تعرفه طراحی گرافیک اپلیکیشن


08 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-12-20T16:37:00+03:30
تعرفه طراحی گرافیک اپلیکیشن

زمانیکه از روبروی چند مغازه عبور میکنید، معمولا هرکدام که لوکس تر و چیدمان زیباتر و از ترکیب رنگ جذاب تری استفاده کرده است شما را به خود جذب خواهد کرد. این مثال درباره اپلیکیشن ها نیز صدق میکند. هرچه اپ شما از نظر ظاهری زیبا و جذاب تر باشد کاربران بیشتری را جذب خود خواهد کرد. فردی که میخواهد اپ خود را راه اندازی کند باید به این مسئله بسیار توجه داشته باشد و برای طراحی اپلیکیشن خود از افراد متخصص کمک بگیرد. طراحی گرافیکی جزئی از طراحی UI است که بسیار در ظاهر یک اپلیکیشن تاثیر میگذارد. بعضی شرکت ها و تیم ها هستند که فردی را ندارند که گرافیک اپ را انجام دهد در نتیجه از نمونه کارها و ساختارهای آماده استفاده میکنند و کاری بی کیفیت را به مشتری تحویل میدهند.

طراحی سایت هم به همین شکل است و یک طراح برای ایجاد قالب‌های سایت از هر دوی UI و UX استفاده میکند. در طراحی سایت، به ظاهر وامکاناتی که استفاده میشود باید توجه گردد زیرا این موارد برای جذب بیشتر کاربر ضروری بوده و نقش مهمی در سئو سایت نیز خواهد داشت. در هر زمینه‌ای از طراحی سایت از طراحی سایت فروشگاهی گرفته تا طراحی وب سایت خدماتی، شرکتی و ... از UI و UX استفاده خواهد شد.

زمانیکه یک اپ از لحاظ گرافیکی بصورت استاندارد طراحی شده باشد در نتیجه:

 • زمانی که کاربران وارد برنامه میشوند خیلی سریع نحوه کار کردن با آن را یاد خواهند گرفت.
 • زمانیکه این طراحی حرفه ای باشد فضای اپ را دلنشین تر و جذاب تر خواهد کرد.
 • اپ شما در مدت زمان کمی معروف میشود.
 • کاربران راحت تر به بخش هایی که قصدش را دارند میروند.
 • کاربران افزایش پیدا میکنند و اپ شما بشتر مورد پسند واقع میشود.
 • اپلیکیشن شما به یک اپ خاص و منحصر به فرد تبدیل خواهد شد.

مراحل کار طراحی گرافیکی اپ به صورت زیر میباشد:

 1. کسب و کار مورد نظر بررسی شده و تجزیه و تحلیل میشود.
 2. چیدمان بخش های مختلف به بصورت آسان و راحت برای مشتری روی اپ اعمال میشود.
 3. بازخورد و نظر مشتری در مورد اپ و ظاهر آن مورد بررسی قرار میگیرد.
 4. در آخر تحویل نهایی صورت میگیرد.

عوامل متفاوت و بسیاری هستند که بر هزینه طراحی گرافیک اپلیکیشن تاثیر گذار هستند. این عوامل در همه شرایط یکسان نیستند:

 • میزان زمانی که فرد متخصص صرف طراحی گرافیکی اپ میکند مهم است.
 • مقداری از قابلیت ها و خلاقیت هایی که در این روند استفاده شده و مورد پسند واقع شده است.
 • حالت چیدمان باید طوری باشد که مشتری دچار سردرگمی نشود. زمانی که چنین اتفاقی می افتد مشتری ترجیح میدهد از برنامه خارج شده و یا حتی آن را پاک کند.
 • اپلیکیشن انواع مختلفی دارد و هر نوع آن امکانات و طراحی خاص خود را نیز دارا میباشد. نوع اپ شما بسیار مهم است. هر نوع اپلیکیشنی از بازی گرفته تا خبری و فروشگاهی هرکدام طراحی گرافیکی خاص خود را دارند. ممکن است یک اپ خیلی ساده باشد و هزینه کمتری را شامل شود، یک نوع اپ هم میتواند بسیار پیچیده باشد و از طراحی های گرافیکی و انیمیشن های بیشتری استفاده شود در نتیجه هزینه بیشتری صرف آن خواهد شد.

توجه داشته باشید که تمام چیزهای که کاربر در یک اپ میبیند تماما جز این طراحی ها هستند. خیلی مهم است که این موضوع حائز اهمیت واقع شود. هرچه مشتریان بیشتری جذب شود اپ شما توسعه پیدا میکند. شک نکنید مشتریانتان اپ شما را به دیگران معرفی خواهند کرد در نتیجه میتوانید از رقیبان خود پیشی بگیرید. خیلی مهم است که طراحی گرافیکی شما متتناسب با کسب و کار خودتان باشد حتی رنگ هم باید هماهنگی ایجاد کند.

همانطور که اشاره شد در طراحی سایت نیز از UI و UX استفاده میشود و ظاهر سایت اهمیت بسیاری خواهد داشت. قبل از طراحی سایت توجه به بودجه اهمیت دارد، اگر بودجه کمی دارید میتوانید برای شروع طراحی سایت ارزان را سفارش دهید.

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *