مراحل بهینه سازی سئو


12 مرداد 1401

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2022-08-03T14:00:00+04:30
 مراحل بهینه سازی سئو

ارجاع طبیعی یک کانال (سئو) کسب ضروری برای هر وب سایت، صرف نظر از فعالیت شرکت است. حتی برای برخی مهم ترین کانال است. هنگام اجرای استراتژی بهینه سازی سئو دقیقا در مورد چه چیزی صحبت می کنیم؟ اهداف اصلی هنگام بهینه سازی وب سایت شما چیست؟ به طور خلاصه، استراتژی سئوی شما باید بر چند هدف متمرکز باشد تا سایتی داشته باشید که با توصیه های گوگل مطابقت داشته باشد. به طور کلی، هنگامی که در زمینه طراحی مجدد وب سایت هستید، این نقطه شروع هر بازتابی است.
مراحل بهینه سازی سئو
بهینه سازی سئو از تکنیک های مختلفی استفاده می کند. تمام تکنیک های مورد استفاده باید به بخش بزرگی از معیارهای مختلف تحمیل شده توسط Google احترام بگذارند تا به ربات های گوگل (ربات های گوگل) اجازه دهند صفحات شما را پیدا کنند، آنها را برای فهرست بندی و طبقه بندی آنها تفسیر کنند.
مرحله اول: سایت خود را از نظر فنی بهینه کنید
این به منظور ارائه یک پایه فنی تمیز برای سایت شما برای کاوش توسط روبات های موتورهای جستجو است. بهینه سازی فنی سئو مربوط به تمام تغییراتی است که مستقیما در وب سایت رخ می دهد. عمدتا در سطح کد منبع، آدرس اینترنتی و محتوا است. این یک اثر هم بر روی محتوا و هم در فرم است، که هدف آن تسهیل درک سایت توسط روبات ها و نمایه سازی آن می باشد. باید یک ممیزی فنی از سایت انجام شود تا اصلاحاتی که باید انجام شود مشخص شود تا قابل دسترسی، نمایه سازی و کارآمد باشد. بنابراین تهیه ابزاری برای شناسایی خطاهای فنی ضروری است. به همین دلیل است که باید از همان ابتدا یک ممیزی فنی انجام دهید. 

 مراحل بهینه سازی سئو

 


مرحله دوم: استراتژی کلمه کلیدی خود را تعریف کنید
برای اینکه در سئو قابل مشاهده باشد، محتوا یکی از عناصر اصلی است که باید استراتژی بهینه سازی سئو خود را حول آن بسازید. ضروری است که محتوای صفحات شما برای گوگل جذاب باشد و به اهداف جستجوی کاربران اینترنت پاسخ دهد.
مرحله سوم: سایت خود را بهینه کنید
داشتن محتوای بهینه خوب است، اما طریقه در دسترس بودن آن برای مشتریان مهم است. و این تمام هدف داشتنِ یک سایت با ساختار مناسب است. در اینجا 3 مرحله مهم از ساختار یک سایت وجود دارد: تعریف ساختار، بهینه سازی مش داخلی و اصلاح لینک های اشتباه.
استراتژیک ترین صفحات سایت شما به طور کلی صفحاتی هستند که در بالای سیلو قرار دارند و باید خود را روی کلمات کلیدی با بالاترین پتانسیل تبدیل قرار دهند. بنابراین باید به سرعت توسط موتورهای جستجو و از طریق شبکه های داخلی قابل دسترسی باشند. در ارجاع طبیعی ما از سیلو بندی و خوشه های موضوعی صحبت می کنیم. بنابراین هر سیلو با موضوع خاصی مطابقت دارد.

 

 مراحل بهینه سازی سئو
 
مرحله چهارم: محتوای خود را بهینه کنید
برای اینکه بتوان خود را در موتورهای جستجو قرار داد، یک صفحه باید محتوای باکیفیتی را به کاربر اینترنت ارائه دهد. یعنی صفحه ای که بنا به تعریف، با ارائه اطلاعات درست و در زمان مناسب به کاربر، به هدف جستجو پاسخ می دهد. حجم کلمات در یک محتوا عنصری نیست که موقعیت یک صفحه را در موتورهای جستجو تعیین کند. از طرف دیگر، هرچه محتوا کاملتر باشد و هدف جستجو را برآورده کند، احتمال اینکه موقعیت خوبی داشته باشد بیشتر است.
مرحله پنجم: پیوند داخلی را بهینه کنید
این مرحله برای عمق بخشیدن به صفحات استراتژیک شما و در نتیجه تقویت محبوبیت داخلی سیلوهای مختلف شما استراتژیک است.
سیلوهای خود را توسعه دهید
برای ایجاد یا بهبود شبکه داخلی موثر خود در چارچوب ساختار سیلو، چندین قانون باید رعایت شود:
صفحه استراتژی باید به سطح پایین تر پیوند داده شود.
هر سطح پایین تر باید به سطح بالاتر مرتبط باشد.
محتوای هم سطح باید با هم مرتبط شوند.
این بخشی از شیوه های خوب پیوند داخلی است. این بهینه سازی برای انتقال محبوبیت داخلی (که به آن پیج رنک داخلی نیز گفته می شود) به هر صفحه استفاده می شود. صفحه اصلی که استراتژیک ترین است صفحه ای است که باید بیشترین محبوبیت را داشته باشد. در واقع، هنگامی که کاربر گوگل، یک سایت را مرور می کند، از طریق پیوندهای داخلی بین صفحات حرکت می کند.
مرحله ششم: استراتژی سئوی خارجی خود را توسعه و بهینه کنید
این مرحله مربوط به استراتژی سئوی خارج از سایت است. به طور خلاصه، اینها همه اقدامات ممکن برای ایجاد پیوندهای خارجی برای فشار دادن به صفحات مهم سایت شما هستند. پیوند خارجی، پیوندی است که از یک سایت خارجی به وب سایت شما وارد می شود. هر چه یک سایت لینک های خارجی با کیفیت بیشتری دریافت کند، محبوبیت بیشتری دارد. شهرت وب سایت شما برای اینکه صفحات شما در دراز مدت در اولین نتایج موتورهای جستجو قرار گیرند ضروری است. این بهینه سازی عمدتا از طریق لینک های وارد شده به سایت شما و محبوبیت شما در شبکه های اجتماعی انجام می شود.
سخن پایانی

امیدواریم مطالب ارائه شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت راهنمایی بیشتر می توانید با متخصصان ما در تماس باشید.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *