استراتژی آپدیت سایت بدون افت سئو


15 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-10-06T15:48:25+03:30
استراتژی آپدیت سایت بدون افت سئو

آپدیت کردن وبسایت میتواند یکی از استراتژی های مهم باشد. به روزرسانی کردن سایت در زمان های مشخص و مداوم در توسعه آن بسیار موثر است. احتمالاً هر روز با قسمتهای کوچکی از وب سایت خود کار می کنید، تصمیم گیری در مورد اینکه بتوانید به روزرسانی گسترده تری را داشته باشید مطمئنا میزان سوددهی سایت شما را افزایش خواهد داد. خیلی راه ها برای انجام دادن این کار وجود دارد. شما ممکن است به سادگی اطمینان حاصل کنید که همه چیز به روز است و به درستی کار میکند، یا ممکن است بخواهید تغییرات عمده ای مانند تغییر کلمات کلیدی اصلی که سایت، آن ها را هدف قرار می دهد، در سایت خود ایجاد کنید. در ادامه چند راهکار اصلی برای کمک به شما در به روزرسانی وب سایتتان معرفی خواهد شد بدون آنکه در سئوی شما تاثیری بگذارد.

 1. اطمینان حاصل کردن از خوب کار کردن تمام قسمت های وبسایت

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید تمام بخش های وبسایت چه کوچک چه بزرگ، به درستی کار خود را انجام میدهند. این به معنای انجام یک حسابرسی کامل از سایت شما است. اگر امکانش وجود دارد تمام صفحات را مرور کرده و موارد زیر را چک و بررسی کنید:

 • پلاگین ها یا موضوعاتی که نیاز به به روز شدن، دارند.
 • بررسی تصاویر گمشده یا بی کیفیت.
 • اطلاعات کاربرانی که نادرست است یا منسوخ شده است.
 • چک کردن لینک های شکسته (می توانید با استفاده از یک پلاگین این مسئله را حل کنید)
 • بررسی ویژگی ها و پلاگین های نقض شده
 • قالب بندی و مسائل سبک و استایل
 • چک کردن محتواهای از بین رفته یا قدیمی

شاید بررسی کردن تمام این موضوعات به نظر زیاد بیاید اما این خیلی مهم است که هر صفحه تاثیر زیادی روی کاربران بگذارد. در حالی که سایت خود را مرور می کنید، این میتواند بهترین موقعیت باشد تا اطمینان حاصل کنید که محتوای شما به درستی سازمان یافته است. در آخر فراموش نکنید که قبل از انجام تغییرات، یک پشتیبان از آن تهیه کنید زیرا برای افت نکردن سئو نیاز میباشد.

 1. انجام دادن تست A  / B

بعد از اینکه مطمئن شدید تمام قسمت ها به خوبی کار میکنند، باید تعیین کنید که آیا سایت شما تا حد ممکن کارآیی دارد یا خیر. تست A / B یکی از بهترین روش ها برای انجام این کار است.  به زبان ساده تر این تکنیک شامل ایجاد دو نسخه از چیزی و تست دادن آنها در برابر یکدیگر است.

استراتژی آپدیت سایت بدون افت سئو

به عنوان مثال شما میخواهید که افرادی که از صفحه شما بازدید میکنند در لیست ایمیل ثبت نام کنند. شما میتوانید دو نسخه از آن صفحه تهیه کنید که دو فراخوان به صورت متفاوت انجام شوند؛ مثلا یکی با دکمه و دیگری با پنجره باز شو (popup). سپس شما میتوانید هر کدام از بازدیدکنندگان را به صورت تصادفی به یک صفحه یا صفحه دیگر ارسال کرده و بررسی کنید که کدام نسخه بیشترین کلیک را دارد.
برای کاربران وردپرس ، ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانند به این روند کمک کنند. Nelio A / B Testing یک پلاگین با کیفیت است که مجموعه کاملی از گزینه های آزمایش را برایتان فراهم می کند.

 1. از مخاطبان خود درخواست بازخورد کنید.

همراه با آزمایشات شخصی خود، می خواهید بدانید که مخاطبان فعلی شما درباره سایت شما چه نظری دارند. بنابراین، ایده خوبی است که مستقیماً از بازدید کنندگان دائمی خود بازخورد بگیرید زیرا در به روزرسانی وب سایتتان میتواند بسیار موثر باشد. شما باید با خصوصیات مخاطبان خود آشنا شوید. باید بدانید که آن ها چه چیزهایی را دوست دارند و چه چیزهایی را دوست ندارند و همچنین به چه جنبه ها یا محتوایی اهمیت می دهند. همچنین می خواهید تعیین کنید که آنها برای حل چه مشکلاتی به سایت شما می آیند. برای تشویق این بازخورد بهتر است که آن را به صورت مستقیم از آن ها درخواست کنید. شما می توانید این کار را از طریق بخش نظرات یا انجمن ها، یک کمپین ایمیل یا حتی یک نظرسنجی اختصاصی انجام دهید.

 1. به میزان رقابت و رقبای خود توجه کرده و تحقیق کنید.

شاید تا الان به این موضوع آنقدر توجه نمیکردید. آپدیت کردن وبسایتتان میتواند بهترین فرصت باشد که اطمینان حاصل کنید که هنوز در زمینه تخصصی خود فعالیت می کنید و می دانید سایت های مشابه در چه زمینه ای فعالیت داشته اند. خوشبختانه ابزارهای اختصاصی وجود دارد که می تواند به شما در انجام این تحقیق کمک کند. بیشتر آنها به شما کمک می کنند تا سایت خود را از طریق معیارهای خاص با سایت های مشابه مقایسه کنید. با انجام این کار میتوانید بینش هایی را که به وسیله تحقیقات از رقبا می گیرید را در وب سایت خود به کار گیرید.

 1. تجزیه و تحلیل وبسایت خود را چک و بررسی کنید.

اگر در حال حاضر سایت خود را تجزیه و تحلیل کرده اید، در آن جستجو کنید تا مواردی از قبیل موارد زیر را به دست آورید:

 • کدام صفحات در سایت شما محبوب ترین هستند.
 • آیا در هر یک از صفحات شما نرخ پرش غیرطبیعی زیاد است؟
 • کدام صفحات بیشترین تعامل را ایجاد می کنند؟

اگر قبلاً تجزیه و تحلیل سایت خود را پیگیری نمیکردید، به روز کردن آن بهترین زمان است که Google Analytics را به وردپرس اضافه کنید.

 1. کلمات کلیدی سایت خود را به روز کنید!

کلمات کلیدی بخشی حیاتی از استراتژی هر وب سایت هستند. استفاده درست و به روز کردن آن ها به شما کمک می کند تا در موتورهای جستجو رتبه بالاتری به دست آورید، به این معنا که سایت شما بیشتر دیده خواهد شد. حتی اگر کلمات کلیدی بسیاری در همان ابتدای ساخت وبسایت به دست آوردید، این حجم میتواند متغیر باشد و همیشه تغییر کند. این بدان معناست که ممکن است همان کلمات کلیدی که به طور مداوم از آن ها استفاده میکردید، دیگر مخاطبان شما را جذب نکند.

استراتژی آپدیت سایت بدون افت سئو

برای رفع این مشکل، باید بعد از آپدیت کردن وبسایتتان، وقت خود را به بررسی کلمات کلیدی اصلی سایت خود اختصاص دهید. Google Keyword Planner  ابزاری مفید برای این کار است. اگر متوجه شدید که هر کلمه کلیدی محبوبیت خود را از دست داده یا عملکرد خوبی ندارد، می توانید محتوای موجود را تغییر دهید تا گزینه های قوی تری را هدف قرار دهید.

 1. محتوای جدیدی برای وبسایت ایجاد کنید یا آن را به روزرسانی کنید.

و در آخر یک راه بسیار مفید برای به روزرسانی وب سایت خود ایجاد محتوای کاملاً جدید است. حتی اگر سایت شما نسبتاً ایستا (Static) باشد، اضافه کردن محتوای جذاب و با کیفیت بالا در هر زمان ممکن هوشمندانه است. این موضوع می تواند باعث افزایش رتبه بندی جستجوی وبسایتتان شود و خوانندگان را برای خواندن مطالب بیشتر بازگرداند. در اینجا تعدادی پیشنهاد داده شده است برای اینکه بدانید چگونه از محتوای خود با حداکثر تاثیری که میتواند داشته باشد، استفاده کنید:

 • اگر تا به الان وبلاگی نداشتید، یکی را راه اندازی کنید.
 • برای تکمیل محتوای متنی، فیلم یا اینفوگرافی در کنار آن ایجاد کنید.
 • بخشهای اصلی سایت خود را بازنویسی کنید، مانند صفحات "مخاطب" و "درباره".

آپدیت کردن وبسایتتان را میتوانید زمان خوبی ببینید که برای ایجاد محتواهای جدید و مورد علاقه مخاطبانتان تلاش کرده و به طور منظم محتواهای جدید در وبسایت قرار دهید.

توجه داشته باشید اگر مرتبا سایت خود را چک میکنید و تغییراتی در آن ایجاد میکنید، این کافی نیست. وبسایت به روزرسانی و تازه شدن نیاز دارد. تمام مواردی که ذکر شد در سئوی سایت نیز بسیار موثر هستند و با رعایت کردن تمام این نکات از افت کردن سئوی سایت نیز جلوگیری خواهد شد.

دریافت مشاوره و استعلام

image

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *