هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل


06 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-12-20T17:20:26+03:30
هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل

همانطور که برای راه اندازی یک فروشگاه یا مغازه جهت کسب و کار یا ارئه خدمات به مجوز قانونی برای شروع کارتان نیاز دارید اپ هم همانطور است و برای راه اندازی اپ خود در جهت کسب و کار یا ارئه خدمات به گواهی نماد الکترونیک نیاز دارید. بدون داشتن این گواهی نمیتوانید با اپ خود کار کنید و کسب و کار خود را آغاز کنید. تمام این ها هزینه بر میباشد و بسته به نوع اپ شما دارد.

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل

هزینه های طراحی و ساخت اپلیکیشن مانند ساخت و طراحی سایت بستگی به نوع پروژه و زمانی که صرف میشود، دارد. مطمئنا هزینه طراحی یک اپلیکیشن فروشگاهی با یک اپلیکیشن شرکتی متفاوت است. برای اینکه بتوان روی یک اپ قیمت گذاری کرد باید مشتری تمام ایده ها و خواسته های خود را خیلی دقیق یادداشت کرده و در دسترس طراحان قرار دهد. بعد از اینکه ارزشیابی قسمت های مختلف اپ توسط تیم های کارشناسی آن شرکت تمام شد، قیمت نهایی به مدت چندروز بعد از دریافت سفارش مشتری مشخص خواهد شد.

باید توجه داشته باشید که کیفیت اپ مهم تر از هزینه آن است مخصوصا برای افرادی که برای بار اول کسب و کار خود را از این طریق شروع میکنند. موارد موثری که در هزینه ساخت اپ موثر هستند شامل:

 • هر چه اپ پبچبده تر باشد هزینه آن بیشتر است.
 • به تعداد سیستم عامل هایی که اپلیکیشن ری آن ها اجرا خواهد شد.
 • میزان استفاده از UI و UX مانند گرافیک ها و انیمیشن های طراحی شده در اپ
 • اپلیکیشن به چه نحوی به سرور متصل میشود.
 • نوع اپلیکیشن و کسب و کار آن
 • محتوا و امکاناتی که مشتری برای اپ در نظر میگیرد.
 • هرچه قابلیت های اپلیکیشن شما ازجمله زوم کردن روی مطالب و تصاویر، امکان تنظیم رنگ و فونت و... بیشتر باشد در قیمت نهایی آن تاثیر دارد.
 • زمانی که برای طراحی اپ صرف میشود.
 • نوع پلتفرم انتخاب شده توسط مشتری و استفاده از قالب های اماده یا طراحی اختصاصی قالب
 • میزان تخصص و تسلط برنامه نویسان و کدنویسان برای طراحی دیتابیس و اپلیکیشن شما
 • API ازموارد مهمی است که بر هزینه طراحی تاثیر گذار است. طراحی خود API بسیار پیچیده است و طبق الگوها و استانداردهای خاصی طراحی میشود. قیمت نسبی آن را میتوان بعد از دریافت طرح و ایده های مورد نظر و بررسی های لازم مشخص کرد. هرچه فایل API نصب شده روی اپ شما سنگین تر باشد هزینه نیز بیشتر خواهد شد.
 • اگر اپ شما یک بازی با گرفیک های بالا است و نیز چند مرحله ای میباشد در هزینه ها تاثیر دارد.
 • اپ های کاربردی مثل آب و هوا، آموزش، امور مالی و... محتواها و رابط های کاربری های متفاوتی دارند در نتیجه نمیتوان روی آن ها قیمت گذاری دقیقی انجام داد.

برای اینکه بتوانید هزینه ای که برای طراحی اپ صرف کرده اید را جبران کنید میتوانید اپ خود را به صورت رایگان برای دانلود در دسترس کاربران قرار دهید و به هدف ارائه خدمات، از امکانات درون برنامه ای استفاده کرده و از آن ها هزینه ای دریاف کنید. در نتیجه روز به روز مقدار دانلودها توسط کاربران افزایش یافته و اپ شما شناخته خواهد شد. با توجه به معیارهایی که در نظر گرفته شده است قیمت گذاری ها بسیار متفاوت واقع میشوند و تمام امکانات، ویژگی ها و زمان طراحی روی قیمت نهایی طراحی یک اپ موثر است. هر شرکتی تعرفه های خاص خود را دارد در نتیجه قیمت ها نیز متفاوت خواهند بود.

اگر بخواهیم نگاهی هم به هزینه طراحی سایت بیاندازیم باید گفت که تقریبا تمام مواردی که برای طراحی اپ روی هزینه ها موثر است، برای طراحی سایت هم این موارد میتواند تاثیر گذار باشد. مطمئنا طراحی وب سایت های متفاوت هزینه خاص خود را دارند زیرا امکاناتی که استفاده میشوند متفاوت هستند بعنوان مثال طراحی سایت فروشگاهی با آموزشی امکانات همسانی ندارند. سئو سایت از موارد دیگری است که روی هزینه‌ها موثر است، اگر هم طراحی سایت ارزان را در پیش گرفتید، بهینه سازی سایت را فراموش نکنید.

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *