تکنولوژی های فرانت اند


19 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-10-10T17:08:54+03:30
تکنولوژی های فرانت اند

توسعه دادن فرانت اند برای موفقیت هر برنامه تجاری بسیار مهم است. شما میتوانید با یک برنامه ریزی دقیق برنامه نویسی بک اند خود را تقویت کنید، اما لازم به ذکر است که فرانت اند چیزی است که کاربران میبینند و بیشتر به آن اهمیت میدهند. بسیاری از فناوری های جدید front end معرفی شده اند که بتوان به وسیله آن ها برای توسعه فرانت اند استفاده کرد. در ادامه بهترین تکنولوژی های فرانت اند معرفی شده اند که میتواند از آن ها با توجه به کاربردشان استفاده کنید.

 1. تکنولوژی React

 React یک کتابخانه فرانت اند متن باز است که تحت مجوز MIT در سال 2013 مجاز و منتشر شده است. React یکی از پرکاربردترین فناوری فرانت اند بوده و با هر بروزرسانی توسعه بیشتری یافته است. این کتابخانه توسط فیس بوک که گسترده ترین شبکه اجتماعی است حمایت و پشتیبانی شده است.

کد React به اجزاء تقسیم میشود به دلیل اینکه هم بتوان آسان تر از کدها به صورت مجدد استفاده کرد و هم اینکه رفع اشکال ها با سرعت بیشتری انجام شود. برنامه های ساخته شده بر روی React بسیار پاسخگو هستند و همچنین تاثیر مثبتی روی SEO دارد. اتصال داده همچنین از یک ساختار کد قوی و عملکرد یکپارچه برنامه اطمینان حاصل می کند. Airbnb ، Dropbox ، BBC ، Facebook ، نیویورک تایمز و Reddit برخی از وب سایت ها و برنامه های وب برجسته ای هستند که با React ساخته شده اند.

 1. تکنولوژی Angulare

AngularJS یک چهارچوب (framework) توسعه فرانت اند جاوا اسکریپت است که در سال 2009 ساخته شده است. تحت مجوز MIT به عنوان منبع باز مجوز گرفته است و از آن زمان به بعد، AngularJS به دلیل داشتن مزایای زیاد، محبوبیت بسیاری به دست آورده است.

Angulare توسط مرکز نیروی موتورهای جستجوی گوگل حمایت شده و همچنین از سمت جامعه عظیم توسعه دهندگان پشتیبانی می شود. Angular از معماری MVVM استفاده می کند که نگهداری و عیب زدایی کدها را آسان می کند. معماری مبتنی بر component کیفیت بالاتر کد را تضمین کرده و آزمایش را آسان می کند.

چارچوب فرانت اند JavaScript سازگار و قابل خواندن است و برنامه های آن نیز در صنایع مختلف عملکرد خوبی دارند. از وب سایت های معروفی که با Angulare ساخته شده اند شامل Netflix ، Upwork ، IBM ، Goodfilms و Freelancer هستند. علاوه بر این ها برنامه های شناخته شده ای که توسط این تکنولوژی ساخته شده اند میتوان به Gmail ، Paypal و The Guardian اشاره کرد.

تکنولوژی های فرانت اند

 1. تکنولوژی Vue.js

Vue.js یک چهارچوب (framework) جاوا اسکریپت است که در سال 2014 منتشر شد و تحت عنوان MIT منبع باز مجوز گرفت. فناوری توسعه فرانت اند بسیار امیدبخش است و انتظار می رود که منجر به توسعه front-end شود. این چهارچوب توسط تولید کننده آن Evan You و تیمی متشکل از اعضای شرکت های مختلف مانند Netguru و Netlify حمایت می شود.

Vue.js از معماری MVVM استفاده می کند و به خاطر سبک وزن بودن آن، به راحتی اجرا میشود. برخی از وب سایت ها و برنامه های ساخته شده با Vue.js شامل 9gag، Nintendo، GitLab، Behance و Laravel هستند. این وب سایت ها دارای چهارچوب بسیار قدرتمندی هستند.

تکنولوژی های فرانت اند

 1. تکنولوژی Elm

Elm در سال 2012 ساخته شد. این فناوری یک زبان خاص دامنه (domain-specific language) برای ایجاد رابط های کاربر گرافیکی مبتنی بر مرورگر وب میباشد. این تکنولوژی دارای مجوز تحت BSD 3-clause بوده و تأکید زیادی بر عملکرد و قابلیت استفاده دارد.

Elm کاملاً کاربردی است؛ به این معنا که کدها جدا شده اند و نوشتن مجدد و ایجاد تغییرات در آن ها آسان است. متغیرهای Elm نیز غیرقابل تغییر هستند و عملکرد وب سایت را بهبود می بخشد. علاوه بر این، طراحی آن بسیار واکنش پذیر است و یک تجربه با نظم و یک پارچه را به کاربران ارائه می دهد.

تکنولوژی های فرانت اند

 1. تکنولوژی Lonic

Ionic یک چهارچوب front end متن باز برای ساخت برنامه های زیبا و سریع cross-platform با استفاده از یک پایگاه کد است که سازگار با iOS، Android و وب میباشد. Ionic در سال 2013 تحت مجوز MIT منتشر شد و توسط توسعه دهندگان شرکت Drifty حمایت می شود. همچنین توسط جامعه جهانی توسعه دهندگان که حدود 5 میلیون نفر هستند، پشتیبانی می شود.

Ionic ساده است و دارای سرعت خوبی بوده و مقرون به صرفه میباشد و به رشد مشاغل نیز کمک میکند. خدمات بهداشتی ملی، حمل و نقل جنرال الکتریک، Market Watch و Amtrak برخی از نمونه های بیزینس های ساخته شده بر روی Ionic هستند.

 

 1. تکنولوژی Bootstrap CSS Framework

Bootstrap در 19 آگوست 2011 تحت مجوز MIT منتشر شد. این یک چهارچوب CSS منبع باز برای ایجاد وب سایت های پویا و برنامه های وب است که توسط مارک اتو در توییتر به عنوان چارچوبی برای سازگاری ساخته شده است. این تکنولوژی به عنوان یک چهارچوب توسعه front end، به وب سایت ها اجازه می دهد تا با طرح شبکه خود بسیار پاسخگو باشند و یک پلت فرم آماده برای موبایل که مناسب برای همه دستگاه ها میباشد، ارائه می دهد.

Bootstrap، توسعه دهندگان و طراحان را از سازگازی و توسعه front end مطمئن میسازد. چهارچوب CSS همچنین از پشتیبانی یک جامعه قوی برخوردار شده است.

 1. تکنولوژی TypeScript

TypeScript همچنین یک زبان برنامه نویسی منبع باز با Apache License 2.0 است که توسط مایکروسافت توسعه و حمایت شده است و معناشناسی (semantic) را با JavaScript به اشتراک می گذارد. TypeScript دارای مزایای خوبی برای توسعه فرانت اند است. برنامه های ساخته شده با TypeScript بسیار مقیاس پذیر هستند و در طولانی مدت بسیار کمک می کنند. آنها همچنین سریعتر و در پاسخ دهی تند هستند. با TypeScript، اشکالات کمتری برای نگرانی وجود دارد، حفاظت از برنامه آسان است و کدها بدون هیچ گونه عارضه ای دوباره قابل اصلاح شدن، می باشند.

 1. تکنولوژی Chrome DevTools

Chrome DevTools مستقیماً در مرورگر Google Chrome تعبیه شده است و می تواند برای ارائه طرح ها و تغییرات در حال حرکت مورد استفاده قرار گیرد. این تکنولوژی به عنوان یک ابزار توسعه فرانت اند، می تواند خطاهای موجود در کد را برای اشکال زدایی سریعتر بررسی و برگرداند. از ابزارهای Chrome Developer می توان به طور موثر برای تجزیه و تحلیل نحوه طراحی تعامل های این طرح با شبکه و اینکه همه چیز در مکان اختصاص یافته است، استفاده کرد. همچنین میتواند به طور قابل توجهی زمان نیاز برای تست کردن را کاهش دهد و برای گسترش سریع تر، راهنمایی های front end را ارائه میدهد.

تکنولوژی های فرانت اند

 1. تکنولوژی Visual Studio Code

Visual Studio Code یک ویرایشگر کد منبع است که در آوریل 2015 توسط مایکروسافت تحت مجوز MIT منتشر شد. این تکنولوژی با برجسته سازی syntax، تطبیق براکت، انتخاب کادر و موارد دیگر به توسعه دهندگان این قدرت را می دهد که از بازده بالایی برخوردار شوند. ویرایشگر منبع از صدها زبان پشتیبانی می کند و دارای ویژگی های پیشرفته اشکال زدایی است که  به توسعه دهندگان کمک میکند که ساخت موثر داشته باشند.

درباره تعدادی از تکنولوژی های فرانت اند در این مقاله توضیحاتی داده شد همچنین این نرم افزارها از محبوب ترین ها به حساب می آیند. تکنولوژی های فرانت اند، هرکدام دارای مزایا و معایبی هستند به همین دلیل قبل از انتخاب و استفاده از هرکدام، باید آن ها را تجزیه و تحلیل کنید که ببینید کدام یک مناسب کار شما میباشند و باعث پیشرفت در کارتان میشود.

دریافت مشاوره و استعلام

image

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *