ویژگی هایی در iOS که از قبل در اندروید وجود داشت


20 آبان 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-11-10T20:00:20+03:30
ویژگی هایی در iOS که از قبل در اندروید وجود داشت

یکسری ویژگی ها در اندروید وجود داشته که در سیستم عامل iOS نیز به کار رفته است. در این مقاله درباره این ویژگی ها توضیحاتی داده خواهد شد که ممکن است برایتان جذاب باشد.

 • جایگزین کردن برنامه های پیش فرض ایمیل و مرورگر

این یکی از بزرگترین تغییرات روی سیستم عامل iOS طی سال های گذشته است. اما سرانجام میتوانید اپلیکیشن های ایمیل و مرورگر را با گزینه های شخص ثالث خود برای اقداماتی جایگزین کنید. این اقدامات میتوانند مثل باز کردن یک لینک یا نوشتن یک پیام به صورت مستقیم از اپلیکیشن دیگری باشد.

 • ابزارک های (widget) روی صفحه اصلی

iOS بالاخره با پشتیبانی کردن ابزارک های موجود در صفحه اصلی، تقریباً به رتبه لانچرهای اندرویدی که از سال 2008 منتشر شده اند، می پیوندد. درست است! عناصر تعاملی بسته بندی شده از برنامه ها و خدمات مختلف که کاربران اندروید تقریباً دوازده سال است از آنها استفاده می کنند، بالاخره به صفحه اصلی آیفون می آیند.

ویژگی هایی در iOS که از قبل در اندروید وجود داشت

اپل برای بیشتر برنامه های خود ویجت ساخته است و حتی تعداد زیادی از آنها را برای این نسخه دوباره طراحی کرده است. (توجه داشته باشید که قبلاً می توانستید ابزارک ها را در یک قفسه عجیب و غریب Today View در سمت چپ صفحه اصلی خود داشته باشید که با کشیدن انگشت به آن قابل دسترسی است). همانند Android، ابزارک ها یا همان ویجت ها در اندازه های مختلف ارائه می شوند. ویجت ها در iOS به سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم میشوند و می توانید آن ها را کنار هم قرار دهید. همچنین یک ابزارک "Smart Stack" در iOS  وجود دارد که ادعا می کند ابزارک های یا ویجت های موردنیاز شما را در زمان مناسب و مکان هایی که به آن ها نیاز دارید به طور خودکار ارائه می دهد.

 • قابلیت App Library

اپل می تواند آن را " App Library" بنامد، اما هرکسی که از اندروید استفاده کرده باشد یک اپ دراور را می شناسد. مانند همه اپ دراورها، این برنامه همه اپ هایی را که روی گوشی خود نصب کرده اید لیست می کند. نکته مهمی که در اپل وجود دارد این است که آن ها را به طور خودکار در گروه های خاصی مانند Social و Entertainment دسته بندی می کند (همانطور که بسیاری از لانچرهای اندروید انجام می دهند) اما در واقع فقط یک اپ دراور میباشد.

ویژگی هایی در iOS که از قبل در اندروید وجود داشت

 • اپلیکیشن های پیشنهادی در App Library

مانند لانچر پیکسل گوگل و لانچرهای دیگر در اندروید، لانچر iOS برنامه های پیشنهادی را در App Library خود انتخاب می کند که به صورت پویا اپ هایی را که ممکن است نیاز داشته باشید که از آنها استفاده کنید را بر اساس مواردی مانند موقعیت مکانی، زمان یا فعالیت درک شده، نشان می دهد.

 • مزاحمت کمتر اعلان های تماس

تماس های تلفنی و تماس های فیس تایم در iOS تمام صفحه را اشغال نمیکنند. به جای متوقف کردن همه کارهایی که انجام می دهید، شما میتوانید تماس را بالای صفحه ببینید بدون آنکه در کار شما اختلالی ایجاد کند. شما میتوانید به آن تماس بعدا پاسخ دهید یا حتی آن را رد کنید. با توجه به اینکه این روزها تماس های اسپم مشکل بزرگی به حساب می آید، با این ویژگی جدید میتواند این مشکل را کمرنگ تر کند. اندروید سال هاست که از این قابلیت برخوردار است.

 • تصویر در تصویر

ویژگی تصویر در تصویر یکسری ویژگی های منحصر به خود را دارد که گوگل هنوز در حال کار کردن روی آن ها است که بتواند آن ها را پیاده سازی کند، اما iOS ویژگی تصویر در تصویر اندروید را برداشته است. ابعاد این ویژگی در iOS قابل تغییر میباشد ولی گوگل هنوز روی این مورد در حال کار کردن میباشد.

 • حالت Wind Down

اپل حالت Wind Down را  که یک قابلیت جدید است، در iOS تغییر نام نداده است در حالیکه گوگل نسخه خود را به حالت "Bedtime mode" تغییر داده است. در هر صورت این ویژگی در دو سیستم عامل تقریباً یکسان است. در این قابلیت تلفن خود را به حالت " Do Not Disturb" برمی گردانید، سپس این برنامه از طریق "اقدامات مختلف" شما را برای آرامش قبل از خواب تشویق می کند. نسخه گوگل از مواردی مانند حالت خاکستری پشتیبانی می کند.

 • پشتیبانی اپل مپ از دوچرخه سواری

اپل مپ در واقع حالت دوچرخه سواری نداشت. می توانید رانندگی، پیاده روی، حمل و نقل جمعی یا اشتراک مسافرت را به عنوان گزینه های حمل و نقل انتخاب کنید اما نه دوچرخه. در حال حاضر حالت دوچرخه سواری " cycling" به آن اضافه شده است. مانند روشی که گوگل مپ از دیرباز داشته است، حالت دوچرخه سواری نیز به شما خواهد گفت که با چه نوع تغییرات ارتفاعی روبرو هستید و خیابان ها چقدر شلوغ هستند.

 • اپلیکیشن مترجم اپل

اپل فقط نام برنامه خود را " Translate" گذاشته است، اما بیشتر قابلیت های آن از قابلیت های اپ Google's Translate گرفته شده است. به نظر نمی رسد مانند برنامه Google در زمان واقعی و به صورت لحظه ای کار کند اما حالت مکالمه ای شبیه به Google دارد. البته نسخه اپل در هنگام راه اندازی فقط به 11 زبان محدود می شود که گوگل در این قسمت آن را شکست داده است.

ویژگی هایی در iOS که از قبل در اندروید وجود داشت

 •  هشدارهای دوربین سرعت سنج در نقشه های اپل (Apple’s Maps)

مانند Google Maps و Waze، اکنون Apple Maps هنگام نزدیک شدن به دوربین سرعت سنج، به شما اطلاع می دهد و حتی مکان قرارگیری آن ها را روی نقشه نمایش می دهد.

 • قابلیت تبدیل گفتار به متن در صفحه کلید iOS

Pixels گوگل مدت زمان زیادی از تشخیص صدا روی دستگاه پشتیبانی می کند و اپل همین ویژگی را برای آیفون های خود به ارمغان آورده است. افراد بسیاری هستند که متوجه نمیشوند صدا به متن در Pixel با آیفون چقدر متفاوت است. امیدواریم که تشخیص صدا با دستگاه جدید اپل مانند گوگل، خوب و سریع باشد.

 • ترجمه زبان ها در Safari

مرورگر Safari در اپل این قابلیت را دارد که تمام صفحات وب را ترجمه کند. این یک ویژگی از Chrome است که بسیار قدیمی میباشد و همچنین کاربران مرورگر Google از قبل با آن آشنایی کامل دارند.

 • نظارت بر روی رمز های عبور در Safari

مانند Google's Chrome، اگر رمز عبور شما هک شود، Safari به شما اطلاع رسانی میکند.

در این مقاله به تعدادی از ویژگی ها و خصوصیاتی که در iOS طراحی شده و مشابه آن در سیستم عامل اندروید دیده میشود اشاره شد. امبدوارم مقاله برایتان جالب بوده باشد.

دریافت مشاوره و استعلام

image

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *