اصول طراحی وب، گرافیک و جلوه های رنگی


05 شهریور 1401

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2022-08-27T17:49:27+04:30
اصول طراحی وب، گرافیک و جلوه های رنگی

اگر قبلا ایده ای از گرافیکی که وب سایت شما نمایش می دهد دارید، احتمالا از قبل می دانید که چه محتوایی را ارائه می دهید. محتوا تا حد زیادی ظاهر بصری سایت شما را تعیین می کند. در مورد آنچه اطلاعات، محصولات یا خدمات ویژه شما را متمایز می کند، ایده بگیرید. چه چیزی شرکت یا برند شما را نشان می دهد؟ پیشنهاد شما چگونه از رقبا متمایز است؟ تطبیق طراحی وب سایت با تصویر مورد نظر و محتوای خود ضروری است. علاوه بر این، شما باید در طول طراحی وب سایت خود اطمینان حاصل کنید که هویت بصری شرکت در ارائه منعکس می شود.
اشکال و رنگ ها
این آرم ها، اشکال و رنگ ها هستند که بر نحوه درک مردم از حضور وب شما تأثیر می گذارند. علاوه بر چیدمان و ساختار محتوای شما (متون، تصاویر، فیلم ها و ...)، جنبه بصری نیز باید برجسته شود. در واقع، طراحی یک وب سایت تا حد زیادی به نحوه درک کاربران اینترنت از کل صفحه شما، محتوای آن و شرکت یا برند پشت آن کمک می کند. برای این کار، یک منشور گرافیکی می‌تواند به شما کمک کند سبکی را که برای حضور آنلاین شما مناسب است، اتخاذ کنید.
دستورالعمل های طراحی وب
هویت بصری همیشه تصویر خاصی از یک شرکت را منعکس می کند. این هویت بصری در صورتی از قدرت تشخیص قوی برخوردار است که به صورت منسجم اجرا شود و در همه رسانه های ارتباطی یکسان باشد. موارد زیر عناصر اصلی طراحی وب شرکتی را نشان می دهد.
 اصول طراحی وب، گرافیک و جلوه های رنگی
لوگو
لوگو یک نماد گرافیکی است، در مرکز هویت بصری شما قرار دارد و ظاهر تمام رسانه های آینده شما را تحت تاثیر قرار می دهد. به طور کلی، بیشتر یا نه همه مواد بازاریابی از رنگ های لوگوی شرکت استفاده می کنند. لوگو اغلب از یک کاراکتر (یا حداقل یک یا چند حرف) و یک یا چند عنصر تصویر تشکیل شده است. شکل عنصر تصویر یا تایپوگرافی به آن کمک می کند تا ظاهری منحصر به فرد داشته باشد و به راحتی قابل تشخیص باشد. هنگام ایجاد لوگو، اصول خاصی باید رعایت شود. یک لوگوی خوب دارای موارد زیر باشد.
درک سریع: لوگو امضای برند است. باید برند را برجسته و منعکس کند. محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید را می‌توان به شکلی سبک در لوگو ادغام کرد تا درک بهتری داشته باشد.
منحصر به فرد باشید: لوگوی شما باید از سایر برندها متمایز باشد. کپی کردن یک لوگوی شناخته شده شما را از ساختن هویت خود باز می دارد. علاوه بر این، شما در معرض اقدام قانونی از طرف برند کپی شده هستید.
به خاطر سپردن آسان: یک لوگو نباید خیلی دقیق یا بازیگوش باشد. لوگوهایی که بیشتر به خاطر می آوریم اغلب ساده هستند.
قابل تکرار: یک لوگو در رسانه های مختلف استفاده می شود. چه روی یک کارت ویزیت یا روی یک پوستر بزرگ، لوگو باید به همین راحتی قابل تشخیص باشد. از آنجایی که پیکسل ها تنها مواردی نیستند که باید در هنگام بهره برداری از لوگوی خود در نظر بگیرید، توصیه می شود همیشه آن را با وضوح بالا نمایش دهید. این به شما امکان می دهد آن را با سایزهای مختلف وفق دهید. علاوه بر این، برای سهولت استفاده از آن باید فرمت های مختلف (JPG، PNG و PDF) داشته باشید.
تایپوگرافی 
تایپوگرافی چیزی است که باید به راحتی قابل تشخیص و بسیار خوانا باشد، حتی در تصاویر و با هر اندازه ای که استفاده می شود. تایپوگرافی نیز باید منعکس کننده فلسفه، تصویر آن باشد یا حداقل با تصور شرکتی که می خواهیم منتقل کنیم مطابقت داشته باشد. این باید برای همه متون استفاده شود، اغلب در لوگو یافت می شود.
فرصت های زیادی برای نمایش تصاویر در وب سایت شما وجود دارد. آنها به تنوع محتوا و برانگیختن احساسات در کاربر کمک می کنند. مجموعه ای از تصاویر، عکس ها، الگوها و نمادها هویت بصری وب سایت شما را تعیین می کند. درست مانند فونتی که انتخاب می کنید، زبان تصاویر نیز باید یکدست باشد و به روشی ثابت کنار هم قرار گیرد. برای جلوگیری از یک تصویر آماتوری باید از وضوح ضعیف و تصاویر غیرحرفه ای اجتناب شود.

اصول طراحی وب، گرافیک و جلوه های رنگی

 


رنگ ها 
اهمیت انتخاب رنگ های مورد استفاده در یک وب سایت را نباید دست کم گرفت. رنگ ها همیشه با احساسات و زمینه های خاص مرتبط هستند، چه آگاهانه و چه ناخودآگاه. ما رنگ های گرم (زرد، نارنجی، قرمز) را از رنگ های سرد (آبی، سبز، بنفش) تشخیص می دهیم. رنگ های خنثی سیاه، سفید، خاکستری و قهوه ای هستند. هر رنگ با معنایی همراه است. بنابراین رنگ ها در فردی که آنها را درک می کند، تداعی های مثبت یا منفی ایجاد می کنند. به همین دلیل است که توصیه می شود رنگ های یک وب سایت را بر اساس معیارهای صرفا زیبایی شناسی قرار ندهید.
سخن پایانی
آیا می خواهید لوگوی خود را خودتان بسازید اما دانش لازم یا نرم افزار پردازش تصویر را ندارید؟ شما می توانید از خدمات آنلاین تخصصی ما در شرکت وب مهر استفاده کنید.
 

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *