علت کارنکردن هشتگ در اینستاگرام


07 مرداد 1397

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-07-29T01:02:26+04:30
علت کارنکردن هشتگ در اینستاگرام

علت کار نکردن هشتگ در اینستاگرام

زمانی که از هشتگ در پست های خود استفاده میکنید باعث میشود که پست شما در میان پست هایی که مرتبط آن هستند قرار بگیرد بنابراین کاربرانی که شما را نمیشناسند از این طریق به هشتگ شما دست پیدا میکنند. در بعضی مواقع وقتی که برند شما تا حدی در اینستاگرام رشد کرد، هشتگ شما دیگر کار نمیکند و ممکن است باعث دلسردی شود. باید بگویم که اصلا ناامید نشوید. قرار است در این مقاله راجع به این موضوع و راه حل های ان صحبت کنیم.

پیج شما شادوبن (shadow banned) شده است یا بعنوان اسپم شناخته شده است:

اول از همه شادوبن چیست؟ دلیل اینکه که باعث میشود پست های شما در هشتگ ها نمایش داده نشوند میباشد. زمانیکه شما توسط اینستاگرام جریمه شده باشید این اتفاق می افتد. شادوبن شدن پیج از اصلی ترین مشکل ها به حساب می آید. به دلیل اینکه در گذشته از هشتگ ها بسیار سوء استفاده شده است، اینستاگرام دستورالعمل های سختگیرانه تری برای استفاده از هشتگ توسعه داده است و هدفش این است که هشتگ ها را به محیطی سالم و مرتبط با موضوعی که هستند تبدیل کند و پیج هایی که قوانینش را رعایت نمیکنند را جریمه می کند.  این دستورالعمل ها اسپم ها را محدود کرده و تجربه بهتری را برای همه کاربران اینستاگرام ایجاد کرده است. دلایلی که باعث میشود پیج شما شادوبن شود:

 • استفاده بیش از حد از هشتگ های محبوب و پرطرفدار که به پست شما نیز ربطی ندارد. سعی کنید از هشتگ های غیر ضروری فقط به صرف اینکه کاربران بیشتری جذب کنید، استفاده نکنید. اگر هم میخواهید از هشتگ های دیگر استفاده کنید ترجیحا سعی کنید مرتبط با پست خودتان باشد.
 • اگر از یک هشتگ تکراری در تمامی پست ها استفاده کنید پست شما بعنوان اسپم شناخته میشود. اگر میخواهید به مخاطبان جدید برسید از هشتگ های متفاوت استفاده کنید. شما میتوانید یک لیست با محتوای 40 تا 50 هشتگ متفاوت تهیه کنید و برای پست هایتان استفاده کنید. این کار نه تنها باعث میشود پست هایتان در وضعیت خوبی قرار بگیرند بلکه دسترسی شما متنوع تر خواهد شد و حتی ممکن است به هشتگ های جدیدتری نیز دست پیدا کنید که برای جذب مخاطب موثرتر باشد.
 • آوردن هشتگ های ممنوعه در پست خود باعث میشود پیج شما محدود شود و در نتیجه پست های شما نیز محدود خواهد شد و کاربران جدید شما کاهش پیدا خواهند کرد. قبل از استفاده از یک هشتگ، آن را در نوار جستجو چک کنید که ممنوعه نباشد.
 • استفاده کردن از هشتگ های خیلی کلی. بهتر است از هشتگ های جزئی و خاص تر بیشتر استفاده کنید زیرا بیشتر در معرض جستجو هستند. مثلا اگر شما یک پیج درباره طراحی کیف دارید مخاطبی که علاقه در این زمینه دارد یک هشتگ کلی مثل #کیف  را جستجو نمیکند بلکه #طراحی_کیف را جستجو خواهد کرد.

چگونه پیج خود را از شادوبین خارج کنید؟

 • بعد از ویرایش اخرین پست خود، هشتگ های آن را حذف کنید.
 • پسورد اینستاگرامتان را عوض کنید که مطمئن شوید فرد دیگری به پیج شما دسترسی یا فعالیت نخواهد داشت.
 • تا چند روز به مدت نسبتا طولانی با پیج خود فعالیتی نداشته باشید و سعی کنید از آن log out کنید.
 • اگر پیج شما به حالت business است حتی الامکان آن را به حالت private در بیاورید چون اینستاگرام پیج های بیزینسی را زودتر شادوبن میکند.
 • اخرین کاری که میتوانید انجام دهید این است که به اینستاگرام خود گزارش دهید. این قسمت در تنظیمات اینستاگرام در بخش Report a Problem انجام میشود و گزارش خود را این قسمت مینویسید.

هشتگ ها بهترین راه هستند برای اینکه بتوانید برند خود را توسعه دهید و کسب و کار آنلاین موفقی را برای خود ایجاد کنید. ممکن است خیلی از شماها در این راه با مشکلی که مطرح کردیم روبرو شده باشید. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بتوانید راه حلی را برای آن پیدا کنید.

 

 

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *