پر استفاده ترین کتابخانه ها در iOS


18 آبان 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-11-08T10:14:33+03:30
پر استفاده ترین کتابخانه ها در iOS

مطمئنا با هر نسخه جدیدی که از iOS در بازار عرضه میشود، تغییراتی نیز در آن ایجاد شده است که باعث شده نیازهای توسعه هر یک از ما تغییر کند؛ در نتیجه در مورد کتابخانه هایی که استفاده می کنیم بازنگری می شود. بسیاری از کتابخانه های جدیدی که وارد شده اند، زندگی روزمره برنامه نویسی هر فرد را بسیار آسان کرده اند. در ادامه تعدادی از مورد استفاده ترین کتابخانه های iOS معرفی شده است.

پر استفاده ترین کتابخانه ها در iOS

 1. Alamofire Library

Alamofire روشی زیبا و قابل انعطاف برای ارتباط با درخواست های شبکه HTTP است. این سیستم در بالای سیستم بارگیری  URL اپل که توسط چهارچوب Foundation ارائه شده است، ایجاد می شود. در هسته سیستم زیر کلاس های (subclasses) URLSession و URLSessionTask وجود دارد.

Alamofire این API ها و بسیاری دیگر را آسان بسته بندی میکند تا از رابط کاربری استفاده کند و قابلیت های مختلفی را که برای توسعه اپلیکیشن های مدرن با استفاده از شبکه HTTP لازم است، فراهم می کند.

 1. RxSwift Library

این یک نسخه Swift از Rx است. این نرم افزار سعی دارد تا حد ممکن مفاهیم موجود در نسخه اصلی را انتقال دهد اما برخی از آنها برای یکپارچه سازی بهتر و عملکردی عالی با محیط iOS / macOS سازگار شده اند. مانند Rx اصلی، هدف آن این است که ترکیب آسان عملیات ناهمگام و جریان های رویداد / داده را فراهم کند. مشاهده KVO، عملیات همگام سازی و جریان ها همه تحت انتزاع دنباله یکپارچه می شوند. این یک دلیلی برای ساده، زیبا و قدرتمند بودن Rx است.

RxSwift منحنی یادگیری تندتری نسبت به بسیاری از کتابخانه هایی که می توانید در پروژه های خود بگنجانید، دارد. یک بار استفاده از آن مطمئن باشید شما را پشیمان نخواهد کرد و حتی سپاسگذار خواهید بود.

 1. Kingfisher Library

Kingfisher یک کتابخانه قدرتمند و بسیار سریع برای دانلود و ذخیره تصاویر از وب است. این کتابخانه، تصویر را از آدرس url بارگیری می کند و آن را به دو حافظه پنهان (Cache) و حافظه نهان دیسک ارسال می کند و در UIImageView ، NSImageView ، NSButton یا UIButton نمایش می دهد. وقتی بعداً می خواهید تصویری با همان URL را بازیابی کنید، تصویر از حافظه پنهان بازیابی شده و بلافاصله نشان داده می شود. همچنین بسیاری از گزینه های اضافی قدرتمند مانند نشان دادن مقیاس سیستم و یک placeholder image در حال دانلود شدن، ساخته شده در به روزرسانی انتقال، پردازش و قالب بندی تصویر قابل توسعه و موارد دیگر را فراهم می کند. اگر شما با تصاویر از راه دور کار میکنید باید حتما این کتابخانه را داشته باشید.

پر استفاده ترین کتابخانه ها در iOS

 1. Lottie Library

انیمیشن ها در یک اپلیکیشن تفاوت زیادی ایجاد می کنند. آنها توجه کاربر شما را جلب کرده و آنها را در جریان اپ شما هدایت می کنند در حالی که یک تجربه سرگرم کننده و به یاد ماندنی را ارائه می دهند. از آنجا که ایجاد انیمیشن با دست با استفاده از انیمیشن های UIView یا CoreGraphics می تواند کاملاً چالش برانگیز و وقت گیر باشد، Lottie ابزاری مناسب برای ترکیب خلاقیت های desinger در برنامه های کاربردی در اختیار شما قرار میدهد. Lottie انیمیشن ها و بردارهای صادر شده در قالب JSON bodymovin را بارگیری و ارائه می دهد. Bodymovin JSON را می توان از After Effects به وسیله bodymovin ، Sketch با Lottie Sketch Export و از Haiku صادر و ایجاد کرد.

 1. SwiftLint Library

SwiftLint ابزاری است که برای اجرای سبک و قراردادهای Swift مورد استفاده قرار می گیرد و مبتنی بر راهنمای سبک Swift GitHub است. SwiftLint به Clang و SourceKit متصل می شود و از نتایج AST پرونده های منبع شما برای نتایج دقیق تر استفاده می کند. لیست قوانین آن کاملاً گسترده است و تقریباً هر آنچه را که می خواهید در یک پروژه کاملاً نگهداری شده دنبال کنید، در بر می گیرد. همچنین این گزینه را دارد که قوانین را در هر پرونده (per-file) یا حتی در هر خط (per-line) غیرفعال کنید، اما از آنها با مسئولیت پذیری استفاده کنید.

 1. SnapKit Library

SnapKit یک کتابخانه طرح بندی خودکار است که نوشتن طرح بندی خودکار در کد را با حداقل مقدار کد مورد نیاز بدون از دست دادن خوانایی آن ساده می کند. این کتابخانه از نظر طراحی از نوع ایمن است تا به شما کمک کند هنگام برنامه نویسی رابط کاربری خود، از خطاهای برنامه نویسی جلوگیری کنید.

 1. KeychainAccess Library

KeychainAccess یک بسته بندی ساده Swift برای Keychain است که روی iOS و macOS کار می کند. استفاده از Keychain API بسیار آسان و بسیار خوشایندتر در Swift است. ذخیره داده در Keychain و بازیابی آن هرگز آسان نبوده است.

 1. SwiftyBeaver Library

SwiftyBeaver یک کتابخانه رنگارنگ، انعطاف پذیر و سبک وزن است که امکان ورود به سیستم را در هنگام توسعه برنامه های شما فراهم می کند.

پر استفاده ترین کتابخانه ها در iOS

 1. Hero Library

Hero یک کتابخانه برای ساختن انتقال کنترل کننده نمای iOS (iOS view controller transitions) میباشد. این یک لایه اعلانی در بالای API های دست و پا گیر انتقال UIKit فراهم می کند و این باعث می شود انتقال های سفارشی برای ما یک کار آسان باشد. این کار مشابه حرکت جادویی Keynote است. این کتابخانه ویژگی heroID را در تمام نماهای منبع و مقصد بررسی می کند. سپس هر جفت نمایش همسان به طور خودکار از حالت قدیمی به حالت جدید خود منتقل می شود.

Hero همچنین می تواند برای نمایش های بی نظیر، انیمیشن بسازد. تعریف این انیمیشن ها از طریق ویژگی heroModifiers آسان است. Hero این انیمیشن ها را در کنار انیمیشن Magic Move اجرا خواهد کرد. همه این انیمیشن ها را می توان با حرکات کاربر به صورت تعاملی کنترل کرد. Hero برای اینکه یک API ساده برای ایجاد انیمیشن های قدرتمند در اختیار ما قرار دهد، کارهای سنگین را انجام می دهد.

 1. OHTTPStubs Library

OHTTPStubs کتابخانه ای است که برای خرد کردن درخواست های شبکه با استفاده از روش swizzling طراحی شده است. این برنامه با NSURLConnection، NSURLSession، AFNetworking، Alamofire یا هر چهارچوب شبکه ای که از سیستم بارگیری URL کوکو استفاده می کند، کار می کند.

در این مقاله به 10 کتابخانه iOS اشاره شد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند اما همه آن ها به نوع خود از بهترین ها هستند. بستگی به پروژه شما دارد که کدام را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. امیدوارم این مقاله برایتان مفید واقع شود.

دریافت مشاوره و استعلام

image

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *