قیمت سئو سایت


22 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-12-19T23:16:50+03:30
قیمت سئو سایت

امروزه خیلی از افراد هم سو با پیشرفت تکنولوژی حرکت میکنند. یکی از کارهایی که امروزه بسیار به سمت آن سوق پیدا میکنند ساخت و طراحی وب سایت برای راه اندازی کسب و کار آنلاین بوده است. اما برای اینکه کسب و کار آن ها راه بیفتد و از کارشان درآمدزایی داشته باشند باید از خدمات سئو سایت استفاده کنند. برای اینکه بتوانند کسب و کار خود را رواج داده و مشتریان بیشتری جذب کنند نیاز است که وبسایت آن ها در صفحه اول جستجوی گوگل قرار گیرد و این فقط با سئو امکان پذیر است. برای سئوی سایت از تکنیک های بسیاری استفاده میشود که بسیار موثر میباشند. این تکنیک ها باید دقیق و درست انجام شوند. حتما این سوال برایتان پیش آمده است که پس قیمت آن چه میشود و چگونه محاسبه خواهد شد؟

قیمت سئو سایت

مهمترین هزینه های سئو مربوط به سئوی داخلی و سئوی خارجی میشود زیرا به وسیله این دوعامل وبسایت میتواند رتبه بالایی را به دست آورد. برای واضح تر شدن این دو بخش در ادامه توضیحات بیشتری داده شده است.

 • سئوی داخلی

این نوع سئو یا On page seo به طور کلی به هرچیزی که درون سایت اتفاق می افتد گفته میشود که میتواند شامل بهینه سازی سرور و هاست، بهینه سازی کدنویسی و نیز بهینه سازی محتوا باشد.

بهینه سازی سرور و هاست منظور سرور و هاستی هستند که وبسایت روی آن وجود داشته که آن ها باید با توجه به استانداردهای موجود منطبق یا کانفیگ بشوند. سئوکاران بخشی از این کار را انجام میدهند.

در بهینه سازی کدنویسی منظور همان برنامه نویسی وبسایت بوده و باید تا حد ممکن ساده ودقیق نوشته شوند به طوریکه با سرعت مناسب و کمترین زمان برای کاربران بارگذاری شود. برای بررسی کردن این موضوع میتوان از ابزار وبسایت GTmetrix استفاده کرد.

بهینه سازی محتوا بسیار مهم هست و باید توسط سئو کارانی انجام شود که متخصص این کار هستند. زیرا این مورد تاثیر زیادی بر رتبه سایت و میزان جذب شدن کاربران دارد.

هرکدام از کارهایی که در سئوی داخلی انجام میشود، تاثیر خاصی روی قیمت سئوی سایت خواهد داشت. این کارها شامل:

 • ساخت و بهینه سازی سایت مپ
 • بهینه سازی کلمات کلیدی، عنوان صفحات، متاتگ ها و...
 • بررسی URLهای سایت و در صورت لزوم تصحیح کردن آن ها
 • بهینه سازی تصاویر سایت
 • بهینه کردن حجم سایت و افزایش و تست سرعت بارگذاری آن
 • بررسی ریدایرکت های ایجاد شده در سایت
 • استفاده از تگ Alt و درج کلید واژه ها در آن

و...

 • سئوی خارجی

این نوع سئو یا off page seo به تمام فرایندهایی گفته میشود که خارج از سایت انجام میشود. این فرایندها باعث میشوند که وبسایت دارای امتیاز شده و اعتباری به دست آورد. اما یادتان باشد سئوی خارجی بدون سئوی داخلی فایده ای ندارد و باید با سئوی داخلی همراه باشد. سئوی خارجی به میزان فعالیت در شبکه های اجتماعی و میزان کیفیت بک لینک وابسته است. از جمله کارهایی که در سئوی خارجی انجام میشود و در قیمت سئو سایت موثر هستند شامل:

 • ساخت بک لینک ها
 • نوشتن وبلاگ
 • کار کردن روی شبکه های اجتماعی
 • تبلیغ کردن سایت در دیگرسایت هایی که بازدید کننده بیشتری دارد

در بهینه سازی سایت، شرکت ها به سه صورت فعالیت میکنند و بستگی به مشتری دارد که کدام را بسته به نوع کسب و کار خود انتخاب کند. این فعالیت ها به سه شکل زیر انجام میشود:

 1. سئو به صورت ساعتی که بیشتر برای کسب و کارهای کوچک پیشنهاد شده و هزینه کمتری را شامل میشود.
 2. سئو به صورت ماهیانه برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ پیشنهاد شده و هزینه ها نسبتا مناسب هستند و به صورت ماهیانه باید پرداخت شود.
 3. سئو به صورت پروژه ای برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ استفاده شده و هزینه های آن بالا بوده و بصورت یکجا باید پرداخت باشد.

با توجه به عوامل و شرایطی که در این مقاله مطرح شد میتوانید با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید روش مورد نظر خود را انتخاب کرده و وبسایت خود را به دست شرکت طراحی سایت مدنظر بسپارید که سئوی سایت شما را انجام دهد. اگر میخواهید هزینه‌ای که برای طراحی سایت میکنید چه طراحی سایت ارزان باشد و چه اختصاصی، مفید واقع گردد باید بهینه سازی آن را فراموش نکرده و بودجه‌ای برای آن کنار بگذارید. طراحی سایت هایی مانند طراحی سایت فروشگاهی به محتوای دقیقی برای توسعه نیاز خواهند داشت. امیدوارم مطالب برایتان مفید واقع شود.

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *