نحوه بهینه سازی لینک های داخلی در سئو


26 مرداد 1401

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2022-08-27T17:19:14+04:30
  نحوه بهینه سازی لینک های داخلی در سئو

به طور کلی، ما تمایل داریم زمان بیشتری را برای استراتژی لینک های خارجی یا بک لینک ها صرف کنیم و بهینه سازی لینک های داخلی را به پس زمینه منتقل کنیم. بدون شک، بک لینک ها برای افزایش محبوبیت سایت مهم هستند، با این حال، نباید فکر کنیم که این ها تنها لینک هایی هستند که باید مطالعه و بهینه سازی کنیم.
سئو داخلی
سئو داخلی، به سادگی به سازماندهی پیوندها اشاره دارد که امکان پیمایش از یک صفحه از همان وب سایت به وب سایت دیگر را فراهم می کند. بنابراین این پیوندها ارتباط، پل بین صفحه A و صفحه B یک وب سایت هستند. آنها معماری یک سایت را تعریف می کنند.
منظور از پیوندها چیست؟
اگر وب‌سایت خود را از ابتدا ایجاد می‌کنید، برای درک تقاضا در صنعت خود با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شروع می‌کنید و سپس خط تحریریه خود را حول موضوعاتی ایجاد می‌کنید که مشتریان بالقوه شما به آن‌ها اهمیت می‌دهند. این مضامین به نوبه خود بهینه صفحات محتوای سایت شما را تعیین می کند. حتی اگر سایت شما برای مدت طولانی در دسترس بوده و صفحات زیادی دارد، این کار برای تایید اینکه آیا مش شما به خوبی انجام شده است یا خیر، و اگر نه، برای بهبود آن ضروری است: در هر صورت، برای اطمینان از ابتدا باید از ابتدا شروع کنید.

  نحوه بهینه سازی لینک های داخلی در سئو

 

 


در سئو 2 نوع لینک وجود دارد:
پیوندهای داخلی: اینها پیوندهایی بین صفحاتی در همان نام دامنه هستند (لینک‌های بین سایت و وبلاگ نیز به حساب می‌آیند). اینها مواردی هستند که برای طراحی سایت و مش به آنها علاقه مند خواهیم شد.
پیوندهای خارجی یا بک لینک: اینها لینک های ورودی هستند، بنابراین از نام دامنه دیگری می آیند. بک لینک بخشی از سئو است که در نوع خود یک موضوع بسیار گسترده است.
چرا لینک های داخلی برای گوگل مهم هستند؟
ساختار صحیح پیوندهای داخلی در یک وب سایت مزایای زیادی دارد:
ایندکس کردن صفحات را تسهیل می کند.
ساختار و سلسله مراتب اطلاعات سایت را بهبود می بخشد.
یک ناوبری دوستانه برای بازدیدکنندگان امتحان کنید.
به افزایش زمان بازدید کاربران کمک می کند.
به همه این دلایل، گوگل از ساخت صحیح پیوندهای داخلی حمایت می کند. فراموش نکنید که هدف آن دستیابی به نتایج جستجوی ارگانیک است که به کاربران امکان می دهد به سایت های با کیفیت، با محتوای ارزشمند، تمیز، ساختار یافته و قابل استفاده دسترسی داشته باشند. انواع مختلفی از استراتژی های پیوند داخلی را می توان با هدف ساختاردهی وب سایت به منطقی ترین شکل ممکن پیاده سازی کرد.
ساختار اطلاعات
بهینه سازی معماری اطلاعات بر تقویت مرتبط ترین صفحات سایت و ایجاد یک شبکه ناوبری که بهترین تجربه کاربری را تقویت می کند، تمرکز دارد. این به سادگی توسط پیوندهای داخلی ایجاد می شود، که ما صفحات را با آنها متصل می کنیم و هر یک را بسته به اهمیت آن در سطح متفاوتی از پیمایش قرار می دهیم.
پیوند داخلی به عنوان مثال، وقتی یک منوی اصلی را در سربرگ وب سایت خود قرار می دهیم، صفحاتی را که در آن قرار می دهیم در بالای بقیه موارد برجسته می کنیم. چرا؟ زیرا ما در حال ایجاد لینک به آن صفحات، از تمام قسمت های سایت هستیم. بنابراین، تعداد پیوندها به یک صفحه خاص از سایرین نشان دهنده ارتباط بیشتر صفحه مقصد است. 
 

 

  نحوه بهینه سازی لینک های داخلی در سئو
بخش محتوا
بخش محتوا شبکه ای از صفحات است که توسط پیوندهایی به یکدیگر متصل می شوند و محتوای آنها به موضوعات مرتبط می پردازد. آنها برای تبلیغ کلمات کلیدی مختلف پیرامون یک موضوع خاص خدمت می کنند. کاربری که در حال مرور یک بخش است قادر خواهد بود اطلاعاتی در مورد موضوعات مختلف که به یک موضوع اصلی مربوط می شود را به سادگی با مرورگر به دست آورد. بخش محتوا شبکه ای از صفحات است که توسط پیوندهایی به یکدیگر متصل شده اند. محتوای آن به موضوعات مرتبط می پردازد. ما در هر یک از این صفحات به موضوع خاصی می پردازیم و به شک و تردید کاربر و سوالات ناشی از آن به طور گسترده پاسخ خواهیم داد. با ذکر موضوعات مجاور سؤال اصلی، پیوندهایی به صفحات تکمیلی ایجاد می کنیم که ممکن است جالب باشند، بنابراین یک تداوم ارتباط ایجاد می کنیم و کاربر را به ادامه مطالعه دعوت می کنیم.
طبقه بندی
در معماری فنی سایت، سلسله مراتبی بسته به اهمیت هر نوع صفحه، سطوح مختلف خواهیم داشت. به عنوان مثال، در یک تجارت الکترونیک، یافتن صفحه اصلی در سطح اول، دسته بندی ها در سطح دوم و محصولات در سطح سوم معمول است. این بدان معنا نیست که برگه‌های محصول کمترین اهمیت را دارند، بلکه به این معنی است که ما یک پیمایش متوالی از طریق پیوندها ایجاد می‌کنیم که به کاربر کمک می‌کند محصول مورد نیاز خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیدا کند و بنابراین نیاز به صرف زمان کمتری برای ساختن آن دارد.
سخن پایانی
اگر می خواهید به شما کمک کنیم تا فروش آنلاین خود را بهبود ببخشید با ما تماس بگیرید. به ما بگویید پروژه شما در مورد چیست و ما یک پیشنهاد شخصی برای نیازهای کسب و کارتان به شما ارائه خواهیم داد.

 

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *