هزینه طراحی سایت و اپلیکیشن


08 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-09-29T21:10:55+03:30
هزینه طراحی سایت و اپلیکیشن

این روزها استفاده از خدمات آنلاین خیلی رواج پیدا کرده است و افراد زیادی هستند که کسب و کار آنلاین را از همان پایه شروع کرده اند و افرادی هم هستند که دارای فروشگاه هستند و در کنار آن کسب و کار آنلاین مربوط به فروشگاه خود را نیز دارند. برای اینکار نیاز است یک وبسایت برای خود طراحی کرده و خدماتشان را ارائه دهند. طراحی وبسایت هم میتواند بصورت ارزان باشد و بودجه کمی برای آن پرداخت کنند، هم می‌تواند اختصاصی باشد ولی هزینه بیشتری در برخواهد گرفت. اما قضیه به همینجا ختم نمیشود. همانطور که افراد اطرافمان را میبینیم حتی خودمان، بیشتر خریدها و دیگر کارهای آنلاین خود را با گوشی های هوشمند یا تبلت انجام میدهیم به همین دلیل وبسایت باید responsive باشد که با تمام قالب ها سازگاری داشته باشد و به راحتی صفحه وبسایت نمایش داده شود. از آنجایی که در این زمان رقابت در همه زمینه ها افزایش پیدا کرده است برای اینکه افراد سایتشان را توسعه دهند، اپلیکیشن کسب و کار خود را در کنار سایتی که دارند نیز طراحی میکنند. بعضی ها هم از پایه اپلیکیشن حرفه خود را راه اندازی کرده و بوسیله آن درامدزایی میکنند.

هزینه طراحی سایت و اپلیکیشن

عواملی هستند که بر هزینه های وبسایت و اپلیکیشن تاثیر دارند. این عوامل می‌توانند در هر دو مشترک باشند و ممکن است مشترک نباشند. در اینجا تعدادی از این عوامل را برایتان خواهم گفت.

عوامل مشترکی که بر هزینه های سایت و اپلیکیشن موثر است شامل:

 • زمانی که طراح برای طراحی این دو صرف می‌کند.
 • نوع وبسایت یا نوع اپلیکیشن. هرکدام انواع متفاوتی دارند که امکاناتی که برایشان استفاده میشود نیز متفاوت است. مثلا وبسایت بازی آنلاین مطمئنا هزینه بیشتری نسبت به یک وبسایت شرکتی دارد. انواع اپلیکیشن هم نیز به همین منوال است.
 • تجربه کاربری UX: کدنویسی ها و دستورالعمل هایی هستند که در پشت پرده سایت و اپ می‌باشند و کاربران نمی‌توانند آن ها را ببینند در عین حال که رابطه مستقیم با امکانات UX دارند. مثلا در هردو چیدمان اطلاعات بسیار مهم است  و اینکه نباید بخش های مختلف هرکدام طوری باشد که باعث سردرگمی کاربر شود. هرچه امکانات بیشتری استفاده شود هزینه بیشتر نیز دربر خواهدگرفت.
 • رابط کاربری UI: تمام ظاهر، تغییرات گرافیکی و قرار دادن انیمیشن های یک وبسایت و اپلیکیشن را برعهده دارد و این قسمت مانند UX دارای اهمیت بسیار می‌باشد زیرا این دو همیشه با هم هستن و در جذب کاربر نقش بسزایی دارند. هرچه روی ظاهر این دو بیشتر کار شود هزینه نیز بیشتر خواهدشد.

عواملی که بر هزینه طراحی وبسایت و اپلیکیشن تاثیر گذار هستند:

وبسایت:

 • سایت ها معمولا به دو روش طراحی میشوند. 1. از طریق سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس. 2. از طریق کدنویسی، صفر تا صد طراحی با کدنویسی انجام میشود. هرکدام از این روش ها هزینه های خود را دارد و بسته به مشتری دارد کدام راه را انتخاب کنید.
 • واکنش گرا بودن سایت که باعث میشود سایت شما بر روی تمام سیستم ها از جمله گوشی های هوشمند و تبلت بسته به اندازه صفحه نمایشگر نمایش داده شوند. زمانی که سایت این قابلیت را داشته باشد بیشتر توسعه پیدا کرده و کاربران بیشتری تشویق می‌شوند که سایت را ببینند. این عامل قیمت را بالا میبرد.

هزینه طراحی سایت و اپلیکیشن

اپلیکیشن:

 • هرچه قابلیت اپ شما از جمله ترکیب رنگ بندی، زوم کردن و... بیشتر باشد هزینه نیز بیشتر می‌شود.
 • نوع پلتفرمی که برای شما مورد استفاده قرار میگیرد.
 • ساده یا پیچیده بودن اپ روی قیمت موثر است.

خیلی مهم است که قبل از طراحی سایت یا اپلیکیشن خود هدف و نوع آن را بدانید. این مسئله بسیار حائز اهمیت است زیرا به سلیقه و خواسته های شما یکسری امکانات و طراحی هایی در وبسایت یا اپ شما انجام میشود و یک طراح براساس خواسته شما شروع به کار میکند؛ پس برای اینکه زودتر کار شما را جلو ببرد نیازمند ایده های شما هست حتی اگر آن ایده ها را روی کاغذ بیاورید و طرح مدنظرتان را به طراح بدهید.

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *