طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی


29 فروردین 1400

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-12-16T11:32:59+03:30
طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی یکی از راه های کسب درآمد می باشد که امروزه می تواند یکی از نیازهای جامعه نیز به حساب آید. امروزه فعالیت کردن فقط در زمینه سنتی و مغازه داشتن برای کسب درآمد کافی نیست، اکثر ما برای خرید یک محصول بدون استثنا قبل از خرید حضوری، آن محصول را به صورت آنلاین نیز چک می کنیم که از قیمت آن نیز اطلاع پیدا کنیم. مشغله کاری زیاد باعث شده است که افراد کمتر وقت خود در ترافیک، خیابان ها و شلوغی فروشگاه ها صرف کنند. خوشبختانه سایت های فروشگاهی بزرگ از فروشگاه آنلاین کوروش گرفته تا اسنپ مارکت و... طراحی شده اند که افراد بتوانند خیلی سریع و بدون هدر دادن وقت خود محصولاتی که بخواهند را سفارش دهند.

طراحی سایت فروشگاه های بزرگ با CMS ها انجام نمی شود زیرا:

 • به علت ترافیک بالای سایت فروشگاهی، سرعت را کاهش می دهد و موجب می شود سایت بالا نیاید.
 • اضافه کردن امکانات به صورت محدود انجام می شود.
 • امکان بروزرسانی امکانات در اینگونه سایت ها محدود است
 • امنیت سایت به نسبت کمتر است

 

طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

 

طراحی سایت فروشگاه های بزرگ معمولا به صورت اختصاصی انجام می شود. صفر تا صد سایت های اختصاصی کدنویسی شده و زمان و هزینه بیشتری صرف آن خواهد شد. طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی سرعت سایت را افزایش داده و این موضوع روی سئو سایت آن نیز تاثیر می گذارد در نتیجه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار خواهد گرفت. علاوه بر ایجاد امکانات اصلی که هنگام طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی  انجام می شود، یکسری از امکانات دیگری هم هستند که به سلیقه شما و سفارشی روی سایت فروشگاهی قرار خواهند گرفت. از دیگر مزایای آن

 • دارای قابلیت شخصی سازی
 • دارای قابلیت افزایش امکانات و بروزرسانی آن ها
 • سرعت بالا آمدن سایت افزایش می یابد.
 • از امنیت بالایی برخوردار است.
 • روی رتبه سئو تاثیرگذار است.
 • توسعه و گسترس بیشتر سایت فروشگاهی در آینده

اجرای دسته بندی محصولات

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت فروشگاه اختصاصی این است که برای هر گروهی از محصولات به صورت مجزا دسته بندی قرار می دهد. از آن جایی که در فروشگاه های بزرگ آنلاین تنوع محصولات و خدمات بسیار زیاد است باید محصولات و خدمات دسته بندی شوند. در این صورت هنگامی که مشتری وارد سایت می شود میان تعداد زیادی از محصولات سردرگم نشده و به راحتی می تواند محصول مورد نیاز خود را از قسمت دسته بندی ها پیدا کند و سفارش دهد. ایجاد دسته بندی در سایت های فروشگاهی بسیار مهم است و باعث جذب بیشتر مشتری خواهد شد.

 

طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

 

ظاهر سایت فروشگاهی اختصاصی

هنگام طراحی وب سایت فروشگاهی اختصاصی باید به ظاهر و گرافیک آن بسیار توجه شود. ظاهر سایت مانند یک ویترین مغازه است که مشتری به محض وارد شدن جذب آن می شود و سپس به محصولات آن هم نگاهی می اندازد. سعی کنید چیدمان ظاهری فروشگاهی اختصاصی شما باعث سردرگمی مشتریان نشود و به آسانی بتوانند محصول مورد نظر خود را سفارش دهند. در ظاهر و گرافیک سایت، ترکیب رنگ ها نیز مهم می باشد. ترکیب رنگ ها گاه با توجه به موضوع سایت و گروه سنی بازدیدکنندگان انتخاب می شود و بعضی مواقع هم با توجه به رنگ لوگوی سایت فروشگاهی شما.

ویژگی های مهم سایت فروشگاهی اختصاصی

هنگام طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی باید به ویژگی های مهمی توجه کرد که باعث جذب مشتریان بیشتری شده و این مشتریان تبدیل به مشتریان دائمی سایت فروشگاهی اختصاصی شما شوند. در ادامه به این امکانات و ویژگی ها اشاره خواهد شد.

دسترسی راحت به محصولات در طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

در یک سایت فروشگاهی اختصاصی تنوع محصولات بسیار زیاد است به همین دلیل باید دسته بندی محصولات به گونه ای باشد که دسترسی مشتری به محصولات راحت انجام گیرد و آن ها را دچار سردرگمی نکند. برای اینکه کاربران بتوانند راحت تر محصول خود را انتخاب کنند باید محتوای مناسب و دقیق به همراه قیمت نیز برای هر محصول تهیه گردد. قرار دادن بخشی برای مقایسه ویژگی های چند محصول مشابه که بسیار ضروری نیز می باشد، در انتخاب به مشتریان کمک می کند.

 

طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

 

یکی دیگر از مواردی که هنگام بازدید از محصولات اهمیت دارد ایجاد سیستم جستجوی پیشرفته هنگام طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی است. استفاده از قابلیت جستجوی ساده در سایت فروشگاهی کاربردی نداشته و باعث خسته کردن کاربر و نارضایتی او خواهد شد. توجه به این نکات می تواند مشتریان دائمی شما را افزایش دهد.

ثبت نام کاربر هنگام خرید از سایت فروشگاهی اختصاصی

بخشی که در اکثر سایت ها وجود دارد، بخش ثبت نام کاربر می باشد. سعی کنید این بخش دارای داده های زیاد نباشد و فقط اطلاعات مهم و محدود را از کاربر هنگام خرید از سایت فروشگاهی درخواست کند.

به دست آوردن اعتماد مشتریان

جلب اعتماد مشتری یکی از مهمترین موارد هنگام طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی می باشد. زمانیکه اعتماد مشتریان را بتوانید به دست آورید آن ها سایت شما را به دیگران نیز معرفی کرده و باعث افزایش بازدیدکنندگان خواهد شد. چند راه وجود دارد که می توانید خیلی سریع تر اعتماد مشتریان را به دست آورده و آن ها را به مشتریان دائمی تبدیل کنید:

 1. ایجاد صفحه "درباره ما" که در این صفحه درباره فروشگاه و سابقه آن توضیحات دقیقی ارائه می دهید که می تواند همراه با تصویر نیز باشد.
 2. ایجاد صفحه "تماس با ما" که در این صفحه شماره های تماس، آدرس ایمیل و ... ارائه می گردد که مشتری بداند راه های ارتباطی با شما وجود دارد.
 3. دریافت ای نماد برای سایت فروشگاهی اختصاصی خود

فعال کردن دیدگاه در طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

کسب و کار آنلاین شما با فعال کردن این بخش هنگام طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی بسیار می تواند توسعه پیدا کند. اما چگونه؟ زمانی که برای هر محصول قسمتی به عنوان ثبت دیدگاه قرار داده شود، مشتریان درباره آن محصول نظرات خود را بیان می کنند و شما متوجه می شوید که کدام محصولات مورد قبول مشتریان بوده و کدام ها مورد قبول نبوده است در نتیجه می فهمید که چه محصول را باید بیاورید. زمانی که قسمت دیدگاه فعال باشد مشتریان می توانند از نظرات یکدیگر هنگام انتخاب و خرید محصول استفاده کنند و با محصول بیشتر آشنا شوند.

 

طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی

 

وجود پشتیبانی فنی بعد از اتمام طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی امری بسیار ضروری است. شرکتی که طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی شما را انجام می دهد، خدمات پشتیبانی فنی برای سایت فروشگاهی شما را نیز ارائه می دهد و هزینه ای به صورت ماهیانه یا سالانه دریافت می کند. به همین دلیل دیگر نیازی نیست نگران مشکلات فنی سایت یا بروزرسانی آن باشید. با وجود اینکه طراحی سایت فروشگاهی به صورت اختصاصی وقت و هزینه زیادی می برد ولی در عوض مطمئن هستید که سایت فروشگاهی شما خیلی سریع تر توسعه پیدا کرده و بازدهی بالاتری خواهد داشت. اگر در فکر راه اندازی سایت فروشگاهی بزرگی هستید، پیشنهاد می شود آن را به صورت اختصاصی طراحی کنید که بعد با مشکل روبرو نشوید. البته این نکته نیز قابل ذکر است که اگر تازه اول راه هستید و قبلا در این حرفه نبوده‌اید، میتوانید با هزینه کم و طراحی سایت ارزان اقدام کنید؛ در عین حال این موضوع بستگی به انتخاب شما دارد.

دریافت مشاوره و استعلام

image

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *