طراحی اپلیکیشن چیست


24 شهریور 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-09-14T20:58:40+04:30
طراحی اپلیکیشن چیست

تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است و ما باید عجله کنیم تا با آن به سمت جلو پیش رویم. امروزه با پیشرفت تکنولوژی خیلی از افراد کارهای اینترنتی خود را با گوشی های هوشمند و تبلت انجام میدهند. گوشی های هوشمند از کامپیوترهای شخصی پیشی گرفته اند و افراد کمتر سمت کامپیوترهای شخصی میروند. بسیاری از افراد با طراحی اپلیکیشن مخصوص کسب و کار خود، توسط گوشی های خود کارشان را انجام داده و درآمدزایی میکنند. قبل از اینکه توضیحی درباره طراحی اپلیکیشن بدهم، خوب است تعریف کوتاهی از اپلیکیشن داشته باشیم.

طراحی اپلیکیشن چیست

اپلیکیشن به نرم افزارهای کاربردی گفته میشود که برای گوشی های هوشمند، تبلت ها و... ساخته میشوند. فرد توسط این نرم افزارها فرمانی را در گوشی خود اجرا میکند. بسیاری از کسانی که در کار تجارت و کسب و کار هستند از طریق اپ مخصوص کار خود را انجام میدهند. و اما میرسیم به اصل موضوع یعنی طراحی اپلیکیشن که اصلا به چه معنایی است؟

تمام مراحلی که برای ساخت یک نرم افزار طی میشود از طراحی گرافیکی گرفته تا کدنویسی و اولین نسخه ای که برای تست آماده میشود همه جز طراحی یک اپلیکیشن به حساب می آیند. ساخت اپلیکیشن بسیار اهمیت دارد زیرا شما را یک قدم به موفقیت در کسب و کار خود نزدیکتر خواهد کرد.

اپلیکیشن ها انواع متفاوتی دارند:

 • اپلیکیشن های HTML5 که بر پایه تکنولوژی هایی مانند HTML5، جاوا اسکریپت و CSS هستند و برای تغییرات کوچک، قابلیت تبدیل شدن به پلتفرم های دیگر را دارند.
 • اپلیکیشن های محلی: اپلیکیشن های اندروید بر اساس پلتفرم خاص جاوا و Eclipe طراحی شده و اپلیکیشن ios بر پایه پلتفرم Xcode و Objective-c طراحی شده است.
 • اپلیکیشن های ترکیبی که ترکیبی از دو اپلیکیشن بالا میباشد.

برای طراحی یک اپلیکیشن ابتدا باید هدف از آن و اینکه چه نیازی پشت طراحی آن اپلیکیشن است مشخص شود؛ مثلا هدف شما بازی است یا جنبه آموزشی دارد. برای اینکه یک اپ مناسب طراحی شود باید مراحلی طی شود:

 1. موفقیت را در چه چیزی میبینید؟ درتعداد دانلودی که انجام میشود، تعداد کاربرانی که فعال هستند یا اینکه میزان پولی که پرداخت میوشد.
 2. تعیین بودجه که اینکار باید بسته به هدف شما به طور دقیق مشخص شود.
 3. پلتفرم برنامه باید توسط شما مشخص شود که کدام پلتفرم موقعیت مناسبی را برای شما به وجود می آورد.
 4. ویژگی های یک اپ بسیار مهم است زیرا یک اپ حرفه ای باعث میشود کاربران بیشتری جذب این اپ برای استفاده از آن بشوند و نیز کیفیت واسط کاربری مهم میباشد.
 5. باید مخاطب هدف خود را از لحاظ مثلا سن، سرگرمی هاجنسیت و... بشناسیم.
 6. هدف مالی برای کارتان تعیین کنید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید. هرکسی بگوید من برای پول این کار را انجام نمیدهم خودش را گول میزند. شما باید به هدف درآمد زایی به طراحی اپ خود نگاه کنید.
 7. بعد از اتمام طراحی یک اپ باید توسط افراد مختلف تست شود که اگر مشکلی داشت قبل از انتشار حل شود. اپ آماده شده برای انتشار باید هدف داشته باشد و محصول یا خدماتی را برای تبلیغ در برداشته باشد.

زمانیکه یک اپلیکیشن برای کسب و کار خود طراحی میکنید مزایای بسیاری را میتواند به همراه داشته باشد ازجمله:

 • با مشتریان خود تعامل بهتری خواهید داشت.
 • خدمات سریعتری به آن ها ارائه خواهید کرد.
 • کارتان برای معرفی محصولات و خدماتتان به بازاری جدید راحت تر خواهد شد
 • در هر زمان و هر مکان در دسترس خواهید بود.
 • باعث میشود برند تجاری شما توسعه پیدا کند.
 • با کاربران ارتباط نزدیک داشته و مداوم در فضای خصوصی آن ها حضور دارید.

و...

برای طراحی یک اپ، انتخاب یک شرکت مناسب بسیار مهم است که در مقاله های بعدی راجع به این موضوع صحبت خواهیم کرد. در این مقاله با مفهوم طراحی اپلیکیشن آشنا شدید امیدوارم شما هم جز افرادی باشید که برای پیشرفت و موفقیت در آینده به فکر ساخت و طراحی اپ خود باشید.

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *