طراحی سایت رایگان در گوگل


14 مرداد 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-10-19T02:02:52+03:30
طراحی سایت رایگان در گوگل

خیلی از شماها مطمئنا دوست دارید سایت خود را داشته باشید و از آن بتوانید درامدی را به دست آورید. ساخت و طراحی سایت های اختصاصی هزینه های بالایی دارد و شاید به همین علت از تصمیمتان منصرف شوید. نگران نباشید! همیشه برای هرکاری راه حلی وجود دارد. راه های زیادی هستند که شما میتوانید سایت خود را داشته باشید و هزینه ای هم برای آن پرداخت نکنید. یکی از روش های ساخت و طراحی سایت رایگان، کمک گرفتن از گوگل (Google) است. گوگل این امکان را فراهم کرده است که بدون هزینه و حتی بدون دانش برنامه نویسی سایت خود را ساخته و طراحی کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:

1.Google sites یکی از خدمات گوگل است و برای استفاده از این ابزار باید از طریق اکانت گوگل خود در آن لاگین شوید. در صورت نداشتن اکانت گوگل، باید در ابتدا اکانت خود را ساخته و سپس وارد سایت Google site شوید. زمانی که وارد شدید تصویر زیر را میبینید.

طراحی سایت رایگان در گوگل

2.در این مرحله باید نام و ادرس سایت خود را در گوگل سایت وارد نمایید. برای این کار باید بر روی آیکون + که در تصویر بالا در گوشه سمت راست و پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید، تا صفحه ساخت سایت گوگل سایت برای شما باز شود. نکته ای که قابل ذکر است این است آدرسی که برای سایت خود در نظر میگیرید، بر خلاف اسم سایت، باید خاص و منحصر به فرد باشد. بعد از اینکه نام و آدرس سایت را وارد کردید روی گزینه create کلیک میکنید و سایتتان ساخته میشود.

طراحی سایت رایگان در گوگل

3.همانطور که وقتی ساختن یک خانه به پایان میرسد و باید به دکوراسیون داخل آن، رنگ دیوارها و چیزهای دیگر برای زیباتر شدن آن رسیدگی کرد؛ بعد از اینکه ساخت سایت به پایان رسید نوبت به طراحی آن میرسد. بنظر من بخش جذاب طراحی سایت همین قسمت است چون با سلیقه خودتان قالب و رنگی که میخواهید را برای سایتتان انتخاب میکنید.

طراحی سایت رایگان در گوگل

Google sites، برای انتخاب قالب سایت دارای خدمات منحصر به فرد و خاصی می باشد. اگر دانش برنامه نویسی ندارید میتوانید از قالب های این قسمت استفاده کنید. افرادی هم هستند که دوست دارند خودشان قالب سایت خود را طراحی کنند. آن ها میتوانند از کدهای html/css مورد نظر خود برای طراحی قالب استفاده کنند.

4.از میان قالب هایی که موجود است قالب مورد نظر را انتخاب کنید و اگر هم خودتان طراحی کرده اید روی گزینه  Browse the gallery for more  کلیک نمایید. بعد از انتخاب قالب نوبت به انتخاب تم سایت میرسد. برای اینکار از گزینه هایی که در select a theme است، یک گزینه را انتخاب کنید.

جالب است بدانید طرحی را که انتخاب کرده اید را میتوانید دوباره ویرایش کنید. برای تغییرات در قالب پیش فرض بر روی گزینه Gear کلیک کنید تا به قسمت Edit site layout بروید. سپس با توجه به قالبی که انتخاب کردید یک سری تغییرات که می تواند شامل برخی از المان های خاص وب سایت مانند فعال کردن / غیر فعال کردن نوار کناری سایت باشد، را در سایت انجام دهید.

طراحی سایت رایگان در گوگل

برای اینکه صفحات خود را در گوگل سایت بسازید روی گزینه create page کلیک کنید و برای هر تعداد صفحه ای که بخواهید باید این کار انجام شود. سپس نام و قالب مورد نظر برای هر صفحه را انتخاب میکنید یا از قالب های پیش فرض web page استفاده میکنید. در انتها محتوایی هم که میخواهید اضافه میکنید و مدیریت سایت خود را بر عهده میگیرید.

شرکت معتبر گوگل امکان ساخت سایت بصورت رایگان را در اختیار افراد قرار داده است که این وبسایت 10گیگابایت فضای رایگان دارد و نیز وبسایتی را در اختیار فرد قرار میدهد که بتواند کالا، محصولات و یا خدمات خود را معرفی کند. ساختن سایت در گوگل شاید بنظر پیچیده بیاید ولی راحت تر از چیزی است که فکرش میکنید. امیدوارم مطالب بتوانند در ساختن و طراحی سایتتان به شما کمک کنند.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *