تاثیر موشن گرافیک روی سئو سایت


17 بهمن 1400

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2022-02-06T14:38:08+03:30
تاثیر موشن گرافیک روی سئو سایت

در دنیای امروز، محتواهای اینترنتی بیشتر از قبل توجه افراد را به خود جلب کرده است. افراد تلاش می کنند با طراحی سایت کسب و کار خود را به صورت آنلاین تبدیل کنند تا بتوانند درآمد خود را افزایش دهند. محتواهای اینترنتی بسیاری وجود دارند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید ولی اگر علاقه مند هستید تا از موشن گرافیک استفاده کنید، به شما توصیه می شود که این مقاله را مطالعه کنید.

موشن گرافیک چیست؟

در ابتدا ممکن است که این سوال برای شما پیش بیاید که موشن گرافیک چیست؟ موشن گرافیک از دو واژه موشن و گرافیک ساخته شده است. موشن به معنای حرکت و گرافیک به معنای تصاویری است که با استفاده از برنامه های گرافیکی مثل فوتوشاپ ساخته می شود. در واقع در موشن گرافیک چندین تصویر پشت سر هم به گونه ای قرار می گیرند و به افراد نشان داده می شوند که مخاطب تصور کند که تصویر در حال حرکت است.

در موشن گرافیک از هنر صداسازی نیز استفاده می شود و بر روی سمبل ها و کاراکترهای موجود در ویدئو صدا قرار می دهند. هدف در موشن گرافیک این است که یک پیام به مخاطب منتقل شود.

 

تاثیر موشن گرافیک روی سئو سایت

 

تاثیر موشن گرافیک در سئو سایت

بعد از اتمام راه اندازی و طراحی سایت، تولید محتوا برای آن مهمترین چیز است. موشن گرافیک می تواند سئو سایت شما را بالا ببرد. به عبارتی دیگر موشن گرافیک می تواند موجب شود که سایت شما در گوگل رتبه بالایی را کسب کند. در ادامه دلایلی که موشن گرافیک موجب می شود که سئو سایت شما افزایش یابد بررسی شده است.

جلب اطمینان مشتری

نحوه طراحی سایت در جذب مشتری بسیار موثر است و بعد از آن محتوای آن. همان طور که می دانید برای افزایش فروش بیشتر نیاز است که به مشتریان این احساس را بدهید که وب سایت شما قابل اطمینان است و جای درستی را برای خرید محصول خود انتخاب کرده اند. در این شرایط نیاز است تا از موشن گرافیک استفاده کنید چرا که:

  • موشن گرافیک می تواند در عین سادگی، تمام ویژگی ها و کابردهای محصول شما را به افراد معرفی کند.
  • موشن گرافیک به راحتی می تواند با همین سادگی بیان، اطمینان مشتریان را به خودش جلب کند.
  • به کمک موشن گرافیک، بازدیدکنندگان می توانند تعامل بیشتری با ویدئو ایجاد کنند.
  • موشن گرافیک می تواند نظر بازدید کننده را در زمان اندک به خود جلب کند.
  • موشن گرافیک می تواند احساسات بازدید کنندگان را درگیر کند و اعتماد به نفس آن ها را ترغیب کند.

از طرفی دیگر دنیای امروز بسیار ماشینی شده است و افراد فرصت کافی برای مطالعه چندین صفحه از محتوای تبلیغاتی شما را ندارند ولی به راحتی می توانند یک ویدئوی یک دقیقه ای جذاب موشن گرافیک را ببینند. همچنین برای جلب مشتری بیشتر بهتر است تا از کلمات کلیدی و کاربردی در ویدئوی خود استفاده کنید تا این گونه مرورگرهای گوگل زودتر سایت شما را شناسایی کنند و بتوانید سئو سایت خود را بالا ببرید.

وقتی که بینندگان سایت شما افزایش پیدا کند و زمان بیشتری را صرف بازدید از سایت شما را کنند، به مرور رتبه شما در گوگل افزایش پیدا می کند و این از خاصیت و ویژگی های سایت گوگل است. در نتیجه طراحی وب سایت شما در هر زمینه‌ای از جمله طراحی سایت فروشگاهی، خبری، تبلیغاتی و ... با داشتن یک محتوای دقیق مانند موشن گرافیک میتواند خیلی خوب پیشرفت کند.

 

تاثیر موشن گرافیک روی سئو سایت

 

بازخورد به موقع

اگر شما نیز آن دسته از افرادی هستید که به تازگی سایت کاری خود را راه اندازی کرده اید ولی هنوز از تبلیغات استفاده نکرده اید یا مشغول تبلیغات تراکتی شده اید و نتوانستید به موفقیت لازم در کار خود برسید، باید به شما گفت که زمان آن رسیده است که از موشن گرافیک استفاده کنید. در واقع یک راه موفقیت در کسب و کار، استفاده به موقع و درست از تبلیغ است. با استفاده از موشن گرافیک می توانید در کوتاه ترین و بهترین زمان، پیام تبلیغاتی خود را به مخاطبانتان انتقال دهید.

همچنین از آن جایی که بازدید کنندگان پس از مشاهده کلیپ شما، آن را به سرعت با دوستان خود به اشتراک می گذارند، تعداد بالایی از افراد با کسب و کار شما آشنا می شوند و این گونه بازخورد مثبتی از تبلیغات موشن گرافیک دریافت می کنید و می توانید سئو سایت خود را افزایش دهید و به مرور سایت شما به روی صفحه اول گوگل نمایش داده شود.

افزایش جلب مشتری

اگر به تازگی مشغول به کسب و کار خود شده اید حتی اگر طراحی سایت ارزان را انجام داده باشید، به طور حتم نیاز به یک ابزار قوی مانند تبلیغات دارید تا بتوانید کار خود را گسترش دهید. البته کسب و کار های قدیمی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. موشن گرافیک درست است که سابقه قدیمی در عرصه تبلیغات ندارد و به تازگی وارد این حیطه شده است ولی توانسته است در همین مدت کوتاه از دیگر روش های تبلیغاتی سبقت بگیرد.

شما با استفاده از موشن گرافیک در عرض چند دقیقه می توانید به تمام سوالات مشتریان خود پاسخ دهید و با این حال جذابیت کار خود را حفظ کنید و این گونه بتوانید موجب جذب بیشتر مشتری شوید. همان طور که گفته شد وقتی که تعداد مشتری های بیشتری از سایت شما بازدید و خرید کنند، موجب می شود که گوگل، سایت شما را در رتبه بالا قرار دهد.

افزایش جذابیت سایت

زمانی که شما از محتواهای ویدئویی مانند موشن گرافیک استفاده می کنید، جذابیت سایت شما برای مخاطب چندین برابر می شود و موجب می شود که مخاطب دیرتر از سایت خارج شود و این گونه سئو سایت شما بالا رود.

تحقیقات نشان داده است که سایت هایی که از محتواهای ویدئویی استفاده می کنند می توانند کاربران را 2 دقیقه بیشتر از دیگر سایت ها نگه دارند و این گونه ترافیک سایت بالا می رود. در واقع زمانی که میزان حضور مخاطبان در سایت شما بیشتر از دیگر سایت ها باشد، این پیغام به گوگل داده می شود که سایت شما یک سایت مفید است و باید به عنوان صفحه اول در گوگل قرار گیرد.

 

تاثیر موشن گرافیک روی سئو سایت

 

هزینه

شما با استفاده از موشن گرافیک می توانید با هزینه خیلی کم یک تیزر تبلیغاتی حرفه ای بسازید و این گونه نه تنها با کمبود هزینه تبلیغات مواجه نمی شوید بلکه می توانید توجه مشتریان را به سایت خود جلب کنید و این گونه سئو سایت را بالا ببرید.

بازاریابی موفق

یکی از تکنیک های کارآمد در بازاریابی استفاده از موشن گرافیک است و اکثر برندها برای معرفی محصولات خود از موشن گرافیک در شبکه های مختلف اجتماعی استفاده می کنند. آمارها نشان میدهد که استفاده از ویدئو در تبلیغات موجب رونق در کسب و کار افراد شده است.

در نتیجه در دنیای امروز که سایت های مختلف مدام در حال رقابت با یک دیگر هستند، بهتر است از روش های جدیدی استفاده شود تا نه تنها رتبه سایت مورد نظر در گوگل بالاتر رود بلکه تعداد مشتریان سایت افزایش پیدا کند و سایت بتواند از رقیبان خود پیشی بگیرد. موشن گرافیک یکی از جدیدترین و کم هزینه ترین راه های تبلیغات محسوب می شود که این مقاله نیز به شما توصیه می کند که از آن استفاده کنید.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *