سئو محتوا سایت ( قسمت دوم )


06 مرداد 1397

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-07-28T06:26:18+04:30
سئو محتوا سایت ( قسمت دوم )

در مقاله قبلی به سئو محتوا سایت پرداختیم که در این قسمت تصمیم به توضیح بیشتر در مورد هر یک از فاکتورها و همچنین دیگر فاکتورهای موثر در رتبه بندی داریم.

محتوا را چطور بنویسیم؟

نوشتن محتوا با توجه به این که دنیا دنیای بازاریابی محتوا شده شاید کار خیای آسانی نباشه چرا که همه در حال تولید محتوا هستند. برخی ارزشمند محتوا نویسی میکنند و برخی بازاری و برخی هم فقط کپی میکنند! تولید محتوا باید به گونه صورت بگیرد که به درد مخاطب هدف شما بخورد. ساده و قابل فهم باشد. ارائه اطلاعات مفید و آموزشی در آن باشد.

سئو محتوا سایت

کپی محتوا ممنوع!

دلیل تاکید ما و همه دوستان مشغول در عرصه سئو به کپی نبودن محتوا حساسیت موتور جستجوگر گوگل هست. اگر محتوایی که در سایتی منتشر شده را در سایت خود قرار دهید شاید موتور آن را ایندکس هم بکند اما مطمئن باشید ارزش خاصی برای آن در رتبه بندی قائل نخواهد بود. اما خوب برخی از دوستان به جهت کمبود وقت دست به کپی مطالب میزنند و در آن تغییرات ایجاد میکنند که باز هم ما این موضوع را توصیه نمیکنیم.

خوانا بودن محتوا

همانطور که در مقاله قبلی خدمت شما عرض کردیم گوگل به کاربران خود بسیار اهمیت میدهد. حتی به خسته شدن چشم آنها! پس باید متون ما دارای خوانایی قابل قبولی باشد. برای موارد تیتر وار باید مثل نمونه زیر بولت یا شماره بزنیم یا همانند متن ما با سر تیترهای مرتبط پاراگراف ها را از هم جدا سازی میکنیم:

یا اگر تصمیم به استفاده عکس در محتوا داریم حتماً باید ابعاد عکس، حجم عکس و ارتباط عکس با محتوا مورد بررسی کامل قرار گیرد.

سئو محتوا سایت

کجا را بولد کنیم؟

طبق تجربه میزان 2 الی 5 درصد از کل متن را نباید بیشتر بولد کنیم. استفاده از امکان بولد جهت ارسال سیگنال یا تاکید ما به موتور جستجوگر و همچنین ترقیب کاربر و چشم گیر کردن کلمه مورد نظر است! پس لطفاً دقت کنید همه متنتان را بولد نکنید.

نکات باقی مانده سئو محتوا

 1. محتوا را طبق یک بازه زمانی خاص ویرایش کنید
 2. لینک منبع مطلب در صورت ترجمه بود حتماً ذکر شود
 3. به هر سایتی در متن مان لینک ندهیم
 4. قسمت کامنت صفحه را فعال نگه دارید
 5. لینک داخلی تان بیشتر از 5 عدد نشود
 6. از ویدئو استفاده کنید
 7. لینک های شکسته داخل محتوا نگذارید
 8. آدرس صفحه محتوا را زیاد طولانی نکنید
 9. مطلب خود را در سایت مپ چک کنید
 10. محتوای منتشر شده را حتماً در شبکه های اجتماعی شیر کنید
 11. کلمه کلیدیتان را پست هم تکرار نکنید
 12. به خود صفحه حتماً یک لینک بدهید
 13. تصاویر استفاده شده را حتماً تغییر نام داده و واتر مارک کنید
 14. استفاده از ALT برای تصاویر فراموش نشود

ریزه کاری ها و نکات موثر در محتوا به همینجا ختم نمیشود اما از آنجا که هدف ما ساده سازی و ارائه توضیحات مفید و خلاصه به شما همراهان گرامی میباشد تصمیم داریم نکات بسیار مهم که جزو فاکتورهای رتبه بندی هستند را در فاز ابتدایی این سری از آموزش ها در اختیار شما قرار دهیم.

بدیهی هست شما میتوانید در رابطه با هر یک از موارد ذکر شده سوالات خود را در قسمت نظرات ارسال فرمائید و در همان قسمت و یا در صورت مهم بودن موضوع در پستی جداگانه پاسخ خود را دریافت فرمائید.

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *