برنامه ساخت سایت رایگان


12 مرداد 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-10-31T23:51:00+03:30
برنامه ساخت سایت رایگان

ساخت سایت، امروزه از هر چیزی مهمتر است. عصر، عصر تکنولوژی است. امروزه اینترنت و فضاهای مجازی در خیلی از ابعاد زندگی مردم جای گرفته است. در این اوضاع شیوع ویروس کرونا خیلی از افراد به جای اینکه از خانه بیرون بروند و خرید کنند بیشتر خریدهایشان را بصورت آنلاین انجام میدهند. شاهد بودیم که چقدر از فروشگاه ها و شرکت ها ورشکشست شدند. چه کسانی در این میان بیشترین سود را کردند؟ خب مشخص است افرادی که بصورت آنلاین فعالیت داشتند. باید تلاش کنیم که بتوانیم کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کرده و بتوانیم همراه با پیشرفت تکنولوژی حرکت کنیم.  

قبل از اینکه بخواهید کسب و کار اینترنتی خود را راه بیندازید باید مشخص کنید به چه هدف و منظوری میباشد. بعد از اینکه هدف خود را مشخص کردید به سراغ روش هایی که برای ساخت سایت وجود دارد میرویم. به طور کلی چهار روش وجود دارد. ساخت سایت اختصاصی با کدنویسی اختصاصی، استفاده از cmsهای متداول، استفاده از سایت سازهای رایج و آخرین مورد استفاده از وبلاگ ها چهار روشی هستند که به جز مورد اول، میتوانید با سه مورد بعد آن وب سایت های کاملا رایگان با پسوند یا بدون پسوند طراحی کنید.

همانطور که گفتیم یکی از روش هایی که میتوان بصورت رایگان سایت خود را بسازید، استفاده از CMS ها میباشد. سیستم CMS همان مخفف Content Management System به معنی سیستم مدیریت محتوا است که یک برنامه نرم افزاری روی سرور میباشد. سیستم مدیریت محتوای سایت به شما این امکان را میدهد که سایت خود را تولید کرده و آن را مدیریت کنید. برای این کار نیازی به علم تخصصی ندارید و به راحتی میتوانید بخش های جدید به سایت خود اضافه کرده یا محتویاتش را تغییر دهید.

از پرکاربرد ترین cmsها، وردپرس میباشد. وردپرس به عنوان سایت ساز این امکان را به شما میدهد که در مدت زمان بسیار کوتاهی بدون نیاز به زبان برنامه نویسی، یک وبسایت جامع را داشته باشید. حتی اگر در گذر زمان نیاز به تغییرات نیاز داشت میتوانید با هزینه کمتری نسبت به وبسایت اختصاصی، تغییرات لازمه را در ساختار آن پیاده کنید.

روش دیگری که مطرح شد استفاده از سایت سازهای رایج میباشد. سایت سازها تقریبا شبیه cmsها هستند با این تفاوت که شرکت هایی کدهایی نوشته اند که مختص به خودشان است. سایت سازها به دودسته آفلاین و آنلاین تقسیم میشوند.

بهترین سایت سازهایی که وبسایت های مختلف را سریع راه اندازی میکنند شامل:

  • ویکس  (Wix) از جمله سایت سازهای رایگان هست که دارای قالب های زیبا و گرافیک رایگان میباشد و به راحتی میتوانید به وسیله آن سایت خود را بدون دانش برنامه نویسی ساخته و راه اندازی کنید و برای ایده های خود محدودیتی ندارید.
  • وبزی از دیگر روش های رایگان ساختن سایت میباشد. وبزی قالب های از پیش آماده شده زیبایی دارد و ویرایشگر آن تا حد امکان بصورت بصری و تصویری طراحی شده است. ویژگی های مهمی وبزی شامل انعطاف پذیری، سئوعالی و همینطور پشتیبانی خیلی خوب آن است.
  • پویش و پرتال از دیگر سایت سازهای ایرانی میباشند که از صفر تا 100 یک سایت را طراحی میکنند.
  • پرتال از دیگر سایت سازها است که قالب های آن محدود میباشد و برای تغییر در ساختار قالب ها به دانش برنامه نویسی نیاز است.

وبلاگ ها روش دیگری برای ساخت سایت رایگان میباشد. از این روش میتوان با هزینه کمتر و البته امکانات به مراتب ساده تر سایت خود را راه اندازی کنید.

اینترنت آنقدر در زندگی مردم نفوذ داشته که آنان بیشتر کارهای روزمره خود را بصورت انلاین انجام میدهند از خرید مواد غذایی گرفته تا خرید پوشاک، انتخاب پزشک، خرید خانه و خودرو وحتی حمل ونقل و بسیاری از کارهای دیگر که همه ما در زندگی خود نیز انجام میدهیم. راه اندازی کسب و کار اینترنتی بهترین راه درآمد زایی در این زمان است. در این مقاله سعی کردیم روش های مختلف ساختن سایت رایگان را معرفی کنیم که با روش ها آشنا شوید. چون در اخر این شما هستید که یکی از مناسب ترین پلت فرم ها را با بررسی گزینه های مختلف برای راه اندازی سایت یا فروشگاه خود بسته به نیاز و امکاناتی که دارید انتخاب میکنید. امیدواریم این مقاله به شما در این راه کمک کند.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *