سایت شما از نظر سئو در کجا قرار دارد؟


04 مرداد 1401

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2022-07-26T12:00:00+04:30
  سایت شما از نظر سئو در کجا قرار دارد؟

ایا می خواهید در صدر جستجوهای گوگل باشید؟ به خصوص وقتی می دانید که گوگل 90 درصد از سهم بازار موتورهای جستجو را در اختیار دارد. امروزه بهینه سازی موتورهای جستجو که سئو نیز نامیده می شود، به یکی از مهمترین دارایی های بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. از آنجایی که اکثر بازدیدکنندگان وب سایت از طریق جستجوهای به اصطلاح ارگانیک (یا طبیعی) می آیند، رتبه بندی بالا در نتایج واقعا می تواند به شما کمک کند بازدیدکنندگان جدیدی را به سایت خود جذب کنید. فرآیند سئو بسیار گسترده است و تمام مراحل، از تحقیق کلمات کلیدی تا مسائل فنی بالقوه را پوشش می دهد. برای به دست آوردن بهترین نتایج، باید بهینه سازی و هوشیاری منظم را در همه زمینه ها انجام دهید.
سایت شما از نظر سئو در کجا قرار دارد؟
اولین قدم تنظیم اصول اولیه است. در حال حاضر رتبه وب سایت شما در جستجوهای طبیعی کجاست؟ برای شناسایی نتیجه رتبه بندی واقعی، باید مراحل را طی کنید، که نحوه یافتن وب سایت از موتور جستجو را بررسی می کند. ابزارهای مختلفی برای سئو وجود دارد که برای درک وضعیت فعلی و رتبه سایت به آنها نیاز خواهید داشت.

 

 

  سایت شما از نظر سئو در کجا قرار دارد؟
  به چه نوع ابزارهای سئو نیاز هست؟
گوگل ابزار سئوی خود را ارائه می دهد: کنسول جستجو. این ابزار رایگان به شما اجازه می دهد تا سایت خود را مدیریت کرده و حضور آن را کنترل کنید. می‌توانید کنسول جستجو را مانند Google Analytics نصب و به وب‌سایت خود متصل کنید. ابزارهای دیگری وجود دارد که به شما در این مرحله کمک می کند. 
احتمالا از خود می پرسید: آیا این گام اول برای همه امکان پذیر است؟ پاسخ مثبت است، اما نیاز به درک درستی از نحوه کار ابزارها دارد، زیرا آنها حاوی داده های زیادی هستند. در این مرحله از تجزیه و تحلیل، هدف اصلی این است که مشخص شود آیا محتوا و ساختار صفحه وب در خدمت دید موتورهای جستجو و نیازهای بازدیدکنندگان است یا خیر.
نکته مهم: برخی از افراد به اشتباه فکر می کنند که می توانند نتیجه وب سایت خود را با استفاده از حالت ناشناس مرورگر خود برای جستجوی سایت خود در Google بررسی کنند. متأسفانه، Google می‌تواند آدرس IP و دستگاه مورد استفاده شما را تنظیم کند که می‌تواند بر نتایج تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که باید از ابزارهایی مانند کنسول جستجوی گوگل برای مشاهده رتبه واقعی استفاده کنید.
کلمات کلیدی مرتبط
بعد از این مرحله اول، وقت آن است که به کلمات کلیدی خود فکر کنید. شما باید در مورد کلمات کلیدی مرتبط تحقیق کنید و سپس از آن نتایج برای برنامه ریزی و ایجاد محتوای با کیفیت استفاده کنید. چگونه این کلمات کلیدی را پیدا کنیم؟ ابتدا باید یک جستجوی کلیدواژه انجام دهید. برای ایجاد این جستجو، باید:
موضوعات مرتبط با کسب و کار خود را تعریف کنید.
با نظارت بر حجم جستجوی کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل رقبای خود.
بر یافته های خود بسازید و برنامه ریزی محتوای خود را شروع کنید.
کدام کلمات کلیدی مرتبط را انتخاب کنیم؟
این مهم است که بدانیم مردم چگونه به دنبال اطلاعات هستند و واقعا به دنبال چه هستند. تحقیق کلمات کلیدی به شما در این مرحله کمک می کند و نتایج واقعی را به شما می دهد. همچنین باید به کلمات کلیدی خود از دیدگاه استراتژیک فکر کنید. فصول مختلف، تفاوت های جغرافیایی و موقعیت های مشترک بین رقبای این بخش را در نظر بگیرید.

 

  سایت شما از نظر سئو در کجا قرار دارد؟

 


چگونه همه موارد را عملی کنیم؟
شما باید مهمترین کلمه کلیدی و همچنین کلمات کلیدی مکمل مرتبط با جستجو را انتخاب کنید. این امر ضروری است زیرا گوگل زمینه بین کلمات کلیدی را به خوبی تشخیص می دهد. ابزارهایی که به عنوان مثال می توانید برای یافتن بهترین کلمات کلیدی استفاده کنید عبارت است از: نتایج جستجوی گوگل،    Ubersuggestو... . نتایج جستجوی گوگل یکی از راه های یافتن کلمات کلیدی به روشی سریع و آسان است. اکثر این ابزارها رایگان هستند، به ویژه نتایج جستجوی گوگل (تصویر) که به شما امکان می دهد کلمات کلیدی را سریع و آسان پیدا کنید.
حتی اگر این تحقیق کلمات کلیدی نسبتا فنی به نظر می رسد، باید مراقب باشید که لحن خود را تا حد ممکن در نوشتن محتوای خود طبیعی نگه دارید. کلمات کلیدی را به صورت رباتیک تکرار نکنید. همیشه در نظر داشته باشید که در عین داشتن متنی متعادل و آموزنده، به سئو خدمت کنید. کلمات کلیدی عمومی تر از مضامین و ساختار محتوای صفحه وب پشتیبانی می کنند.
سخن پایانی
امیدواریم مطالب ارائه شده در مورد سئو برای شما دوستان عزیز مفید واقع شده باشد. در صورت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید.
 

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *