تعرفه بهینه سازی سایت


21 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-10-12T00:30:19+03:30
تعرفه بهینه سازی سایت

همانطور که میدانید سئو از مجموعه تکنیک هایی تشکیل شده است که برای افزایش رتبه سایت در گوگل استفاده میشوند. هر چه از این تکنیک ها بیشتر رعایت شود و در وبسایت استفاده شوند رتبه سایت در گوگل نیز افزایش خواهد یافت. مشخص کردن تعرفه بهینه سازی سایت به عوامل زیادی بستگی دارد. هرکدام از تکنیک های سئو و استفاده از آن ها در یک وبسایت به آموزش و زمان زیادی نیاز دارد و معمولا روی یک پروژه که مربوط به سئو است، تیمی کار میشود.

تعرفه بهینه سازی سایت

تعرفه بهینه سازی سایت را یک سازمان خاص تعیین نمیکند بلکه هر شرکتی با توجه به خدماتی که ارائه میدهد تعرفه سئوی خود را مشخص خواهد کرد؛ همچنین این تعرفه میتواند بستگی به نوع کسب و کار مشتری داشته باشد. هر شرکتی دارای پکج های خاصی از خدمات مربوط به بهینه سازی سایت میباشد که تعرفه آن ها بستگی به خدماتی دارد که در هر پکج بوده و ارائه میشود. مشتریان با توجه به نیاز وبسایتشان پکج مورد نیاز خود را انتخاب مبکنند. خدمات بهینه سازی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • به تعداد کلمات کلیدی در صفحه اول گوگل و کیفیت محتوا
 • بهینه سازی کدهای داخلی مثل متاتگ ها، تگ های عنوان و...
 • دریافت بک لینک و تعداد آن ها در وبسایت
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • عمر دامنه و سایت
 • بررسی رقابت بین کلمات کلیدی

معیارهایی که برای مشخص کردن تعرفه بهینه سازی در نظر گرفته میشود شامل:

 • تعداد صفحات سئو و مطمئنا هرچه این تعداد بیشتر باشد قیمت نیز بیشتر خواهد بود.
 • CMS استفاده شده برای وبسایت؛ زیرا هرکدام از سیستم های CMS با یکدیگر متفاوت هستند و از لحاظ کدنویسی که چقدر درست و دقیق باشد؛ با یکدیگر فرق میکنند.
 • زمانی که برای انجام سئو صرف میشود در تعرفه آن نیز موثر است. هرچه زمان بهینه سازی سایت بیشتر طول بکشد هزینه آن کمتر خواهد بود.

به طور کلی هزینه بهینه سازی سایت به دو بخش مهم نیز بستگی دارد:

هزینه سئو داخلی

سئو داخلی از بخش های مختلفی تشکیل شده است و با توجه به هرکدام از این بخش ها تعفه آن نیز تعیین میشود. این بخش ها میتواند شامل لینک های داخلی، کلمات کلیدی، متاتگ ها و...شود. هرچه این بخش ها دقیق تر پیش برود و بیشتر روی صفحات کار شود هزینه ها نیز بیشتر خواهد شد.

هزینه سئو خارجی

این سئو شامل بک لینک ها، اشتراک محتوا با سایت های دیگر و رپورتاژ میباشد که هزینه آن بر اساس این بخش ها مشخص میشود.

توجه داشته باشید که شرکت مناسبی را برای بهینه سازی سایت خود انتخاب کنید. بعضی شرکت ها هزینه های نسبتا پایینی را از مشتری دریافت میکنند و دلیل آن میتواند این باشد که از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده میکنند یا اینکه سئو کار حرفه ای نمیباشد در نتیجه کیفیت سئوی وبسایت شما پایین بوده و سریع افت میکند. عوامل دیگری که میتواند تاثیارات منفی روی سئوی شما داشته باشد استفاده از بک لینک های مخرب و محتواهای کپی شده میباشد که میتواند هزینه بهینه سازی را نیز کاهش دهد. افرادی هستند که بهعلت نداشتن تجربه و فقط به علت دیدن هزینه کمتر این شرکت ها را انتخاب کرده و حتی ممکن است دو برابر ضرر کنند.

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *