برآورد هزینه طراحی سایت


11 مرداد 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-10-19T02:02:20+03:30
برآورد هزینه طراحی سایت

هر شرکتی تعرفه های مخصوص به خود را دارد و هزینه هرکدام با دیگری متفاوت است. تکنولوژی که برای طراحی سایت شما استفاده میشود و سطح دانش برنامه نویسان در میزان کیفیت سایت و نیز هزینه ها موثر است. برآورد قیمت هر سایت، باید پس از بررسی دقیق نیازهای مدیر سایت و تحلیل آن صورت گیرد. معمولا دقیق حساب کردن هزینه ها امکان پذیر نیست و شرکت ها بیشتر در همان ابتدا به برآورد هزینه ها میپردازند که قیمت حدودی را در دسترس شما قرار دهند زیرا ممکن است عواملی در طی طراحی سایت، روی هزینه تخمینی تاثیر بگذارد و آن را تغییر دهد. به طور کل تخمین پروژه های طراحی یک فرایند زمان بری است.

برآورد هزینه طراحی سایت

یکی از مهمترین دلایلی که باعث میشود بسیاری از تخمین های طراحی اشتباه شود این است که طراح توضیحات کاملی از پروژه دریافت نکرده است. بسیار مهم است که هنگام مشخص کردن هدف یک وبسایت تا حد امکان دقیق باشید که این اتفاق نیفتد. یک تخمین خوب می تواند به معنای تفاوت بین یک پروژه طراحی سودآور و یک پروژه پر هزینه ای که باشکست روبرو میشود، باشد. پس حواستان به تمام ایده های که برای سایتتان در ذهن دارید باشد که تمام آن ها مورد محاسبه قرار بگیرد.

شرکت ها برای اینکه بتوانند راحت تر هزینه ها را برآورد کنند دو مرحله زیر را طی میکنند:

 • کارکنان شرکت ها ریز به ریز خدماتی که قرار است در طی طراحی انجام شود را فهرست میکنند و حتی برای پروژه های بزرگتر، هر مرحله را با توضیحات ذکر میکنند.
 • مقدار ساعتی که هر قسمت پروژه ممکن است زمان ببرد را تخمین میزنند و یک زمان مشخصی را برای خود به هدف طراحی در نظر میگیرند که پروژه را در همین مقدار تعیین شده به اتمام رسانند. زیرا زمان بیشتر یا کمتر صرف کردن برای یک طراحی روی هزینه تاثیر میگذارد.

معمولا اگر به سایت هایی که طراحی سایت را انجام میدهند برویم، برای برآورد هزینه، فهرستی را از امکانات مختلفی که  برای یک وبسایت نیاز است در اختیار کاربر قرار داده اند که با مشخص کردن آن ها، میتواند به یک قیمت تقریبی دست پیدا کند. این فهرست میتواند به شما کمک کند که محاسبه کنید بودجه ای که برای هدف و ایده هایی که برای وبسایتتان در نظر گرفته اید کافیست یا خیر. بعنوان مثال بخش هایی از این فهرست ها شامل این موارد است:

 • اسم وبسایت
 • انواعی از وبسایت های مختلف آورده شده و با انتخاب یکی از آن ها نوع وبسایت مشخص میشود. همانطور که میدانید نوع وبسایت در مقدار هزینه تاثیر دارد چون هرکدام امکانات مخصوص خود را دارند.
 • مشخص کردن نوع هاست برای سایت که اشتراکی یا اختصاصی باشد.
 • انتخاب کردن پسوند دامنه که پسوندهای پیشنهادی بیشتر ir. و com. هستند. هرکدام از انواع پسوندها نسبت به کاربردشان قیمت های خاص خود را نیز دارند.
 • مشخص کردن اینکه امور مربوط به سئو سایت روی وبسایت شما قرار گیرد یا خیر.
 • فعال کردن مدیریت منو که  به وسیله آن میتوانید به تمام بخش های وبسایت ازجمله تمام منوها بصورت نامحدود دسترسی داشته باشید و آن ها را مدیریت کنید.
 • فعال کردن ربات تلگرام؛ کاری که این ربات انجام میدهد این است که هر محتوایی را که داخل سایت قرار میدهید مستقیما به کانال تلگرام شما میفرستد. فرمان های این ربات را میتوانید به سلیقه خود توسعه دهید.
 • اضافه کردن زبان اضافی، به این لیست تعداد زبانی که میخواهید اضافه شود را میدهید.
 • فعال کردن پشتیبانی آنلاین یا فعال نکردن آن.

علاوه بر این گزینه هایی که مطرح کردم، گزینه های بسیار دیگری نیز وجود دارند که توسط کاربر مشخص میشود و در آخر آن سایت قیمت نهایی را در اختیار او قرار میدهد.  بطور کل برآورد هزینه ها کار آسانی نیست و باید تمام جزییات کار مورد بررسی قرار گیرد. برآورد و مشخص کردن هزینه ها بر اساس عوامل و فاکتورهای خاصی است ولی بیشتر به انتخاب های شخصی شما بستگی دارد.

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *