آیا محتوای صوتی به اندازه محتوای متنی روی رتبه سایت تاثیرگذار است؟


13 بهمن 1400

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2022-02-02T14:00:42+03:30
آیا محتوای صوتی به اندازه محتوای متنی روی رتبه سایت تاثیرگذار است؟

امروزه افراد تلاش دارند تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین به فروش برسانند. طراحی و استفاده از سایت یکی از راه هایی است که به افراد در این راه کمک می کند. بعد از راه اندازی و طراحی سایت خود محتواهای متفاوتی مانند صوتی، نوشتاری، ویدیویی و تصویری وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آن ها محصولات خود را در سایتتان معرفی کنید.

برای اینکه بتوانید میزان محصولات بیشتری را به فروش برسانید، نیاز است روی سئو سایت کار کرده تا رتبه سایت خود را بالا ببرید و با آگاهی از معیارهای گوگل به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. حال با این شرایط ممکن است برایتان سوال شود که استفاده از محتوای صوتی تا چه حد می تواند رتبه سایت را بالا ببرد و اینکه آیا محتواهای صوتی می توانند به اندازه محتواهای متنی روی رتبه سایت تاثیر گذارند؟ برای پاسخ به این سوالات این مقاله را مطالعه کنید.

محتوای صوتی

محتوا های صوتی انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

 1. پادکست ها
 2. رادیوهای اینترنتی
 3. کتاب های صوتی

 

آیا محتوای صوتی به اندازه محتوای متنی روی رتبه سایت تاثیرگذار است؟

 

محتوای صوتی در حوزه بازار دیجیتال جایگاه ویژه ای را کسب کرده است. تولید این محتوا مانند محتوای متنی بسیار اهمیت دارد. محتواهای صوتی کاربردهای بسیاری دارند که عبارتند از :

 • محتواهای صوتی با کیفیت می تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کنند و این گونه رتبه سایت شما را بالا ببرند.
 • محتواهای صوتی حتی از نظر جذب مخاطب توانسته اند در رتبه بالاتری از محتوای متنی قرار گیرند.
 • معلمین برای تدریس بهتر از محتواهای صوتی استفاده می کنند.
 • با استفاده از پادکست ها می توانید در سایت های مربوطه، محتوای صوتی خود را به اشتراک بگذارید و این گونه به رتبه بالایی در گوگل دست پیدا کنید.
 • شما می توانید از محتواهای صوتی در اپلیکیشن ها نیز استفاده کنید.
 • می توانید متن های سخنرانی را با استفاده از محتواهای صوتی انتشار دهید.
 • محتواهای صوتی می توانند به عنوان یک پیام خوش آمد گویی به روی برخی گوشی ها استفاده شوند.
 • محتواهای صوتی می توانند از طریق بلند گو در نمایشگاه ها پخش شوند.
 • شما با استفاده از محتوای صوتی می توانید کتاب الکترونیکی بسازید.
 • محتواهای صوتی می توانند سئو سایت شما را بالا ببرند.
 • محتواهای صوتی یکی از روش های تبلیغاتی ارزان قیمت محسوب می شوند.
 • محتوای صوتی می تواند یک تجربه بی نظیر برای مخاطبان شما ایجاد کند و رضایت آن ها را بیش از قبل جلب کند.
 • از آن جایی که محتوای صوتی در کاهش سرعت اینترنت تاثیر چندانی ندارد، پس یک عامل مهم در سئو محسوب می شود.
 • افراد نابینا نیز می توانند از محتواهای صوتی استفاده کنند.
 • محتواهای صوتی را می توان در هر موقعیتی مانند رانندگی و ... گوش داد.

تاثیر محتوای صوتی بر سئو سایت

همان طور که از مطالب بالا مشخص است، محتوای صوتی تاثیر بسیاری بر سئو سایت دارد و می تواند آن را بالا ببرد ولی خبر خوب دیگری که باید به آن توجه شود این است که گوگل تلاش دارد تا محصولی با نام سئوی صوتی تولید کند و این گونه شما می توانید به اندازه محتوای متنی و یا حتی بیشتر رتبه سئو سایت خود را بالا ببرید. در واقع گوگل تلاش دارد تا کلید واژه های موجود در محتوای صوتی را مانند محتوای متنی ردیابی کند و این گونه مطالب شما در بالاترین رتبه قرار می گیرد.

 

آیا محتوای صوتی به اندازه محتوای متنی روی رتبه سایت تاثیرگذار است؟

 

وبلاگ صوتی

بعد از طراحی سایت شخصی میتوانید از محتوا صوتی بهره ببرید البته بعد از طراحی هر سایتی مانند طراحی سایت فروشگاهی، خبری، خدماتی و .. میتوانید این نوع از محتوا را در آن‌ها استفاده کنید. با قرار دادن محتوا صوتی در بالای صفحه وبلاگ خود، می توانید توجه مخاطبین را بیشتر از قبل به نوشته های خود جلب کنید و این گونه سئو سایتتان را بالا ببرید.

پادکست ها

پادکست ها، محتواهای صوتی هستند که از روی یک متن خوانده شده اند و در عین حال یک موسیقی زیبا به همراه آن ارائه شده است. لازم به ذکر است که محتواهای صوتی که به صورت پادکست ارائه می شوند، دارای مزایایی هستند که می توانند به اندازه محتوای متنی رتبه سایت شما را بالا ببرند حتی اگر طراحی سایت ارزان را انجام داده باشید؛ که عبارتند از:

 • پادکست ها برای پخش شدن نیاز به دستگاه خاصی ندارند و توسط هر موبایل یا کامپیوتری قابل پخش هستند.
 • پادکست ها پس از دانلود، برای پخش شدن نیاز به اینترنت ندارند و به راحتی می توان آن ها را جلو یا عقب برد. 

بهینه سازی وقت

در دنیای امروز افراد آن قدر درگیر و مشغول هستند که حتی گاهی وقت برای مطالعه یا گشتن در سایت های مختلف را ندارند و بیشتر وقت خود را در حال رفت و آمد هستند. پس در این شرایط شما چگونه می توانید سایت خود را تبلیغ کنید؟

خبر خوب این است که افراد در موقعیت های مختلف می توانند محتواهای صوتی شما را گوش دهند، پس لازم است که کارهای زیر را انجام دهید:

 1. یک محتوای جذاب تهیه کنید که توجه افراد به آن جلب می شود.
 2. چند بار نام برند خود را در آن تکرار کنید.
 3. حال با این شرایط، مخاطب پس از اینکه به مقصد مورد نظر خود رسید، در ابتدا نام برند شرکت شما را سرچ می کند و این گونه میزان بازدید از سایت شما بالا می رود و سایت شما رتبه بالایی در گوگل کسب می کند.

 

آیا محتوای صوتی به اندازه محتوای متنی روی رتبه سایت تاثیرگذار است؟

 

نکته!

از آن جایی که تنوع تاثیر بسیار زیادی بر سئو سایت دارد و محتواهای صوتی یکی از روش های نسبتا جدید و متنوع است، پس محتواهای صوتی بدون شک می توانند در رتبه سایت تاثیر بگذارند و مانند محتوای متنی رتبه بالایی در سایت کسب کنند البته اگر برای محتوا، قبل از طراحی وب سایت، برنامه‌ای داشته باشید. همچنین لازم به ذکر است که روش جستجوی صوتی خیلی راحت تر از جستجو تایپی است، به همین علت به زودی جستجوی صوتی جایگزین روش های قدیمی می شود. با توجه به این نکته بعید نیست که روزی برسد که محتوای صوتی نیز بتوانند به طور کامل جایگزین محتوا متنی شوند.

به طور مثال شما در حین رانندگی ترجیح می دهید که آدرس را به صورت صوتی یا تایپی از گوگل بپرسید؟ به طور حتم صوتی را ترجیح می دهید تا این گونه در وقت خود صرفه جویی کنید و تصادف نکنید.

در این مقاله تلاش شد به این موضوع پرداخته شود که آیا محتواهای صوتی می توانند مانند محتواهای متنی رتبه سایت را بالا ببرند یا خیر. در واقع اگر افراد بعد از طراحی سایت خود بتوانند محتواهای صوتی را برای سایت های خود تدارک ببینند، می توانند بازدید کننده های بسیاری را به سایت خود جلب کنند و این گونه می توانند رتبه سایت خود را بالا ببرند. امیدوارم مطالب این سایت مفید واقع شده باشد.

 

دریافت مشاوره و استعلام

image

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *