افزایش رتبه سایت در گوگل


31 شهریور 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-09-21T22:39:04+03:30
افزایش رتبه سایت در گوگل

این روزها خیلی از افراد هستند که برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود اقدام میکنند و تلاش میکنند که بتوانند وبسایت خود را به سطح خوبی برسانند که توسط آدم های زیادی دیده شود. اما این کار سختی است و بعضی مواقع دارندگان وبسایت نمیدانند باید از کجا شروع کرده و باید چکارهایی را انجام دهند که وبسایت آن ها محبوب شود. حتما میدانید که تبلیغات بسیار هزینه بر میباشد و موقتی است. حتما با خودتان فکر میکنید که چکار باید انجام دهید! مطمئنا راجع به سئو چیزهایی شنیده اید. با بهینه سازی سایت خود میتوانید رتبه سایت خود را افزایش داده در نتیجه وبسایتتان در صفحه اول گوگل مشاهده میشود و باعث میشود کاربران بیشتری سمت آن روند. برای افزایش رتبه سایتتان تکنیک هایی وجود دارد که به برخی از آن ها در این مقاله میپردازیم.

افزایش رتبه سایت در گوگل

تکنیک های افزایش رتبه سایت در گوگل

  • تولید محتوای مناسب و مرتبط

تولید محتوا، بسیار در افزایش رتبه ساییتان تاثیرگذار است. محتوا باید ارگانیک بوده و کپی نباشد. گوگل روی محتوای کپی بسیار حساس است و وبسایت هایی که از محتواهای کپی استفاده میکنند را جریمه میکند. همچنین محتوا باید مرتبط با نوع وبسایتتان باشد. اگر موضوع وبسایت طراحی سایت باشد ولی درباره طراحی اپلیکیشن محتوا تهیه شده باشد، اگر کاربری وارد وبسایت شده و چنین چیزی را ببیند فورا از سایت شما خارج میشود. این موضوع رتبه سایت شما را کاهش خواهد داد.

  • متا تگ ها

استفاده از متاتگ ها در صفحه های مختلف وبسایت بسیار در افزایش رتبه موثر است. هر صفحه متاتگ مخصوص به خود را دارد. متاتگ عنوان (title) و متاتگ توضیحات از متاتگ هایی هستند که بسیار مورد استفاده قرار میگیرند و مهم هستند. دقت داشته باشید که در متاتگ ها حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید.

  • استفاده از لینک ها

این مورد به بهینه سازی سایت بسیار کمک میکند. لینک هایی که در وبسایت ها استفاده میشوند شامل لینک های داخلی، انکرتکست و بک لینک ها میشوند. لینک های داخلی و انکر تکست ها که درون متن به کار رفته و کاربران را به دیگر صفحات همان سایت راهنمایی میکند. این لینک ها بین صفحات وبسایت ارتباط برقرار میکنند و باید با موضوع سایت مرتبط باشند. همچنین به ایندکس شدن صفحات کمک میکنند. صفحاتی که دارای لینک های داخلی هستند از نظر گوگل بسیار ارزشمند هستند.

بک لینک هایی که در صفحات یک وبسایت هستند کاربران را به سایتی دیگر منتقل میکنند. استفاده از بک لینک بسیار حساس است و در کل برای استفاده از انواع لینک ها باید از یک سئو کار حرفه ای کمک گرفت.

  • سرعت بارگذاری سایت

یکی از مواردی که بسیار در بهینه سازی سایت و افزایش رتبه آن بسیار موثر است، سرعت وبسایت و بارگذاری صفحات آن میباشد. این عامل علاوه بر افزایش رتبه سایت در گوگل، در جذب کاربر بیشتر نیز بسیار موثر است.

  • بروز رسانی وبسایت و محتوای آن

زمانی که محتوا و مطالب وبسایت شما به صورت مداوم و منظم بروز رسانی شود، بیشتر مورد توجه گوگل قرار گرفته در نتیجه باعث میشود وبسایتتان در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرد.

تکنیک هایی که در این مقاله به آن ها اشاره شد بخشی از تمام تکنینک ها را تشکیل میدهد. راه های بسیاری است که با رعایت کردن و انجام دادن آن ها باعث میشود که رتبه وبسایت شما افزایش پیدا کرده و همچنین کاربران بیشتری جذب وبسایتتان شوند. در نتیجه کسب و کار شما توسعه پیدا خواهد کرد.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *