سئو محتوا سایت ( قسمت اول )


06 مرداد 1397

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-07-28T04:51:34+04:30
سئو محتوا سایت ( قسمت اول )

جمله ای که شاید زیاد از جانب مشتری ها به گوشمان خورده این است که " مگه سئو محتوا هم داریم؟ " یا برخی از دوستان تاکید دارند که محتوا که سئو نیاز ندارد محتوای زیاد مینویسیم و تمام! اما خوب بهتره یاد آوری کنم محتوای درست، مفید و اصولی هست که میتونه به شما کمک کنه.

بسیار خوشحالیم که شما تونستید از پس مرحله انتخاب دامنه با مقاله دامنه و تاثیر آن در سئو بر بیاید و وارد بخش ورود محتوا به سایتتون بشید. بخشی بسیار مهم اما ساده! شاید اگر نخوام از جمله ای که همه خیلی به گوشمون خورده اما رعایتش نمیکنیم که میگه " محتوای خوب پادشاه سئو است " استفاده کنم هیچ جمله دیگه ای خلاصه و مفید تر از این جمله به ذهنم نیاد.

پس خیلی کوتاه و مفید سعی میکنیم در چند قسمت تمامی موارد مهم در سئوی محتوا را در اختیار شما بگذاریم.

تگ عنوان در سئو

هر صفحه دارای فاکتورهای شناسایی برای موتورهای جستجوگر هست که یکی از این فاکتورها تایتل یا همان عنوان صفحه هست که علاوه بر نمایش در مرورگر شما در عکسی که براتون در زیر پیوست میکنم هم نمایش داده میشه. تجربه به ما ثابت کرده تعداد کارکتر استفاده شده در تگ تایتل یا عنوان بین 50 الی 60 کارکتر هست. همچنین مهم ترین قسمت کلمات ابتدایی آن هستند.

پس دقت ویژه ای در انتخاب نام صفحه مان خواهیم داشت و ترجیهاً از بیشتر کلمات کلیدی مورد نیاز صفحه مان در آن استفاده میکنیم.

تگ توضیحات

تگ توضیحات یا همان تگ دیسکریپشن در صفحات ما نقش بسزایی خواهند داشت. سعی میکنیم در این قسمت به توضیحات صفحه ای که در حال ایجاد آن هستیم بپردازیم. تعداد کارکتر مجاز بین 50 الی 300 کارکتر هست. استفاده کلمات کلیدی در تگ توضیحات در فاکتور های سئو تاثیر گذار هست اما اگر چیزی هم برای آن در نظر نگیرید موتور جستجو گر خودش از متن محتوای صفحه قسمتی را برای نمایش انتخاب میکند. اما حالا که کنترلی برای متن آن داریم بهتر هست از آن استفاده کنیم. قسمت ابتدایی آن تا 50 کارکتر اول مهم ترین قسمت بوده و بهتر است کلمات کلیدی در قالب جمله ای مناسب در آن نوشته شوند.

تگ های هدینگ

تگ های هدینگ از H1 تا H6 فرصت بیشتری برای ارائه سایر قسمتهای مهم صفحه هست که نتونستیم اونها رو در تایتل یا توضیحات قید کنیم. اما جهت تاکید بیشتر ما H1 رو با تایتل سعی میکنیم یکسان ( با تغییرات جزئی ) در نظر بگیریم در طراحی هایمان. H1 بهتر است یک متن بیشتر به خود اختصاص ندهد ولی در مورد سایر شماره ها مختار هستید. نکته ای که لازم به ذکر هست اینه که اولویت H1 بیشتر و بالاتر از H2 و H2 بیشتر از H3 .... خواهد بود.

محتوای صفحه

محتوا به هیچ عنوان نباید کپی باشد! کپی = از دست دادن اعتماد گوگل!!! پس باید تمامی متون محتوا خاص و البته مفید باشند. پاراگراف ها را زیاد طولانی نخواهیم کرد تا کاربران خسته نشوند. کلمات کلیدی در ابتدای پاراگراف اول میتواند کمک شایانی به سئوی صحفه شما کند. از بولت ها برای موارد تیتر وار استفاده میکنیم و همچنین موارد موضوعات مختلف صفحه را از هم با تیتر های مناسب جدا میکنیم. چون گوگل به راحتی کاربرانش خیلی اهمیت میدهد. از تصویر در محتوا استفاده میکنیم. رنگ متون را برای تاکید بیشتر روی جملات مهممان تغییر میدهیم. هرجایی رو بولد یا ایتالیک نمیکنیم! از فونت سایز خیلی ریز یا خیلی درشت نباید استفاده کرد. بهتر است تعداد کلمات استفاده شما در محتوا بین 500 تا 2500 کلمه باشد.از تکرار بیش از اندازه کلمات کلیدی در پاراگرافهای مختلف متن جداً خودداری کنید.

در یک جمله: به کاربر خود با متن مناسب احترام بگذارید تا گوگل به شما احترام بگذارد!

در پست بعدی شما را با ریزه کاری های بیشتر و چند فاکتور دیگر از سئو محتوا سایت آشنا خواهیم نمود.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *