چک کردن سئو


24 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-12-19T22:48:43+03:30
چک کردن سئو

چک کردن سئو یکی از کارهایی است که باید بعد از طراحی سایت و سئو کردن آن مرتبا انجام شود. همانطور که میدانید یکی از معیارهای گوگل برای رتبه بندی نتایج جستجو، سئو میباشد. برای اینکه وبسایت در صفحات اول جستجو قرار بگیرد بستگی به شما دارد که هر چند وقت یکبار سئو سایت خود را چک میکنید. با سئو کردن سایت خود علاوه بر اینکه وبسایت شما بیشتر دیده خواهد شد، دیگر نیازی به تبلیغات با هزینه های بسیار زیاد نیز پیدا نخواهید کرد.

چک کردن سئو

و اما مسئله چک کردن سئو هم میتواند مربوط به سایت خودتان شود هم میتواند شامل چک کردن وبسایت رقیبان باشد. اگر میخواهید سئوی وبسایت خود را چک کنید میتوانید از ابزار سئوی وبمستر گوگل استفاده کنید. برای چک کردن وبسایت رقیبان از ابزارهای متفاوتی استفاده میشود که درادامه بیشتر توضیح داده شده است.

طراحی سایت هم از طریق وردپرس، که به صورت طراحی سایت ارزان هم میتواند باشد، انجام میشود و هم به صورت اختصاصی. هر سایتی که طراحی میشود مانند طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت تیلیغاتی، و ... نیاز به بهینه سازی دارد که رتبه بالایی از طریق گوگل به دست آورده و دیده شوند.

همانطور که اشاره شد برای چک کردن سایت رقیبان از ابزارهای سئوی متفاوتی استفاده میشود. سئوی یک وبسایت از بخش های مختلفی تشکیل شده است که مطمئنا نمیشود یه یک ابزار برای چک کردن تمام قسمت ها اکتفا کرد. از جمله ابزارهایی برای چک کردن سئو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ابزارهای Gtmetrix و YSlow

برای چک کردن سئوی داخلی(On-page seo) ابزارهای دیگری وجود دارد که از آن ها استفاده میشود. این ابزارها شامل Gtmetrix و YSlow هستند که برای چک کردن قسمت های مختلف سئوی داخلی مثل متاتگ ها، تیترهای مختلف هر صفحه، کنترل منشن ها (mention) در سایت های مختلف و حتی برای بررسی دلایل کند بودن سایت مورد استفاده قرار میگیرند.

  • ابزار Ahrefs

این ابزار سئو چک یکی از ابزارهای مفیدی است که از سایت Ahrefs.com میتواند در دسترس قرار بگیرد. این ابزار امکانات خوبی برای چک کردن سایت رقیبان در اختیار شما خواهد گذاشت و میتوانید از طریق آن لینک دهی وبسایت رقبا را بررسی کنید. البته این سایت برای ایران فیلتر است اما شاید بتوانید با فیلترشکن هایی که موجود است از آن استفاده کنید.

  • ابزار Moz

این ابزار سئو یکی از ابزارهای رایگان و پرطرفدار میباشد که از سایت Moz.com میتوان وارد آن شد. این ابزار به شما این امکان را میدهد که اطلاعاتی درباره ارزش صفحات و محتوای وبسایت های رقبا را به دست آورید.

  • ابزار Woorank

ابزار Woorank یکی دیگر از ابزارهای چک کردن وبسایت رقیبانتان میباشد که میتوانید با ادرس سایت Woorank.com وارد آن شوید. این ابزار یک بررسی کلی از وبسایت را به شما ارائه میدهد و با یک نگاه کلی به جوانب وبسایت، آن را تحلیل خواهد کرد.

  • ابزار Serp trends و نرم افزار جت سئو

ابزارهای دیگری که میتوانند برای شما کاربردی باشند ابزار Serp trends و نرم افزار جت سئو هستند. برای اینکه مطلع شوید که وبساییتان و صفحات آن در گوگل چه جایگاهی دارند و از چه رتبه ای برخوردار میباشند، میتوانید از این دو ابزار استفاده کنید. جالب است بدانید که نرم افزار جت سئو بر پایه اندروید نوشته شده و قابل نصب روی گوشی های اندروید نیز میباشد. این نرم افزار همانطور که اشاره شد جایگاه وبسایت را مورد بررسی قرار میدهد. علاوه بر این موضوع به شما این امکان را میدهد که رتبه الکسا را بررسی کنید و میزان تغییرات جایگاه نسبت به وبسایت رقبا را زیر نظر داشته باشید و تحلیل کنید. حتی میتوانید از نمودارها در اکسل نیز خروجی بگیرید.

  • ابزار Google alerts

این ابزار به شما این امکان را میدهد که بتوانید متوجه شوید که برند شما به چه شکلی (لینک یا غیر لینک) در محتوای وبسایت ها و همچنین شبکه های اجتماعی استفاده شده است.

در این مقاله به ابزارهای مهم و ضروری که برای چک کردن هر سئو سایت نیاز است، اشاره شد. همانطور که گفته شد سئو سایت قسمت های مختلفی دارد و برای هر قسمت ابزار مخصوص به خودش طراحی شده است. این به شما بستگی دارد که کدام بخش را میخواهید بررسی کنید و بر اساس آن ابزار متناسب با آن را انتخاب کنید. طراحی وب سایت باید همراه با سئو سایت باشد.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *