سئو کلاه خاکستری چیست؟


06 مرداد 1401

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2022-07-28T17:00:00+04:30
سئو کلاه خاکستری چیست؟

 سئو کلاه خاکستری شامل استفاده از تکنیک‌های SEO است که با توصیه‌های گوگل مطابقت دارد، در حالی که گهگاه از این انطباق خارج می‌شود تا به خوبی در SERP ها قرار گیرد. به بیان ساده تر، سئو کلاه خاکستری یک تکنیک سئو است که بین سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید قرار می گیرد. برخلاف سئو کلاه سفید، اغلب توسط گوگل تحریم می شود. سئوی کلاه خاکستری یا ارجاع به کلاه خاکستری اصطلاحی است که توسط جامعه SEO ایجاد شده است تا بتواند افرادی را که کاملاً به آن نیاز ندارند طبقه بندی کند.
سئو کلاه خاکستری چیست؟
سئو کلاه خاکستری روشی میانی بین سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه است. این ترکیب اجازه می دهد تا از روش های توصیه شده توسط گوگل استفاده کنید در حالی که از طریق روش های تقلبی و غیر توصیه شده تقلب می کنید. بنابراین شامل تلاش برای بهبود موقعیت یک وب سایت در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی خاص است. گوگل همچنین در نظر دارد که مدیران وب‌سایت‌ها نباید با ایجاد لینک‌های اصلی، بلکه با افزودن خودکار آن‌ها، برای اصلاح فهرست وب‌سایت مداخله کنند.
هدف سئو کلاه خاکستری چیست؟
هدف سئو کلاه خاکستری مثل دو سئوی دیگر کلاه سفید و سیاه، قرار دادن خوب یک وب سایت در صفحات موتورهای جستجوگر می باشد. با این حال، اگر بسیاری از سایت‌ها از این تکنیک استفاده نمی‌کنند، به این دلیل است که دستیابی به ارجاع پایدار در طول زمان دشوار است. استفاده از تکنیک‌های کلاه خاکستری می‌تواند به سرعت، اما فقط در کوتاه‌مدت، ترافیک شما را به وب‌سایتتان برساند.
یک پایه مشترک با سئو کلاه سفید
از نظر فنی، سئوی کلاه خاکستری مانند همتای سفید خود عمل می کند، یعنی برای پوشیدن کلاه سفید کاملا از تمام تکنیک های سئو پیروی می کند.
سئو کلاه خاکستری به رنگ سیاه روی سفید
ارجاع کلاه خاکستری در محدوده‌ای انجام می‌شود که معمولا توسط موتورهای جستجو تحمل می‌شود و گوگل در صدر قرار دارد. دستیابی به ارجاع طبیعی خوب با پیروی از قوانین تعیین شده توسط موتورهای جستجو، حداقل در کوتاه مدت، واقعا می تواند دشوار باشد.
سئو کلاه خاکستری نتایج سریع می خواهد. بنابراین او نمی‌خواهد منتظر فهرست‌سازی، موقعیت‌یابی، ترافیک و موارد دیگر باشد... به همین دلایل است که تمایل دارد به سمت تاریک SEO متمایل شود و گهگاه کلاه سیاهی بر سر می‌گذارد.
سئو کلاه خاکستری به این معنی است که در مرز بین ارجاع کلاه سفید و سیاه قرار دارد. او که عموما در کلاه سفید قرار دارد، گاهی از محدودیت‌ها فراتر می‌رود و به «غیرقانونی» می‌پرد. کلاه سیاه از تکنیک‌های تقلبی برای رسیدن به اهدافش استفاده می‌کند. سئوکلاه خاکستری به شما این امکان را می دهد که در محدوده قوانین پیشرفت کنید و مراقب باشید که بیش از حد از آنها تجاوز نکنید. 

 

سئو کلاه خاکستری چیست؟
 
چگونه سئوی خود را با سئو کلاه خاکستری تقویت کنیم؟
برای تقویت سئو با سئو کلاه خاکستری، می توانید از تکنیک های ذکر شده در زیر استفاده کنید. با این حال، مطمئن شوید که از آنها کم استفاده کنید تا از جریمه من توسط گوگل جلوگیری کنید. اگر می‌خواهید برای مثال از شبکه‌های سایت‌های خصوصی برای بهبود ارجاع دادن به سایت خود سوء استفاده کنید موارد زیر را رعایت کنید:
ارائه محتوای خوب، خاص و با کیفیت.
ارائه تصاویر زیبا، جذاب و منحصر به فرد.
ایجاد پیوند مناسب.
آیا بازی با کارت سئو کلاه خاکستری خطراتی دارد؟
برای انجام این کار، لازم است محدودیت های ایجاد شده بین سئو کلاه سفید و کلاه سیاه را بدانید، تا ریسک تغییرات ناخواسته را نپذیرید. در این صورت با موتورهای جستجوگر مانند گوگل، گرفتار نمی شوید و شما را جریمه نمی کنند. وقتی گوگل یک وب سایت را تحریم می کند، رتبه آن را کاهش می دهد. بنابراین کاهش رتبه سایت متخلف باعث از بین رفتن دید آن می شود که ضربه شدیدی به ترافیک آن و در نتیجه به فعالیت شرکت واقع در بالادست وارد می کند.
در برخی موارد، گوگل حتی ممکن است تا آنجا پیش برود که وب سایت مقصر را به عنوان جریمه از نتایج خود حذف کند. سپس این شرکت در این موتور جستجو کاملا نامرئی می شود و بنابراین غیرقابل ردیابی می شود.
سخن پایانی
اگ در زمینه سئو نیاز به یک متخصص دارید ولی نمی دانید به چه کسی اعتماد کنید، جای درستی آمده اید. ه تیم متخصص ما در شرکت وب مهر با سابقه درخشان، می توانیم به شما در این زمینه به شما کمک کنیم. منتظر تماس شما هستیم.
 

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *