وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟


01 شهریور 1401

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2022-08-23T14:05:00+04:30
وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

پرکاربردترین سیستم مدیریت محتوا در جهان، با تقریبا 30٪ سهم بازار، وردپرس برای افراد و متخصصان جذاب است، از جمله به لطف افزونه های فراوان، سهولت استفاده و انعطاف پذیری آن. با این حال، اگرچه جزء شناخته شده ترین موارد در جهان است، اما تعداد کمی از کاربران واقعا می دانند که چگونه کار می کند و بر آن مسلط هستند.
وردپرس چیست؟
وردپرس نرم افزاری برای طراحی وب سایت ها، مدیریت محتوای آنها، انتشار و به روز رسانی آنها مورد استفاده قرار می گیرد.. این یک سیستم مدیریت محتوای دارای مجوز منبع باز است که آن را برای همه قابل دسترس می کند. در واقع، همه افراد، از جمله کسانی که دانش عمیقی از توسعه وب ندارند، می‌توانند استفاده کنند، مخصوصا به دلیل ماهیت رایگان و سهولت استفاده آن، به راحتی قابل استفاده است.
وردپرس نیز مانند جوملا یکی از سیستم های مدیریت محتوا به صورت رایگان است. با این ابزار می توانید تمام محتوای خود (صفحات و مقالات) را مدیریت کنید، از جمله اصلاح، دسته بندی، به روز رسانی یا حذف آنها.

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

 


توابع اساسی وردپرس
از آنجایی که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است، می توانید با این سیستم، محتوا را اصلاح، منتشر یا حذف کنید. و همچنین پست ها و صفحات خود را نیز دسته بندی کنید. علاوه بر این، شما این امکان را دارید که کل وب سایت خود را با سایر کاربران مدیریت کنید. با وردپرس، می‌توانید ویدیو، فایل PDF، تصاویر یا انواع دیگر محتوا را در وب‌سایت خود وارد کنید. 
برای جلوگیری از کاهش سرعت بارگذاری وب سایت، تأثیرگذاری بر ارگونومی آن یا حتی قرار گرفتن ضعیف در موتورهای جستجو مانند Google، دانستن ویژگی های مختلف وردپرس و تسلط بر آنها بسیار مهم است.
از جمله کارکردهای اساسی وردپرس می توان به مدیریت کاربران نیز اشاره کرد. در واقع، شما امکان ایجاد حساب کاربری برای سایر کاربران را دارید تا آنها بتوانند به سایت شما دسترسی داشته باشند و همچنین حقوق خود را با توجه به نیازهای مداخله شما محدود کنند. جدا از مدیریت کاربر، به لطف تم هایی که ظاهر سایت را سفارشی می کنند، می توانید جنبه بصری وب سایت خود را با این برنامه مدیریت کنید.
بدانید که این موضوع است که به شما امکان می دهد فونت ها، رنگ ها، ویجت ها، مکان عناصر مختلف وب سایت خود و غیره را انتخاب کنید. و همچنین موضوع است که وزن قابل توجهی در سئو دارد. یک تم کدگذاری شده ضعیف سئوی شما را جریمه می کند. بنابراین موضوع بسیار مهم است.
برای افزودن قابلیت، می توان برنامه‌های افزودنی را اضافه کرد. خواه برای ایمن سازی وب سایت خود، افزودن فرم های تماس، ادغام توابع حافظه پنهان، راه اندازی یک خبرنامه و..... . اگرچه با تعداد زیادی افزونه رایگان موجود به صورت آنلاین، امکانات متعدد است، اما باید مراقب انتخاب و استفاده از آنها باشید. توصیه می کنیم آنها را به خوبی تست و پیکربندی کنید. در واقع پلاگین هایی وجود دارند که منابع فشرده هستند یا اگر از آنها با افزونه های دیگر استفاده کنید، ممکن است دچار اشکال شوند.
در غیر این صورت، به شما توصیه می کنیم که سعی کنید تعداد افزونه هایی را که استفاده می کنید به حداقل برسانید تا تعداد درخواست ها را محدود کنید و همچنین با محدود کردن تعداد آسیب پذیری ها، امنیت وب سایت خود را بهتر کنید.
 

 

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟
ایجاد انواع وب سایت
اگرچه وردپرس، فقط برای ایجاد وبلاگ طراحی شده است، اما به دلیل تغییرات زیادی که در کد پایه و پلاگین های مختلفی که در طول سالیان منتشر شده است، امروزه برای طراحی کردن وب سایت های مختلف از آن استفاده می شود. بدانید که با این سیستم مدیریت محتوا می توانید هر نوع وب سایتی را ایجاد کنید، اعم از وب سایت شرکتی، سایت تجارت الکترونیک، سایت عضویت، شبکه اجتماعی و غیره. البته می توانید یک وبلاگ و همچنین نمونه کارها و غیره ایجاد کنید.
جدای از آن، وردپرس همچنین قادر به مدیریت هر نوع زیرساختی است که به شما امکان می دهد از آن برای راه اندازی اینترانت و مدیریت استفاده کنید.
رایگان و آسان برای نصب
بزرگترین مزیت وردپرس این است که همانطور که در بالا ذکر شد، نرم افزار رایگان است و می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید. علاوه بر این، تعداد زیادی پلاگین ها و تم ها در دسترس شما هستند تا ظاهر و احساس وب سایت خود را تغییر دهید. علاوه بر این، نصب این سیستم مدیریت محتوا آسان است. علاوه بر این، اکثر میزبان‌های وب ابزارهای اختصاصی را ارائه می‌کنند تا نصب آن را آسان‌تر کنند یا به سادگی خودشان آن را نصب کنند.
سخن پایانی
وردپرس نقش مهمی در ایجاد وب سایت دارد و مهم است که یک فرد متخصص در این زمینه برای طراحی سایت خود استخدام کنید. شرکت وب مهر از متخصصان مجربی برخوردار است که شما می توانید با همراهی آنها، بهتریت وب سایت را برای خود خلق کنید. 
 

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *