگر مرتبط کرده و ارزش لینک ها را در تمام صفحات پخش کنید. موتورهای جستجو از طریق این لینک ها متوجه میشوند که کدام صفحات ارزش بیشتری دارند و آن ها را ایندکس خواهند کرد. اگر اینکار به صورت حرفه ای انجام شود به طور قابل ملاحظه ای رنک صفحات جدید سایتتان افزایش پیدا میکند.

  1. استانداردسازی ساختارهای URL

URLها مانند تابلوهای راهنما در یک وبسایت هستند که باعث میشود کاربران راحت تر در سایت شما جستجو کرده و به هدف خود برسند. در این مواقع کاربر زمان بیشتری را در وبسایت شما سپری میکند، همچنین از طریق آن ها میتواند از محتوای هر صفحه اطلاعات بیشتری را به دست آورد. URLها برای موتورهای جستجو نیز به همین شکل کاربرد دارند. هرچه ساختار URLها ساده تر و یکنواخت تر باشد ربات های گوگل بسیار سریع تر و راحت تر صفحات وبسایت را بررسی کرده و بودجه محدودتری را نیز استفاده میکنند.

  1. توجه به ریدایرکت ها

در بعضی اوقات با جا به جایی سرور باید URLهای سایتتان را نیز ریدایرکت کنید. برای اینکه تضمین شود URLهای قبلی در ایندکس خودشان حفظ میشوند و کاربران میتوانند به آن ها دسترسی داشته باشند میتوانید از ریدایرکت 302 استفاده کنید که البته موقتی است. برای دائمی کردن آن باید از ریدایرکت 301 استفاده شود که به صورت دائم URLهای شما را به آدرس جدیدی منتقل میکند. این کار باعث میشود رتبه یا رنک گوگل شما کاهش پیدا نکند.

بطور کلی طراحی سایت بسیار راه پرماجرایی بوده و به گونه ای است که باید به تمام جوانب آن توجه شود. اگر میخواهید به تازگی حرفه‌ای شروع کنید یا میخواهید روش کسب درآمد خود را تغییر دهید، با انتخاب طراحی سایت باید صبور هم نیز باشید زیرا بالا و پایینی‌های زیادی خواهد داشت. برای طراحی وب سایت باید توجه به بودجه‌ای که در نظر میگیرید، داشته باشید حتی میتوانید طراحی سایت ارزان را نیز انتخاب نمایید.

در این مقاله به برخی از روش های افزایش رنک گوگل اشاره کردیم. برخی از آن ها ممکن است به چشم نیایند ولی در رتبه گوگل وبسایت شما بسیار میتوانند تاثیرگذار باشند. امیدوارم این روش ها در بهینه سازی سایتتان مفید واقع شوند.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *