دیجیتال مارکتینگ چیست؟


02 مرداد 1401

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2022-07-24T12:00:00+04:30
 دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال از کانال های دیجیتال برای فروش یک محصول یا تبلیغ یک برند به مصرف کنندگان استفاده می کند. این مبتنی بر توسعه استفاده از اینترنت و اشیاء متصل است. وب‌سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های موبایل، برنامه‌های کاربردی برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، GPS، پادکست، ویدیوهای آنلاین در قلب بازاریابی دیجیتال هستند. هدف دیجیتال مارکتینگ افزایش بازدید از سایت، تبدیل این بازدیدها به خرید و ایجاد وفاداری مشتری با برقراری ارتباط منظم با او است. بازاریاب باید به جایی برود که مخاطبانش هستند. وقتی می دانیم که اکثر خانواده به اینترنت متصل هستند، سخت است که کانال دیجیتال را از دست دهیم. 

 دیجیتال مارکتینگ چیست؟

 


دیجیتال مارکتینگ چیست؟
دیجیتال مارکتینگ تمام اهرم های دیجیتال را فعال می کند. بازاریابی دیجیتال اغلب با بازاریابی وب اشتباه گرفته می شود زیرا عمدتا مبتنی بر وب است. دیجیتال مارکتینگ در واقع به تمام اقداماتی اطلاق می شود که هدف آنها ترویج یک کسب و کار، جذب سرنخ ها و جذب مشتریان جدید از طریق رسانه های دیجیتال مختلف است:
وب: سایت های شرکتی و سایت های تجاری، وبلاگ ها.
شبکه های اجتماعی.
سئو: ارجاع طبیعی در موتورهای جستجو.
SMO: ارجاع طبیعی در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی.
بازاریابی درونگرا: بازاریابی محتوا، خبرنامه...
بازاریابی تلفن همراه: برنامه های کاربردی
بازاریابی محلی: تبلیغات جغرافیایی در موتورهای جستجو، شبکه های اجتماعی...
بنابراین، در بازاریابی دیجیتال، تمام اهرم‌های دیجیتال به منظور زیر فعال می‌شوند:
مشتریان جدید به دست آورید.
سرنخ ها را شناسایی کنید
به شرکت شهرت و اعتبار بدهید.
یک پیشنهاد را برای مخاطبان گسترده تر تبلیغ کنید.
از بازارهایی که به طور فزاینده ای رقابتی شده اند، بهترین استفاده را ببرید.
ارتباط با مشتریان، بازاریابی رابطه مند
نظم و انضباط این امکان را فراهم می کند تا با ایجاد رابطه نزدیکی و اعتماد با آنها، تا حد امکان به عادات و نیازهای مصرف کنندگان فعلی پایبند باشیم. مشتری می‌تواند در هر زمان با برند تعامل داشته باشد و برند اطلاعات زیادی درباره او دارد و می‌تواند پیشنهاد خود را برای ارائه محصول یا خدماتی که دقیقا با او مطابقت دارد، در همه جا و همیشه به او تطبیق دهد.
رابطه با مشتری کاملا دگرگون شده و دیجیتالی شده است: شرکت‌ها مشتریان خود را با جزئیات می‌شناسند و بنابراین یک رابطه پایدار و با کیفیت با آنها ایجاد می‌کنند. نرخ وفاداری و رضایت، و همچنین نرخ تبدیل یک سایت تجاری بهبود یافته است. دیجیتال مارکتینگ چیست؟

 


 
چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟
برای انجام دیجیتال مارکتینگ لزوما به مطالعات طولانی نیاز ندارید. دو پلتفرم اصلی، گوگل و فیسبوک هستند. بنابراین، به عنوان یک فرد خودآموخته، می توان یاد گرفت که چگونه آنها را مدیریت کند و توزیع کمپین های نمایش داده شده در آنجا را بهینه کند. گوگل، فیس‌بوک و اکثر فناوری‌های بزرگ نیز گواهینامه‌هایی را ارائه می‌کنند که می‌توان به‌عنوان نامزد رایگان یا به لطف شرکت شما، آن را دریافت کرد. این گواهینامه ها مهارت های شما را تایید می کند، به عنوان مثال گواهینامه Google Analytics نشان می دهد که شما با این ابزار گوگل آشنا هستید.
اهداف دیجیتال مارکتینگ چیست؟
هدف نهایی اکثر اقدامات بازاریابی، ایجاد فروش است. بازاریابی دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته این کار در چند مرحله قابل انجام است. اهرم بازاریابی در بیشتر مواقع می تواند به یک تونل تبدیل بزرگ برسد. بین اقداماتی که دسترسی به کاربران واقع در بالادست این تونل (قیف بالایی) را ممکن می‌سازد، تمایز قائل می‌شوند، زیرا آنها از برند شما آگاه نیستند یا هنوز درگیر فرآیند خرید نیستند. این امر از طریق اقدامات به اصطلاح برندسازی یا آگاهی بخشی انجام خواهد شد.
اقداماتی که پایین قیف مکالمه را هدف قرار می‌دهند، معمولا به یک برند اجازه می‌دهد تا جایگاه خود را در کنار کاربری که در حال حاضر فرآیند خرید خود را به خوبی انجام داده است قرار دهد تا برنده فروش شود. با توجه به این مراحل، اهدافی مانند جذب مشتریان، دستیابی به مشتریان بالقوه، نمایش تبلیغات، ایجاد کلیک، شناخته شدن نام تجاری خود و ..... به شما بستگی دارد که شاخص های کلیدی عملکرد را تعریف کنید.
حرفه های دیجیتال مارکتینگ چیست؟
این بر اساس سطح تجربه به دستیار دیجیتال مارکتینگ، مدیر بازاریابی دیجیتال، مدیر بازاریابی دیجیتال و مدیر بازاریابی دیجیتال می‌دهد. این عملکردها می‌توانند از محیط‌های محدودتری در کسب یا برندسازی تبعیت کنند، یا با عملکردهای گسترده‌تری همپوشانی داشته باشند، مانند یک مدیر پروژه بازاریابی دیجیتال یا یک مشاور بازاریابی دیجیتال عمل می‌کند.
سخن پایانی
تیم مجرب ما در شرکت وب مهر، آماده خدمت رسانی در زمینه دیجیتال مارکتینگ برای شما عزیزان هستیم. فقط کافی است تلفن خود را بردارید و با شماره تلفن های درج شئه با ما تماس حاصل فرمایید.
 

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *