طراحی سایت php


17 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-10-08T18:06:26+03:30
طراحی سایت php

php مخفف کلمه Hypertext preprocessor میباشد و یک زبان برنامه نویسی است که به وسیله ان میتوان صفحات داینامیک (Dynamic) را ساخت. شما میتوانید برای ساخت سایت های خود که برای کسب و کار هستند نیز از این زبان برنامه نویسی استفاده کنید. این زبان برنامه نویسی توسط رزموس لردوف ( Rasmus Lerdorf) در سال 1994 ایجاد شده است.

این زبان open source است. کدهای php روی هر سروری که از HTML پشتیبانی کند اجرا شده و قابل استفاده است. جالب است بدانید که این زبان وابسته به هیچ platform نیست و روی هر سیستم عاملی از جمله Unix، Linux، Windows، MacOS X اجرا خواهد شد.

طراحی سایت php

طراحی سایت PHP بسیار محبوبیت دارد و تعداد زیادی از شرکت های بزرگ و جهانی از جمله فیسبوک، ویکی پدیا، دی جی کالا و... از این زبان به عنوان زبان برنامه نویسی خود استفاده کرده اند. طراحی سایت با php مزیت هایی نیز به همراه دارد که شامل:

 • ساده بودن PHP

با اینکه زبانPHP  یکسری از عادت های برنامه نویسی را که کدنویسی را به نسبت راحت میکند را ندارد اما کدنویسی آن بسیار ساده و راحت است که به وسیله آن وبسایت هایی طراحی شده و اجرا میشود.

 • انحصاری کار کردن PHP با CMS (سیستم مدیریت محتوا)

به علت فضای رقابتی که بین وبسایت های مختلف وجود دارد، CMSفضایی را فراهم میکند که بازدیدکنندگان یک تجربه شخصی را داشته باشند. این موقعیت، زمانی ایجاد میشود که کد وبسایت سفارشی شده باشد بطوریکه با CMS هماهنگ و یکپارجه باشد. PHP با ساختن سایت های Amoebic، برای توسعه دهندگان فضایی ایجاد میکند که بتوانند با اراده خویش تغییراتی را ایجاد کنند. تمام وبسایت هایی که با php ساخته میشوند قابل تنظیم میباشند و میتوان آن ها را به راحتی با نیازهای مشتری هماهنگ و سازگار کرد؛ یکی از دلایل آن سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس و جوملا و... براساس php  میباشد.

 • سازگار بودن php با پلتفرم های مختلف

همانطور که اشاره شد php روی هر پلتفرمی اجرا میشود و به کسب و کار اجازه تنظیم زیر ساخت ها به صورت مقرون به صرفه ای را خواهد داد. همچنین به توسعه دهنده این اجازه داده میشود که وبسایت را در چند سیستم عامل ادغام کند.

 • رایگان بودن php

این زبان برنامه نویسی بسیار مقرون به صرفه بوده و رایگان میباشد و میتوان به راحتی حتی با کمترین دانش برنامه نویسی این زبان را یاد گرفت. از آن جایی که php قابل اجرا روی انواع هاست با سیستم عامل های لینوکس میباشد هزینه کمتری نسبت به انواع هاست در سیستم عامل های ویندوز را داراست.

 • سرعت و عملکرد بالای php

ارتباط قوی php میان پایگاه داده در سرور باعث میشود سرعت اجرا شدن برنامه ها در php افزایش پیدا کند. سیستم عامل و فایل سیستم روی عملکرد و سرعت نیز تاثیر میگذارد و سیستم عامل لینوکس و سیستم فایل ext4 نسبت به سیستم فایل ویندوز و NTFS از عملکرد بالاتری نیز برخوردار هستند.

 • انعطاف پذیری php

این زبان برنامه نویسی از انعطاف و مقیاس پذیری بالایی برخوردار است. مهمترین مزیت آن نسبت به سایر زبان ها این است که کد برنامه نویسی یک وبسایت را میتوان آپدیت کرد بدون انکه نیازی به دوباره راه اندازی سرور آن باشد.پدیت کرد.

 • فریم ورک های php

php بسیار توسعه یافته است در نتیجه تعداد فریم ورک های آن روز به روز در حال افزایش میباشد. 3 عدد از این فریم ورک ها را که محبوبیت بیشتری دارند شامل:

 1. لاراول (Laravel) که در حال حاضر از محبوب ترین فریم ورک ها به حساب می آید.
 2. فالکن (Phalcon) که بیشتر برای ایجاد و حفظ برنامه های کاربردی وب با قابلیت تنظیم بالا به وجود آمده است.
 3. سیمفونی (Symfony) که میان فریم ورک های php رتبه سوم را دارد. تطبیق پذیری سریع آن باعث شده که دروپال که یکی از معروف ترین سیستم های متن باز در جهان، از این فریم ورک استفاده کند.

برای ساخت و طراحی سایت خود استفاده از زبان برنامه نویسی php میتواند از بهترین گزینه های شما باشد که انتخاب میکنید. همانطور که گفته شد این زبان مزیت های بسیاری دارد و علاوه بر اینکه از عملکرد بالایی برخوردار است، بسیار مقرون به صرفه نیز میباشد.

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *