طراحی سایت ASP.NET


13 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-10-04T21:35:14+03:30
طراحی سایت ASP.NET

asp.net یک اپلیکیشن متن باز (open source) سمت سرور میباشد که برای طراحی وبسایت های دینامیک و نرم افزارهای تحت وب مورد استفاده قرار میگیرد. برای طراحی سایت asp.net از سه فریم ورک (framework) استفاده میشود که هرکدام از ان ها دارای پشتیبانی کامل و قابل آپدیت شدن میباشند. در ادامه هرکدام از این فریم ورک ها را توضیح خواهیم داد.

  • طراحی سایت asp.net با فریم ورک Web pages:

در واقع کار اصلی این فریم ورک جمع کردن کدهایی که توسط شما نوشته شده است و HTML و بعد قرار دادن آن ها در یک فایل واحد میباشد. برای کار کردن با این نوع فریم ورک نیاز است که با ASP کلاسیک و مقداری PHP اشنایی داشته باشید. شما میتوانید از طریق Web pages به سایت خود ویدیو اضافه کنید یا به شبکه های اجتماعی متصل شوید و یکسری از قابلیت های دیگر که به زیبایی و کارامدتر شدن سایتتان کمک خواهد کرد.

  • طراحی سایت asp.net با فریم ورک Web forms:

برای کار با این فریم ورک باید اشنایی با برنامه نویسی و Rapid application development را داشته باشید. web      forms  دارای یک کتابخانه قوی است که کار و تعامل با HTML را راحتتر کرده است. ابزارهای بسیار متنوع و مختلفی را دارا است که به جذابیت و زیبایی سایت شما بسیار کمک کرده و امکانات مفیدی از جمله دسترسی راحت و سریع را در اختیار شما قرار خواهد داد.

  • طراحی سایت asp.net با فریم ورک MVC:

این فریم ورک نسبت به دو مدل قبلی بسیار پیچیده تر میباشد و یک ویژگی مهم آن این است که کدهای شما و html را از یکدیگر جدا میکند که باعث میشود طراحی سایت، بروز رسانی ها و نیز تغییرات به سادگی انجام شود. سایت های دینامیکی را که توسط MVC طراحی میکنید، بخاطر اینکه این فریم ورک قابلیت این را دارد که کنترل کامل روی Markup داشته باشد، طراحی سایت شما فوق العاده و نیز سرعت بالایی خواهد داشت.

برای اینکه یک سایت asp.net طراحی کنید باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • روی یکی از زبان های برنامه نویسی VB یا #C تسلط داشته باشید.
  • روی زبان SQL و یکی از پایگاه های داده تسلط داشته باشید.
  • با ,HTML,CSS JavaScript آشنایی کامل را داشته باشید.
  • کانسپت های Security in .NET و الگوریتم های تحت وب را بشناسید.

از دیگر قابلیت های این پلتفرم این است که بصورت پویا صفحات وب را ایجاد میکند و نیز ویرایش خواهد کرد؛ همچنین به پایگاه داده دسترسی داشته و به سوالاتی که در فرم هستند پاسخ خواهد داد. یکی از دلایلی که باعث میشود سرعت بالایی داشته و هزینه ترافیک کاهش پیدا کند، این است که صفحات ایجاد شده به محض اولین مراجعه فرد کامپایل میشود و روی سرور نگهداری خواهد شد تا برای مراجعه کاربر بعدی از آن استفاده شود.

asp.net یکی از تکنولوژی هایی است که توسط میکروسافت ارائه شده است که میتوان از آن برای طراحی وبسایت های خصوصی یا شرکتی و طراحی سایت شرکت های بسیار بزرگ استفاده کرد. به وسیله این پلتفرم میتوانید سایت هایی زیبا و جذاب طراحی و کدنویسی کنید که از سرعت و عملکرد بالایی برخوردار هستند و همچنین میتوانید از طریق فرم هایی که در صفحات سایت وجود دارند، اطلاعاتی را جمع آوری کرده و سپس آن ها را مورد پردازش قرار دهید.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *