پر استفاده ترین کتابخانه های اندروید


18 آبان 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-11-08T09:44:30+03:30
پر استفاده ترین کتابخانه های اندروید

پلتفرم اندروید پیشرفت قابل توجهی داشته است و به سرعت رشده کرده است. همانطور که می دانید در زمینه تولید سریع نرم افزار، همه چیز با سرعت رعد و برق تغییر می کند و تکامل می یابد. در این مقاله قصد داریم که بهترین و جدیدترین کتابخانه های اندروید را معرفی کرده و توضحیاتی درباره آن ها ارائه دهیم. در ابتدا یکی از قدیمی ترین ها را معرفی خواهیم کرد که تا به امروز یکی از مفیدترین کتابخانه های اندروید به حساب می آید.

 1. Retrofit Library

Retrofit یک سرویس گیرنده HTTP بی خطر است که به شما امکان می دهد REST API خود را به عنوان رابط تعریف کنید. از طریق حاشیه نویسی می توانید متن، عناوین درخواست و پارامترهای درخواست API درخواست های API را دستکاری کنید که همه چیز را تمیز و ساده می کند. Retrofit همچنین امکان اجرای همزمان تماس های همزمان و غیر همزمان API را فراهم می کند.

 1. Moshi Library

Moshi کتابخانه ای است که JSON را به مدل های جاوا و کوتلین تبدیل می کند. بسیاری از افراد از Moshi به عنوان GSON 3.0 یاد می کنند. این کتابخانه از چند جنبه از GSON برتر است: سریعتر است، شامل پشتیبانی کوتلین است، مورد حمایت است، موارد استثنایی قابل پیش بینی ایجاد می کند و به طور پیش فرض از آداپتور خراب DateTime استفاده نمی کند. به علاوه تبدیل JSON به مدل جاوا (و بالعکس) با Moshi ساده است.

پشتیبانی Moshi از JSON API قابل تحسین است. JSON API مشخصات ساخت API است و بسیاری از API هایی که با آنها کار می کنیم با استفاده از این مشخصات نوشته می شوند. Moshi JSON API زندگی ما را آسان تر می کند زیرا پاسخ های JSON API را به Java objects معنی دار تبدیل می کند. Retrofit همچنین پشتیبانی از Moshi را دارد.

پر استفاده ترین کتابخانه های اندروید

 1. Chuck Library

Chuck یک بازرس HTTP برای Android است که به شما امکان می دهد در تلفن همراه خود در مورد تاریخچه HTTP برنامه خود جستجو کنید. ورود به سیستم HTTP به عنوان یک اعلان نمایش داده می شود که می توانید برای باز کردن رابط کاربری کامل Chuck گسترش دهید. وقتی از Chuck استفاده می کنید، تیم تضمین کیفیت شما را تحسین می کنند زیرا آنها می توانند ببینند آیا مسئله ای در Android یا در قسمت Backend ادامه دارد. این کتابخانه همچنین گاهی اوقات از logcat نیز مفیدتر است. به این دلیل که سابقه HTTP شما حتی در صورت از بین رفتن، برنامه ادامه می یابد. در حالی که logcat گاهی اوقات پس از راه اندازی مجدد اپ، خود را تمیز می کند.

 1. Glide Library

همانطور که احتمالاً تاکنون می دانید بارگیری و مدیریت تصویر API Android بسیار وحشتناک است. حتی بدون تغییر "OutOfMemoryException" حتی تغییر اندازه تصویر یک کابوس است. Glide یک کتابخانه بارگیری تصویر است که یک API خوب را در معرض دید قرار می دهد و به شما این امکان را می دهد تصویر خود را به همان دلخواه تغییر دهید.

این کتابخانه به شما امکان می دهد تا به راحتی یک تصویر از راه دور را در ImageView خود بارگیری کنید، تصاویر جایگزین را تعریف کنید، تصاویر خود را ذخیره و مقیاس بندی کنید و موارد دیگر. سعی کنید همه این ها را بدون Glide انجام دهید و به سرعت خواهید فهمید که چرا این کتابخانه به یک کتابخانه اصلی تبدیل شده است. حتی از برخی تغییرات عمومی مانند یک تصویر دایره ای خارج از جعبه پشتیبانی می کند.

 1. ThreeTen Library

ThreeTen یک کتابخانه مدیریت تاریخ و زمان برای Android است. این یک پشتیبان از JSR-310 است که به عنوان یک بسته استاندارد "java.time.*" در Java 8 گنجانده شده است. این کتابخانه بسیار مورد استفاده قرار مگیرد زیرا کار کردن با استاندارد Calendar Android API بسیار سخت میباشد.

ThreeTen از نظر تعداد روش و اندازه باینری بسیار کوچکتر از JodaTime است. API آن نیز مختصرتر از API JodaTime است. اگر در حال حاضر از JodaTime استفاده می کنید، ارزش جابجایی با ThreeTen را ندارد. با این حال اگر پروژه جدیدی را شروع می کنید پیشنهاد میشود که ThreeTen را به جای آن امتحان کنید.

 1. Timber Library

Timber یک کتابخانه ورود به سیستم قدرتمند و در عین حال ساده است که در بالای کلاس "log" اندروید ساخته شده است. به شما امکان می دهد ورود (loging) به سیستم را به راحتی روشن یا خاموش کنید. همچنین پشتیبانی خوبی برای رشته های (strings) لاگینگ و استثناهای قالب بندی شده ارائه می دهد. این کتابخانه به دلیل تمام این مزایایی که دارد، بسیار کاربرد داشته و استفاده میشود.

پر استفاده ترین کتابخانه های اندروید

 1. Room Library

Room یک Android ORM رسمی است و دلایل متعددی برای این حالت وجود دارد. این کتابخانه دارای یک API زیبا است که مشابه Retrofit است. همچنین بسیار به حاشیه نویسی و نحو استاندارد SQL متکی است. علاوه بر این Room پشتیبانی خارج از جعبه Rx و "LiveData" را شامل می شود بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که هر طور که دوست دارید از آن استفاده کنید. مهمترین مزیت Room در مقایسه با سایر ORM ها سادگی آن است. سایر ORM ها با API های بسیار پیچیده تری ارائه می شوند که قبل از استفاده از آن ها مستلزم مطالعه کامل تمام اسناد و مدارک میباشد. به لطف  SQL syntax استانداردی که Room دارد، درک آسان آن بسیار باورنکردنی است و به شما این امکان را می دهد که بدون صرف ساعت ها خواندن اسناد، از آن به راحتی استفاده کنید.

 1. RxJava Library

RxJava یک پیاده سازی جاوا از ReactiveX API است که به شما این امکان را می دهد وظایف و رویدادهای ناهمزمان را در سکانس های قابل مشاهده زنجیره ای کنید. کاربران انتظار دارند برنامه های مدرن، داده ها را در زمان واقعی نمایش دهند. به عبارت دیگر آنها می خواهند داده ها را به طور خودکار به روز کنند. RxJava همان چیزی است که این کاربران دنبال آن هستند.

هنگام آوردن داده های به موقع، ادغام چندین تماس API، تغییر رشته ها و رسیدگی به خطاها بسیار دشوار است. این جایی است که RxJava می درخشد و این دلیل آن است که از این کتابخانه بسیار استفاده میشود. قابل قبول است که RxJava گیج کننده است و یادگیری آن سخت است، اما کاملاً ارزش این را دارد که وقت خود را صرف آن کنید.

 1. Android KTX Library

Android KTX مجموعه ای از برنامه های افزودنی Kotlin است که Android API را پیچیده و کاربرپسندتر می کند. هدف کل این کتابخانه این است که از Android API برای استفاده، لذت بخش تر شود. همچنین روش ها و ویژگی های جالب جدید کوتلین مانند پارامترهای نامگذاری شده، lambdas و مقادیر پیش فرض پارامتر را به آن اضافه می کند.

Android KTX از توابع پسوند زیادی برخوردار است و تنها راه یادگیری در مورد آنها جستجوی کد کتابخانه برای دیدن نحوه توسعه Android API است. این کتابخانه نحوه مصرف Android API را تغییر می دهد؛ به همین دلیل باید هسته اصلی هر برنامه اندرویدی باشد که در Kotlin نوشته شده است.

 1. Dagger Library

بدون Dagger، میتوان گفت تمام کتابخانه هایی که تا قبل از آن، به شان ها اشاره شد، همه ناقص هستند. Dagger یک چهارچوب تزریق وابستگی (dependency injection) کاملاً ساکن (static) و compile-time است. مشابه RxJava ، درک Dagger واقعاً دشوار است اما کاملا ارزش وقت و تلاش شما را دارد. تزریق وابستگی (Dependency injection) روشی برای تهیه اجزای کوچکتر در مدل دیگر و چسباندن آنها با حداقل تلاش است. به عنوان مثال اگر مدل اتومبیل دارید، می توانید تایرهای آن را تهیه کنید و به راحتی اجرای تایر را در آینده جایگزین کنید؛ همه بدون نیاز به تغییر حتی یک خط در مدل اتومبیل خود.

پر استفاده ترین کتابخانه های اندروید

هنگام توسعه اپلیکیشن های بزرگتر، نمی خواهید تزریق وابستگی (dependency injection) را خودتان مدیریت کنید زیرا کد به سرعت رشد کرده و نگهداری آن بسیار دشوار می شود. این کتابخانه به شما کمک می کند تا از این امر جلوگیری کنید زیرا نمودار تزریق وابستگی شما را از طریق پردازش حاشیه در compile-time ایجاد می کند.

این کتابخانه ها توسعه ی اندرویدی را برای هر کسی که از آن استفاده میکند لذت بخش تر خواهد کرد. شناخت این کتابخانه ها بسیار میتواند به ما در بهبود کیفیت اپلیکیشن هایمان کمک کند و باعث شود در زمان کمتری تولید بیشتری داشته باشیم.

 

دریافت مشاوره و استعلام

image

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *