طراحی سایت کلاس مجازی


16 فروردین 1400

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-04-07T07:13:41+04:30
طراحی سایت کلاس مجازی

طراحی سایت کلاس مجازی که جزئی از سایت های آموزشی به حساب می آید یکی دیگر از انواع سایت ها می باشد که بسیار پرکاربرد است. این روزها به خاطر کرونا اکثر مدارس، دانشگاه ها و آموزشگاه ها آنلاین شده اند. برخی از این مدارس، دانشگاه ها یا حتی آموزشگاه ها با طراحی سایت مختص به خود، کلاس های مجازی خود را با امکانات لازم برگزار می کنند. علاوه بر کرونا عوامل دیگری مثل مشغله های زیاد باعث شده است که افراد به کلاس های مجازی رو آورده و در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند.

خیلی از افراد هستند که بسیار مشتاق یادگیری هنرهای متفاوت هستند یا حتی موضوعات آموزشی دیگر از آموزش آشپزی گرفته تا آموزش نصب ویندوز، آموزش برنامه فتوشاپ و ... که هرکدام از این ها در سایت های متفاوتی ارائه می شوند و کاربران در نقاط مختلف کشور می توانند از مطالب آموزشی این سایت ها استفاده کنند و حتی در صورت برگزاری کلاس های مجازی، در آن ها شرکت کنند.

 

طراحی سایت کلاس مجازی

 

امکاناتی که باید هنگام طراحی سایت کلاس مجازی به آن ها توجه شود:

 • امکان ثبت نام کاربران
 • نمایش تراکنش های مالی
 • خرید و تمدید دوره های کلاس های مجازی
 • امکان دریافت مدرک در صورت نیاز
 • نمایش نتایج آزمون های گذشته
 • امکان تماس با کاربرانی که برای کلاس های مجازی موجود ثبت نام کرده اند.
 • مدیریت صفحات سایت
 • تعیین هزینه های کلاس های مجازی
 • مدیریت اخبار در سایت
 • تایید اطلاعات تکمیلی
 • امکان تماس با اساتید به صورت آنلاین
 • مزیت طراحی سایت برگزاری کلاس های مجازی به جای کلاس های حضوری:
 • کاهش یافتن دستمزد اساتید
 • برگزاری کلاس های مجازی در هر زمان و هر مکان
 • حذف شدن هزینه های اجاره یا خرید آموزشگاه

اگر می خواهید هزینه زیادی را برای طراحی سایت نپردازید می توانید سایت خود را با قالب های آماده وردپرس طراحی کنید که نیازی هم به دانش برنامه نویسی هم ندارد. قالب های وردپرس رایگان هستند و تنوع زیادی دارند و هزینه کمتری را شامل می شوند. اما اگر می خواهید طراحی سایت شما با امکانات بیشتری همراه باشد و قابلیت بروزرسانی نیز داشته باشد می توانید از طراحی سایت به صورت اختصاصی بهره ببرید. طراحی سایت به صورت اختصاصی به کدنویسی نیاز دارد و هزینه بیشتری را هم در برمیگیرد. توجه به موارد زیر در طراحی سایت کلاس مجازی مهم است:

ظاهر سایت کلاس مجازی

توجه به ظاهر سایت در طراحی سایت یکی از مواردی است که اهمیت دارد و باعث جذب بیشتر کاربر می شود. معمولا طراحی سایت کلاس مجازی جذاب و در عین حال ساده است به طوری که به چشم کاربران جذاب می آید.

طراحی منو

بخش منو در طراحی سایت کلاس مجازی از بخش های بسیار مهم است و باید به گونه ای طراحی شود که کاربر را دچار سردرگمی نکرده و به راحتی به هدف خود برسد.

 

طراحی سایت کلاس مجازی

 

طراحی پنل کاربری برای اساتید و کاربران

پنل کاربری برای اساتید و کاربران یکی دیگر از بخش های مهم طراحی سایت کلاس مجازی است. کاربران و اساتید باید پنل کاربری مخصوص خود را دارا باشند و طراحی این بخش نباید فراموش شود. پنل کاربری دارای ویژگی هایی از جمله:

 • شهریه به صورت آنلاین قابل پرداخت است.
 • ثبت نام کلاس به راحتی انجام می شود.
 • اساتید می توانند لیست افرادی که برای کلاس ثبت نام کرده اند را ببینند.
 • دارای درگاه بانکی برای پرداخت آنلاین کاربران می باشد.

برای هر سایت آموزشی، درگاه پرداخت نیاز است و در طراحی سایت کلاس مجازی باید این بخش فراموش نشود. کاربران برای ثبت نام در کلاس های مجازی یا خرید پکیج های آموزشی در سایت به درگاه بانکی برای پرداخت آنلاین نیاز دارند.

دسته بندی برای موضوعات آموزشی

برای هر سایت آموزشی دسته بندی مختص به آن نیاز است. در طراحی سایت کلاس مجازی باید به دسته بندی های موضوعات آموزشی و کلاس های آنلاین بسیار توجه گردد. هر موضوع آموزشی باید به صورت جداگانه گروه بندی شده و حتی درباره هر موضوع باید محتوایی آماده شود. این محتوا می تواند شامل تعیین تعداد کلاس های آنلاین برای آن موضوع آموزشی یا درباره هزینه هر دوره نیز باشد. شما می توانید در هر قسمت از دسته بندی از تصاویر یا ویدئوهای مرتبط نیز استفاده کنید.

پشتیبانی

یکی از مهمترین بخش های سایت های آموزشی، پشتیبانی 24 ساعته آن است. هنگام طراحی سایت کلاس مجازی باید این قسمت را در نظر داشته باشید. هر زمان ممکن است کاربران مشکلات یا سوالات خود را برای شما ارسال کنند و شما باید در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهید. این امر موجب می شود توجه آن ها به شما جلب شود. حتی باعث می شود سایت آموزشی شما را به دیگر افراد نیز معرفی کرده در نتیجه محبوبیت بیشتری را به دست خواهید آورد.

 

طراحی سایت کلاس مجازی

 

طراحی اخبار و اطلاعیه ها

در طراحی سایت کلاس مجازی می توانید قسمتی هم به اخبار و اطلاعیه ها اختصاص دهید. بخش اخبار و اطلاعیه ها می تواند زیاد به کار شما آید زیرا از طریق این بخش ها می توانید کلاس های آنلاین جدید را معرفی کنید، حتی تخفیف هایی را برای یکسری دوره ها قرار دهید یا حتی تمدید مجدد برخی دوره ها را به کاربران اطلاع دهید.

کتابخانه مجازی

یکی از بخش های جذاب وب سایت های کلاس های مجازی، کتابخانه مجازی مربوط به آن سایت است. هنگام طراحی سایت این بخش را فراموش نکنید زیرا بسیار در جذب کاربرانتان موثر است. کتابخانه مجازی می تواند شامل پی دی اف هایی مرتبط با دوره های آموزشی سایت شما باشد. کتابخانه مجازی این امکان را به کاربران می دهد که بتوانند کتاب های مورد نیازشان را به صورت رایگان دانلود کرده و مطالعه کنند.

برای برگزاری کلاس های مجازی و حتی کنفرانس ها در سایت خود، باید از یک نرم افزار تحت وب استفاده کنید و هنگام طراحی سایت خود آن را روی سرور نصب کنید. یکی از این نرم افزارها adobe connect است که از بهترین و قدرتمندترین نرم افزارهای تحت وب به حساب می آید. شما به عنوان مدیر وب سایت باید به سایت adobe connect رفته و اکانتی را خریداری نمایید. سپس ادمین سایت یک نام کاربری و رمز عبور برای کاربران و اساتید مشخص می کند. بعد از مشخص شدن لینک مربوط به هر کلاس و اساتید، کاربران بعد از پرداخت شهریه لینک مربوطه همراه با نام کاربری و رمز برایشان ارسال خواهد شد.

طراحی سایت کلاس مجازی بسیار می تواند در بالا بردن سطح دانش افراد کمک کند. اگر شما نیز دارای دانشی هستید که می خواهید آن را به افراد آموزش دهید می توانید با طراحی سایت، کلاس های مجازی خود را برگزار کنید.

 

دریافت مشاوره و استعلام

image

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *