تبلیغات کلیکی چیست؟


14 فروردین 1400

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-12-25T21:49:04+03:30
تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click) PPC) که به معنای پرداخت به ازای هر کلیک است، یک مدل تبلیغات اینترنتی است که برای جابجایی بازدید به وب سایت ها استفاده می شود و در آن تبلیغ کننده با کلیک بر روی آگهی به ناشر (به طور معمول موتور جستجو، صاحب وب سایت یا شبکه وب سایت ها) پول می پردازد. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به تبلیغات کلیکی و همچنین طراحی سایت تبلیغات کلیکی داده خواهد شد.

نحوه کارکرد تبلیغات کلیکی

پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC معمولاً با موتورهای جستجوی درجه یک (مانند Google Ads ، Amazon Advertising و Microsoft Advertising که قبلاً Bing Ads بوده اند) مرتبط است. با استفاده از موتورهای جستجو، تبلیغ کنندگان معمولاً عبارات کلمات کلیدی مرتبط با بازار هدف خود را پیشنهاد می دهند و هنگام کلیک روی تبلیغات (تبلیغات جستجوی متنی یا تبلیغات خرید که ترکیبی از تصاویر و متن هستند) هزینه پرداخت می کنند. در مقابل سایت های محتوا معمولاً به ازای استفاده از سیستم پیشنهادی، برای هر کلیک قیمت ثابت می گیرند. تبلیغات نمایشی PPC، که به آن بنر تبلیغاتی نیز می گویند، در وب سایت هایی با محتوای مرتبط که با نمایش تبلیغات موافقت کرده اند و معمولاً تبلیغات PPC نیستند، نشان داده می شوند. شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، لینکدین، پینترست و توییتر نیز تبلیغات کلیکی را به عنوان یکی از مدل های تبلیغاتی خود در نظر گرفته اند. مبلغی که تبلیغ دهندگان می پردازند بستگی به ناشر دارد و معمولاً توسط دو عامل عمده تعیین می شود: کیفیت آگهی و حداکثر پیشنهادی که آگهی دهنده حاضر است برای هر کلیک پرداخت کند. هرچه کیفیت تبلیغات بالاتر باشد، هزینه هر کلیک نیز کاهش می یابد و بالعکس.

 

تبلیغات کلیکی چیست؟

 

با این حال وب سایت ها می توانند تبلیغات PPC را ارائه دهند. وب سایت هایی که از تبلیغات PPC استفاده می کنند، هنگامی که یک پرسش کلمه کلیدی با لیست کلمات کلیدی یک تبلیغ کننده که در گروه های تبلیغات مختلف اضافه شده است یا وقتی که یک سایت محتوایی محتوای مربوطه را نمایش می دهد، تبلیغات را نمایش می دهد. به چنین تبلیغاتی لینک های حمایت شده یا تبلیغات حمایت شده گفته می شود و در صفحات نتایج موتور جستجو یا هرجایی که یک توسعه دهنده وب در یک سایت محتوا انتخاب می کند، در مجاورت ، بالا یا زیر نتایج ارگانیک به نظر می رسد.

مدل تبلیغات PPC از طریق کلاهبرداری کلیک قابل سوء استفاده است، اگرچه Google و دیگران سیستم های خودکار را برای جلوگیری از کلیک های سوء استفاده شده توسط رقبا یا توسعه دهندگان فاسد وب پیاده سازی کرده اند.

هدف از تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click

تبلیغات کلیکی، همراه با هزینه برای هر کلیک یا (CPM) و هزینه برای هر سفارش، برای برآورد کردن مقرون به صرفه بودن و سودبخشی بازاریابی اینترنتی استفاده می شود. در هزینه برای هر کلیک (CPM)، تبلیغ کننده فقط به ازای هر 1000 نمایش آگهی هزینه پرداخت می کند. پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) از این جهت که اطلاعاتی را درباره میزان کارآیی تبلیغات به شما منتقل می کند، نسبت به هزینه برای هر کلیک یا CPM برتری دارد. کلیک راهی برای سنجیدن میزان توجه و علاقه کاربران می باشد. اگر هدف اصلی یک تبلیغ ایجاد یک کلیک یا به طور خاص جذب ترافیک بیشتری باشد، پس پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC معیاری است که ارجحیت دارد. کیفیت و نحوه قرارگیری تبلیغات روی نرخ کلیک و کل هزینه پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) تأثیر می گذارد.

 

تبلیغات کلیکی چیست؟

 

عوامل موثر در تبلیغات کلیکی

انجام بازاریابی PPC از طریق Google Ads از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا به عنوان محبوب ترین موتور جستجو، Google تعداد زیادی بازدید کننده دارد و بنابراین بیشترین بازبینی و کلیک را به تبلیغات شما می رساند. در حالی که عوامل مختلفی تعیین می کنند که کمپین تبلیغاتی PPC شما چقدر موفق خواهد بود، با تمرکز بر موارد زیر می توانید به بسیاری از اهداف برسید:

ارتباط کلمه کلیدی:

تهیه لیست های مربوط به کلمات کلیدی PPC، گروه های کلمات کلیدی مهم و متن تبلیغ مناسب.

کیفیت لندینگ پیج یا صفحه فرود:

مطمئنا هر تبلیغ دهنده ای این انتظار را از کاربر دارد که هنگام کلیک روی تبلیغات و وارد شدن به صفحه فرود بدون هیچ اقدامی از آن خارج نشود. لندینگ پیج یا همان صفحه فرود باید آنقدر جذاب باشد که کاربر هنگامی که وارد آن می شود او را برای برداشتن قدم بعدی مشتاق کند. برای رسیدن به این هدف باید چند مورد در landing page رعایت شوند که شامل:

 • صفحه بهینه با محتوای متقاعد کننده
 • یک فراخوان شفاف برای عملکرد
 • پیشنهاد جذاب برای ترغیب شدن مخاطب
 • تمرکز کردن روی یک موضوع خاص در هر صفحه
 • بیان ویژگی های برجسته محصولات یا خدمات برای جذب کاربر
 • استفاده از تیترهای واضح و موثر
 • توجه به ظاهر صفحات و طراحی تمیز

نمره کیفیت:

امتیاز کیفیت رتبه بندی Google در مورد کیفیت و مرتبط بودن کلمات کلیدی، صفحات فرود و کمپین های PPC شما است. تبلیغ کنندگان با امتیازات بهتر، کلیک های تبلیغاتی بیشتری را با هزینه کمتری دریافت می کنند.

 

تبلیغات کلیکی چیست؟

 

طراحی سایت تبلیغات کلیکی

یکی از سایت هایی که می توانید از طریق آن کسب درآمد کنید، سایت تبلیغات کلیکی می باشد. با طراحی سایت تبلیغات کلیکی شما خود می توانید اجرا کننده این تبلیغات باشید. تبلیغات کلیکی از تبلیغاتی است که بسیار رواج پیدا کرده و از طریق آن می توانید مشتریان زیادی را جذب کنید و درآمد خوبی را به دست آورید.

امکانات سایت تبلیغات کلیکی

طراحی سایت تبلیغات کلیکی به یکسری امکانات نیاز دارد که با توجه به بودجه خود هر تعداد از این امکانات را می توانید برای سایت خود فراهم کنید. این امکانات شامل:

 • قابلیت ایجاد کمپین های تبلیغاتی در سایت
 • قابلیت اینکه به شما گزارشی از درآمدها و هزینه های انجام شده را ارائه دهد.
 • بتواند اسکریپت های نمایش بنر را ایجاد کند.
 • گزارشی کامل و با جزئیات دقیق از کلیک های انجام شده روی هر تبلیغ ارائه دهد.
 • بتواند کلیک های واقعی را از کلیک های تقلبی تشخیص دهد.

سئو سایت از موارد مهمی است که باید بعد از طراحی هر سایتی از جمله طراحی سایت فروشگاهی، تبلیغات کلیکی، شرکتی و ... برای توسعه سایت به کار گرفته شود. با رعایت اصول سئو، سایت خیلی سریع‌تر به جلو حرکت خواهد کرد.

سایت به دو روش وردپرس و اختصاصی طراحی میشوند. برای سایت تبلیغات کلیکی، میتوانید از دو روش استفاده کنید به این معنا که هم طراحی سایت ارزان را با قالب های آماده وردپرس انتخاب کنید و هم به صورت طراحی اختصاصی سایت خود را راه اندازی کنید. این انتخاب بستگی به بودجه شما دارد، البته خوب است با شرکت طراحی سایت خود نیز مشورت مورد نیاز را انجام دهید.

 

تبلیغات کلیکی چیست؟

 

مزایای طراحی سایت تبلیغات کلیکی

زمانی که شما با طراحی سایت تبلیغات کلیکی امکانات مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار داده و مشتری مداری را در اولویت کار خود قرار دهید، به طور حتم کارتان خیلی سریع پیشرفت خواهد کرد. جالب است بدانید تبلیغات کلیکی دارای امکاناتی مثل تنظیم زمان و موقعیت مکانی است به همین دلیل کسانی که دارای کسب و کار اینترنتی هستند می توانند به راحتی تبلیغات خود را نمایش دهند. از دیگر مزایایی که طراحی سایت تبلیغات کلیکی در اختیار شما قرار می دهد شامل:

دسترسی به مخاطبان اینترنتی

این روزها اکثر افراد به سمت طراحی سایت و کسب و کارهای آنلاین رفته و درآمد کسب می کنند. آن ها برای تبلیغات سایت خود، از تبلیغات اینترنتی استفاده می کنند و شما اگر جز سایت های تبلیغاتی حرفه ای باشید، مشتریان زیادی را نیز جذب خواهید کرد که از سرتاسر کشور تبلیغات آنلاین خود را به دست شما می سپارند. زمانی که طراحی وب سایت تبلیغات کلیکی شما حرفه ای پیش رود و افراد زیادی آن را بشناسند، موجب کسب اعتبار برای شما خواهد شد در نتیجه درآمد بیشتری را کسب خواهید کرد.

در این مقاله سعی شد علاوه بر معرفی تبلیغات کلیکی، توضیحاتی راجع به طراحی سایت تبلیغات کلیکی نیز داده شود. تبلیغات کلیکی یا PPC یکی از رایج ترین تبلیغاتی است که این روزها کسب و کارهای آنلاین برای تبلیغ کار خود استفاده می کنند. شما با طراحی سایت تبلیغات کلیکی می توانید کسب و کار آنلاین برای خود راه اندازی کنید.

دریافت مشاوره و استعلام

image

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *