دامنه و تاثیر آن در سئو


06 مرداد 1397

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-07-28T04:52:30+04:30
دامنه و تاثیر آن در سئو

شاید روزی که در حال انتخاب اسم دامنه برای سایتتان بودید فکر نمی کردید تعداد کارکترها، کلمات موجود در دامنه، زمان ثبت دامنه، پسوند و کلی عوامل دیگه میتونن تاثیر بسزایی در سئو سایت شما داشته باشند!

بله تمامی این موارد میتواند از عوامل تاثیرگذار و مهم در رتبه بندی گوگل داشته باشند که در زیر به توضیح هر یک از آنها میپردازیم.

کلمات تشکیل دهنده دامنه

انتخاب کلمات در دامنه مهم هستند اما نه به اندازه ای که ما مجبور باشیم تمامی کلمات کلیدی خودمون رو در نام دامنه بگنجانیم. اگر بخوام براتون مثال واقعی از این مورد بزنم بهتره در مورد سایتی که قراره در زمینه فروش گل فعالیت داشته باشه صحبت کنم.

مثلا اگر کسب و کار شما در این زمینه هست و کلمات کلیدی شما "خرید آنلاین گل" یا "سفارش گل" یا "فروش گل" هستند نیازی نیست همه این کلمات رو در نام دامنه سهیم کنیم. onlinefllowershop میتواند انتخاب خوبی باشد اما اگر نام کسب و کار شما ایلیا هست دامنه iliafllower میتونه برای شما مفید تر واقع بشه چرا که کلمه مشترک در همه عبارات کلیدی شما (گل) را در بر خواهد داشت و همچنین طول آن کمتر بوده که در موارد بعدی در مورد طول دامنه صحبت خواهم کرد.

اما از حق نگذریم که وسوسه داشتن دامنه onlinefllowershop دائماً شما را تحریک خواهد کرد که دامنه انتخابی شما باشد که باید عرض کنم اگر سایر فاکتور ها را بتونید بدرستی رعایت کنید در نتیجه کلی خیلی تفاوت نخواهد داشت. اما یک نکته تجربی دیگه که شاید در انتخاب دامنه بتونه به شما کمک بکنه استفاده کلمه کلیدی در ابتدای نام دامنه هست.

سن دامنه و تاریخ انقضا آن

اگر بتونید دامنه ای که قبلا فعالیت آن مرتبط با کسب و کار شما بوده را پیدا کنید و تاریخ ثبت آن مربوط به قبل باشد (مشروط به عدم فعالیت اسپم) قطعاً انتخاب خوبی برایتان هست.

دامنه اگر فعالیت نداشته باشد در گذشته شاید تاثیر منفی نداشته باشد اما تجربه بهمون ثابت کرده تاثیر مثبت و قابل توجهی برای شما خواهد داشت.

تاریخ انقضای دامنه از موارد مهمی هست که گوگل توجه ویژه ای به آن خواهد داشت. قطعاً رتبه بهتری برای دامنه ای که تاریخ انقضای آن برای 3 سال آینده هست با دامنه ای که در ماه آینده منقضی خواهد شد در نظر میگیرد. چرا که این اطمینان برای گوگل حاصل میشود شما تصمیم به فعالیت طولانی مدت تری دارید.

پسوند دامنه

با توجه به تعداد دامنه هاس ثبت شده، در اینکه ما بتونیم دامنه مورد نظر با پسوند دلخواهمون رو پیدا کنیم شاید در نگاه اول واقعاً مشکل به نظر بیاد.

توضیحات پسوند دامنه ها و اینکه هر کدام برای چه کاربردی هستند رو در مقاله ای جداگانه براتون توضیح میدیم اما از همه مهم تر این هست که بتونید دامنه با شرایط بالا و مرتبط با کشورتون ( الزامی نیست ) رو به ثبت برسانید.

پس فعلاً خیلی در مورد پسوند تاکیدی نداریم و امیدواریم بتونید دامنه مورد پسندتون که شرایط بالا رو داشته باشه رو به دست بیارید و کسب و کار آنلاین تون رو شروع کنید.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *