عکس های جالب برای پروفایل


25 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-10-16T23:02:42+03:30
عکس های جالب برای پروفایل

ممکن است شما در روز ده ها عکس پروفایل مربوط به افراد مختلف را در شبکه های اجتماعی ببینید و هربار که عکس پروفایل فردی را مشاهده میکنید، برداشتتان را از ان شخص بیان میکنید یا نظرتان را راجع به عکس پروفایل او میگویید. شاید یک ثانیه بیشتر طول نکشد ولی قضاوت های مختلفی را از روی همان عکس درباره آن فرد با خودتان بیان کرده اید. مثلا میگویید آن فرد قابل اعتمادی است، آن یکی بنظر باهوش است، دوست داشتنی است و کلی چیزهای دیگر که ممکن است همان لحظه از ذهنتان عبور کند. همانطور که شما نسبت به عکس پروفایل دیگران اینگونه هستید، مطمئنا دیگران نیز راجع به عکس پروفایل شما به همین روش قضاوت میکنند.

بنابراین نقش عکس پروفایل شما برای برند شخصی و شبکه های آنلاین شما بسیار مهم است و در فرصت های شغلی شما بسیار میتواند تاثیر گذار باشد. در ادامه درباره نکاتی را که برای انتخاب عکس پروفایل مناسب باید به آن ها توجه شود، گفته شده است.

 1. چهره شما باید کامل نشان داده شود

واضح بودن چهره بسیار مهم است و میتواند نوع کاملا قدرتمندی از تصورات قرار بگیرند. از طریق مطالعات روانشناسی میتوان از چهره افراد به برخی از خصوصیات آنان دست پیدا کرد. مطمئنا بعضی از شماها دارای حیوانات اهلی مثل سگ هستید یا اینکه ورزش خاصی را دوست دارید، اما اشتیاق به برخی موارد نمیتواند جای عکس پروفایل شما را بگیرد. اگر به کوهنوردی علاقه دارید میتوانید پس زمینه را آن قرار دهید و چهره خود را برای عکس پروفایل نیز بگذارید.

عکس های جالب برای پروفایل

 1. تنظیم کردن چهره خود در عکس

بعضی از عکس ها بسیار دور هستند و بعضی ها بسیار نزدیک هستند. اطمینان حاصل کنید که به طور صحیح در درون تصویر قرار گرفتید و همچنین کمی از پس زمینه در تصویر مشخص باشد. باید چهره شما کاملا دیده شود. اگر صورت شما بسیار دور در تصویر نشان داده شود، افراد حالات صورت شما را نمیبینند.

عکس های جالب برای پروفایل

 1. حالت و میزان لبخند در چهره را تنظیم کنید

زبان بدن در ارتباط بر قرار کردن بسیار موثر است و حالت صورت جزئی از آن محسوب میشود. حالت های صورت نیز متفاوت است و میتواند حس های متفاوتی را منتقل کند. سعی کنید لبخندی که روی صورت خود تنظیم میکنید متناسب باشد. داشتن لبخندهای بزرگ در عکس پروفایل ارتباط مستقیم با داشتن روابط اجتماعی خوب دارد مخصوصا اگر دارای شغل بازرایابی در شبکه های اجتماعی هستید بسیار موثر است.

 1. از رنگ های متضاد استفاده کنید.

جریان های اجتماعی به سرعت پیش می روند. وقتی رنگ ها با رنگ های اطراف خود در تضاد باشند، خود را نشان میدهند. از آنجایی که LinkedIn ، فیس بوک و توییتر از مقدار زیادی آبی استفاده کرده اند، پوشیدن یک پیراهن نارنجی یا هر رنگی که جز رنگ های گرم باشد، باعث می شود شما بیشتر دیده شوید.

 1. کمی از ویژگی های برند خود را وارد عکس خود کنید

در این قسمت چند راه برای استفاده از این روش پیشنهاد شده است. از جمله:

 • لباس رنگ برند خود را بپوشید.
 • مقداری از رنگ برند و قسمتی از دفتر خود را در پس زمینه قرار دهید.
 • یک لوگو از برند خود را میتوانید در قسمتی از تصویر پروفایل بگذارید.
 • توجه داشته باشید برند خود را به عنوان عکس پروفایل قرار ندهید.

 

 1. از عکسهای یکسان در تمام پروفایل های حرفه ای خود استفاده کنید.

این امر به ویژه برای افرادی با نام های مشترک بسیار مهم است. اگر کسی شما را در یک شبکه اجتماعی می بیند و می خواهد در فضاهای دیگری دوباره با شما ارتباط برقرار کند، با استفاده از همین تصویر که در تمام پروفایل های حرفه ای رسانه های اجتماعی مشترک است، این کار را برای او آسان میکنید.  

نکاتی که گفته شد را حتی میتوانید برای پروفایل پیج های شخصی خود نیز استفاده کنید. امیدوارم که مطالب مفید بوده باشد.

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *