سئو تضمینی!!! (باورهای غلط)


08 مرداد 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-08-02T03:23:54+04:30
سئو تضمینی!!! (باورهای غلط)

سئو تضمینی!!! (باورهای غلط)

عبارت سئو تضمینی، عبارتی وسوسه انگیز است که این روزها مانند تبلیغات یک شبه لاغر شوید و امثال آن زیاد استفاده می‌شود. اما همه‌ی ما میدانیم که تمام این شعارهای تبلیغاتی دروغی بیش نیستند. من مثالی را برایتان مطرح میکنم که بیشتر به اصل موضوع پی ببرید.

فرض کنید شما تیم فوتبالی دارید و این تیم باید در مسابقه‌ی فوتبالی که زمان آن بدون پایان است، شرکت کند! آیا به مربی‌ای که به شما وعده پیروزی  در این مسابقه را بدهد باید اعتماد کنید؟ این وعده شاید در ابتدا بسیار شیرین باشد، اما متاسفانه مسابقه‌ای که پایانی ندارد قطعا برنده قطعی نیز نخواهد داشت. الگوریتم‌های گوگل دائم در حال پیشرفت هستن و مطمئنا اجازه نمی‌دهد سایت‌هایی که محتوای مفیدی ندارند سر تیتر اول گوگل قرار بگیرد. همانطور که الگوریتم‌های گوگل دائما به روز رسانی می‌شوند، اصول این ابزار نیز در حال تغییر است. به همین دلیل شرکت‌های مربوطه فقط میتوانند شما را از کیفیت سایتتان مطمئن سازند.

 

نظر گوگل درباره این موضوع:

در کنفرانس‌ها، آموزش‌ها و انواع مطالبی که هر یک از مدیران و کارکنان گوگل در آن صحبت کرده‌اند و از آن‌ها درباره‌ی این موضوع سوالی پرسیده شده است و آن‌ها صراحتا پاسخ دادند که این شرکت‌ها یا اشخاص مورد نظر که این تبلیغات را انجام میدهند از سیاست کاری حذف خواهند شد. الگوریتم کبوتر گوگل همانطور که میدانیم بر اساس موقعیت مکانی نتیجه جستجو را نمایش می‌دهد؛ به کاربران پاسخ محکمی به واهی بودن این شیوه‌ی تبلیغاتی برای سئو کاران داده است.

اد-وُردز(adwords) را با سئو اشتباه نگیریم!!!

شاید عنوان مضحکی بود اما متاسفانه شاهد این موضوع بوده‌ایم که خیلی از افراد تفاوتی میان SEO و اد-وُردز قائل نبودند و این بخاطر توضیحات نادرست سئوکار قبلی بوده‌است.

گوگل اد-وُردز (Google AdWords) یک پلتفرم تبلیغاتی است که کسانی که میخواهند محصولاتشان را تبلیغ کنند می‌توانند از این پلتفرم استفاده کرده و آگهی تبلیغاتشان را در صفحه نتایج جستجوی گوگل قرار دهند. استفاده از این ابزار برای تبلیغات هزینه‌ی زیادی میبرد تا صفحه تان در بالاترین نتیجه جستجو قرار گیرد. به ازای هر کلیک که یک کاربر بر روی تبلیغ شما می‌کند، باید مبلغی را پرداخت کنید. این نکته قابل توجه است که تبلیغات گوگل روشی موقت (اما در جایگاه خود بسیار موثر) برای نمایش داده شدن در صفحات اول موتور جستجوگر گوگل می‌باشد که با لیبل «تبلیغات» و یا «ads» در نتایج نمایش داده میشود.

SEO به مجموعه‌ای از تکنیک‌ها گفته می‌شود که باعث می شود وبسایتتان در بهترین رتبه موتور جستجوی گوگل ،یاهو و سایر موتورهای جستجوی دنیا قرار بگیرد. استفاده از این الگوریتم در ابتدا رایگان است و فقط باید تکنیک های آن را دانسته و آن ها را به کار بگیرید. در صورت نیاز میتوانید از شرکت‌های حرفه‌ای نیز کمک بگیرید. این ابزار، برای کسب و کارتان رشد و موفقیتی پایدار در طولانی مدت فراهم میکند.

اگر تضمینی در کارِ سئو نیست پس به چه شرکتی اعتماد کنیم؟

ابتدا بهتر است رزومه قابل دسترسی (لایو) شرکت آن را مورد بررسی قرار دهید. برقراری ارتباط با کارفرماهای پیشین قطعا می‌تواند کمک بزرگی به شما کند. با یک بررسی و تحلیل ساده از کنسول گوگل و با بررسی و ارائه آمار و گزارش روند فعالیتی سئوی شما تاکنون، میتوانید به دانش آن شرکت مطمئن شوید.

همانطور که گفته شد میتوان  از طریق ابزارکنسول گوگل عملکرد وبسایت خود را مد نظر داشت؛ و نیز پنج مورد از کاراییهای مهم این ابزار را برایتان شرح خواهم داد.

 • دسترسی از مواردی است که میتوانیم از طریق آن متوجه شویم که رباتهای گوگل به سایت شما دسترسی دارند و میتوانند آن را بررسی کنند.
 • از طریق حذف از نتایج میتوان از طریق کنسول گوگل به گوگل در خواست داد که محتواهایی که نمیخواهید در قسمت جستجو نشان داده شوند حذف شوند و اگر مطلبی جدید قرار دادید توسط آن بررسی شود.
 • یافتن محتواهای جذاب یکی دیگر از کاراییهای این ابزار است که علاوه بر ایجاد و بر روی این محتواها نظارت دارد که در قسمت جستجو نمایش داده میشوند.
 • از طریق سرچ کنسول میتوان از سایت خود را از اختلالات احتمالی حفظ کرد.
 • حل کردن مشکلات فنی که ممکن است به رتبهی سایت ضرر وارد کند.

فراموش نکنید که داشتن مشاور در هر زمینهای میتواند برای شما مفید باشد. در کنار تیم SEO حتما از تیم مشاور فنی آن نیز مشورت بگیرید.

درباره ی متدهای سئوکار خود تحقیق کنید:

حتما بیش از عقد قرارداد با همان شرکت، تحلیل و متدهایشان را برای بهبود وضعیت سایتتان جویا شوید و درباره اصولی و یا غیر اصولی بودن آنها تحقیق نمایید.

مفاهیم این ابزار گسترده است ولی غیر قابل فهم نیست و اگر هنگام مشاوره با یک شرکت با چنین جوابی روبرو شدید، مطمئنا با فرد صادقی روبرو نیستید:

 

"ببخشید روش سئوی شرکت جز اسرار شرکت محسوب میشود و نمیتوانیم آن را با شما در میان بگذاریم."

 

سئو تضمینی (باورهای غلط)

انجام این امر باعث آن خواهد شد تا خود شما نیز آپدیت باشید و در ادامه بتوانید با دید باز و نظم فکری بیشتری از کارتان توقع بازخورد و خروجی داشته باشید. به کلام سادهتر میدانید نتیجه کار چه خواهد شد.

برای انتخاب شرکت مناسب باید گفتگویی مستقیم میان همکاران شما و آنها صورت گرفته باشد که یک اعتماد شکل بگیرد؛ زیرا ممکن است بعد از تعدادی گفتگو با یک کارشناس، با وجود اینکه آن کارشناس خبره باشد، ولی حس رضایتمندی در شما شکل نگیرد. در این موقعیت ترجیحا به دنبال فرد دیگری باشید. برای انتخاب شرکت بهتر است با افرادی که تجربه بیشتری دارند یا حتی دارای وبسایت هستند کمک بگیرید که با خیال راحتتر شرکت را انتخاب کنید.

 

سئو رایگان وجود ندارد!!!

اگر در ابتدای مسیر باشید و هنوز وبسایتی ندارید، این امکان وجود دارد که طراح سایت به شما وعده رایگان را بدهد! اگر در همان ابتدای کار چنین وعدهای را شنیدید ادامه ی کار را صرف نظر از هر هزینهای که متحمل شدید سریعا متوقف کنید.

شما با دریایی از رقیب مواجه خواهید بود پس خیلی با احتیاط پیش بروید.

 

تبلیغات های زیادی در دنیای اطراف ما وجود دارند ولی متاسفانه خیلی از آنها دروغ هستند و هدفی در جهت به سازی جهان ندارند. یکی از این تبلیغات که درباره آن صحبت کردیم "سئو تضمینی" بود. باید در این دوره از زندگی برای تصمیم گرفتن در هر زمینه ای فقط روی تبلیغات تمرکز نکنیم. مشورت یا افراد با تجربه از مهمترین چیزهایی است که میتواند به شما کمک کند. هدف از مطالبی که در اینجا برای شما قرار دادیم کمک به شما و اطاع رسانی در این زمینه بود. امیدوارم این مطالب به شما در انتخاب بهترین تصمیم کمک کند.

2 نظر

 1. محمد میرزایی

  خیلی جالب بود و باعث شد خیلی به انتخاب سئو کار دقت کنم!!!!

 2. همایون باقری

  مطلب بسیار مفیدی بود برای ما کسایی که از سئو چیزی نمیدونیم

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *