ترفندهای جالب آیفون


27 شهریور 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-09-17T21:02:57+04:30
ترفندهای جالب آیفون

یکی از پرطرفدارترین برندهایی که امروزه بسیاری از افراد از آن استفاده میکنند، شرکت اپل بوده که به تازگی آخرین نسخه IOS را منتشر کرد و همچنین تغییرات زیادی در آن ایجاد کرده است. در این مقاله میخواهیم به تعدادی از ترفندهای IOS آیفون اشاره کنیم تا بتوانید از کاربردهایی که دارد بیشتر استفاده کنید.

  1. برقراری تماس تصویری گروهی با Face time

برنامه face time از برنامه های مخصوص آیفون بوده که میتوانید به وسیله آن تا 30 نفر از دوستانتان را دعوت نموده و با آن ها تماس صوتی و تصویری برقرار کنید.

  1. افزایش عمر باتری آیفون

این گوشی دارای قابلیتی است که میتوانید با غیر فعال کردن Low Power Mode در قسمت تنظیمات گوشی، باعث میشود که برنامه هایی که  انرژی زیادی مصرف میکنند و باتری را خالی میکنند خاموش شوند در نتیجه مصرف انرژی باتری کاهش پیدا خواهد کرد.

  1. اندازه گیری اشیا با آیفون

شاید شما با اندازه گیری اشیا در خانه با مشکل روبرو شوید چون معمولا متر در خانه ها کمتر دیده میشود. یکی از ویژگی های آیفون این است که میتواند اندازه تقریبی اشیا را به شما بدهد. کافیست به قسمت اندازه گیری رفته و گوشی را در محیط بچرخانید تا محیط را تجزیه و تحلیل کند. سپس گوشی آیفون را ثابت نگه داشته تا بر یک نقطه متمرکز گردد.

  1. استفاده از کیبورد با یکدست

کیبوردها معمولا طوری طراحی شده اند که باید حتما از دو دست برای راحتی کار با آن استفاده شود. کیبورد آیفون این قابلیت را دارد که به اندازه یک دست کوچک شده و به راحتی با یک دست با آن کار کنید. برای فعال کردن آن باید اول گزینه Emoji یا globe را انتخاب کرده و دستتان را روی آن نگه دارید و بعد آیکن کیبورد سمت چپ یا راست را انتخاب کنید. به اینصورت کیبورد شما کوچک شده و میتوانید از یک دست انتخاب کنید.

  1. داشتن حالت شب

بعضی مواقع شب ها، صفحه آیفون بسیار روشن بوده و باعث اذیت شدن چشم ها میشود. قابلیتی که جدیدا به آیفون اضافه شده حالت شب است که با فعال کردن صفحه آیفون زرد رنگ شده و چشم را اذیت نخواهد کرد. برای فعال کردن آن باید دکمه منو را فشار داده و ویژگی Brightness را بزنید، سپس گزینه حالت شب (Night shift) را فعال کنید.

  1. قابلیت فیلمبرداری از صفحه

با انتخاب کردن گزینه ضبط صفحه (record video) میتوانید ضبط کردن را آغاز کنید و اگر از لمس سه بعدی استفاده کنید، میتوانید قسمت فعالسازی میکروفون را بسته و ویدیوی ضبط شده را در گوشی خود ویرایش کنید.

  1. گرید (Grid) دوربین

گرید (Grid) یکی از ویژگی های دوربین است که باعث می شود عکس های ترکیبی و زیبایی را تهیه کنید. کافیست گزینه گرید را هنگام عکاسی فعال کنید.

  1. قابلیت Do not disturb at bedtime

 زمانیکه این قابلیت را فعال کنید، صفحه آیفون تاریک شده و نوتیفیکیشن ها ارائه نخواهند شد و حالت سایلنتی و بدون مزاحمتی را ایجاد خواهد کرد. این قابلیت مخصوص زمان هایی است که مشغول استراحت هستید و به خواب میروید.

در این مقاله به برخی از ترفندهای استفاده از آیفون به همراه توضیح کوتاهی از آن ها ارائه شد تا بیشتر با گوشی های آیفون آشنا شوید و اگر هم از آیفون استفاده میکنید شاید این ترفندها به کارتان بیاید. امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *