سئو کردن سایت


21 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-12-19T23:26:44+03:30
سئو کردن سایت

سئو (seo) مخفف کلمه Search Engine Optimization بوده و امروزه به Search Experience Optimization تغییر پیدا کرده است و به معنای بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو میباشد. هدف از بهینه سازی سایت یا همان سئو سایت این است که وبسایت بتواند در رتبه بالایی قرار بگیرد. جالب است بدانید گوگل بیش از هرچیز دیگری رضایتمندی کاربران از وبسایت را برای مشخص کردن رتبه بندی سایت در نظر میگیرد به همین دلیل تلاش دارندگان وبسایت باید بر این باشد که تا حدی که امکان دارد طراحی سایت و سئوی آن باید به گونه ای باشد که راحتی کاربر را هنگام استفاده از سایت و رسیدن به هدفی که دارد تامین کند. این موضوع در رتبه ی سایت بسیار تاثیر گذار است.

سئو کردن سایت

سئو مجموعه ای از فعالیت ها و تکنیک هایی است که در طراحی سایت و تغییر استراژیک سایت ها کمک کرده و باعث میشود این وبسایت ها در صفحه اول جستجو قرار بگیرند. سئو یا همان بهینه سازی سایت بسیار پیچیده است و یک سئوکار باید در کارش متخصص باشد که بتواند پروژه خود را به بهترین شکل مدیریت کند. موتورهای جستجو دائم الگوریتم های رتبه بندی خود را تغییر میدهند و بسیار غیر قابل پیش بینی هستند به همین دلیل یک سئوکار علاوه بر متخصص بودن در کارش باید بطور مداوم در این زمینه آپدیت باشد که از هر تغییری اطلاع پیدا کند.

بعد از طراحی سایت در هر زمینه‌ای مثل طراحی سایت فروشگاهی، سئو کردن آن بسیار اهیمیت دارد زیرا علاوه بر اینکه موتورهای جستجو باعث میشوند وبسایت در صفحه اول جستجو قرار بگیرد، همچنین موجب میشود کاربران بیشتری جذب شوند زیرا این موتورها باعث میشوند چیزهایی را که کاربر مد نظرش است را در اختیار او قرار دهند در نتیجه سایت توسعه پیدا خواهد کرد. به همین دلیل است که در مقایسه با تبلیغات اینترنتی، کاربران اعتماد بیشتری به یک وبسایت دارند. همانطور که اشاره شد سئو کردن سایت تاثیر چشم گیری در پیشرفت یک وبسایت دارد و تکنیک هایی که مورد استفاده قرار میگیرند بسیار ارزشمندتر از تبلیغات کوتاه مدت هستند.

برای سئو کردن سایت باید 3 مرحله گذرانده شود. زمانی که این سه مرحله به خوبی انجام شود و تمام تکنیک ها رعایت شوند، آن وقت است که پیشرفت سایت خود را خواهید دید.

  1. مرحله سئو تکنیکال

قبل از شروع هر کاری نیاز است مشکلات فنی وبسایت حل شود و این کار توسط سئوکار قبل از پیاده سازی سئو انجام خواهد شد.

  1. مرحله سئو داخلی یا همان On-page

در این مرحله سئوکار فرایندهایی که مربوط به داخل سایت است را انجام میدهد از جمله استفاده از لینک های داخلی، تهیه محتوای مناسب و ارگانیک، استفاده از کلمات کلیدی و غیره. این مرحله از سئو بسیار مهم است.

  1. مرحله سئو خارجی یا همان Off-page

در این مرحله کارهایی که به خارج از سئو مربوط است انجام میشود از جمله فعالیت در شبکه های اجتماعی، ساختن لینک خارجی و غیره.

در سئو کردن سایت نکات بسیار ظریفی است که باید حتما رعایت شوند زیرا رعایت این نکات در سئوی سایت موثر است. به عنوان مثال یکسری کلمات کلیدی در محتوای هر وبسایتی وجود دارند که خیلی مهم هستند. بعضی از این کلمات مثلا "تهران" و "طهران" دو املای متفاوت دارند. نباید برای این دوکلمه دو صفحه جداگانه بسازید. اشتباه است که در یک صفحه "تهران" و در صفحه دیگر "طهران" استفاده کنید. برای اینکه بتوانید رتبه ای بگیرید فقط کافی است که به یک صفحه با هر دو کلمه لینک بدهید. این موضوع برای عبارات و کلمات دیگر صدق میکند.

برای سئو کردن سایت مهمترین نکته تهیه محتوای با ارزش است. کاربران زمانی جذب یک وبسایت میشوند که محتوا برایشان جذاب باشد. برای اینکه وبسایت شما در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرد نیاز است که تمام نکات سئو در آن رعایت شود. طراحی وب سایت در دنیای امروز بسیار میتواند در کسب درآمد موثر باشد حتی اگر طراحی سایت ارزان را انجام دهید.  امیدوارم مطالب مفید واقع شده باشد.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *