کاهش رنک الکسا


01 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-12-21T09:55:59+03:30
کاهش رنک الکسا

شاید رنک الکسا برای انواع وبسایت ها به گوشتان خورده باشد. رنک یا رتبه الکسا معیار مهمی برای همه وبسایت ها به حساب می آید. رنک الکسا و کاهش آن میزان بازدیدکنندگان و اعتبار یک وبسایت را میان وبسایت های ایرانی  مشخص میکند همچنین یک معیار نسبی را نشان میدهد به همین دلیل علاوه بر اینکه به میزان افزایش بازدید و بهبود عملکرد وبسایت بستگی دارد، به فعالیت دیگر وبسایت ها نیز بستگی دارد. میزان بازدیدکنندگان در رتبه سایت و سئو سایت تاثیرگذار است اما فقط بازدید از سایت نیست بلکه می‌تواند از طریق بازدید از شبکه های اجتماعی یا لینک های تبلیغاتی و... باشد.

یکی از موارد مهم بعد از طراحی سایت، رسیدگی به بهینه سازی سایت است البته اگر میخواهید سایتتان توسعه پیدا کند. بطور کلی امروزه افراد بسیاری به سمت طراحی سایت و کسب درآمد بصورت آنلاین کشیده میشوند. اگر میخواهید برای طراحی سایت خود اقدام کنید، باید یک شرکت معتبر را انتخاب کنید که دقیق و دلسوزانه کار شما را انجام دهد. قبل از شروع هرکاری خوب است که اول هدف از طراحی وب سایت را مشخص کنید، بعنوان مثال برخی خواهان طراحی سایت فروشگاهی هستند و برخی سایت‌های شرکتی و ... و بعد از آن بودجه خود را بررسی کنید. اگر میخواهید در ابتدا با هزینه کم شروع کنید میتوانید طراحی سایت ارزان ر انتخاب نمایید و سپس با پیشرفت کارتان سایت خود را ارتقا دهید.

رنک الکسا رابطه مستقیمی با رتبه سایت در موتورهای جستجوی گوگل دارد زیرا هرچه در گوگل رتبه به 1 نزدیکتر باشد، کاهش رنک الکسا با سرعت بیشتری اتفاق می افتاد. دلایلی است که باعث میشود رنک الکسا در ایران بسیار مورد توجه قرار بگیرد از جمله:

 • قدرت دامنه را افزایش میدهد. زمانی کاهش رنک الکسا در یک وبسایت دیده میشود که از محتواهای با ارزش و بلک لینک های معتبر تشکیل شده باشد در نتیجه میزان بازدید سایت بالا رفته و قدرت دامنه نیز افزایش میابد.
 • اعتبار سایت افزایش پیدا می‌کند زمانیکه رتبه الکسای آن کاهش پیدا کند در مقابل وبسایت های رقبا امتیاز بزرگی محسوب میشود.
 • درخواست تبلیغات افزایش میابد به این صورت که زمانی رتبه الکسای یک وبسایت کاهش پیدا کند، درخواست تبلیغات از این سایت ها نیز افزایش یافته و این خود باعث کسب درآمد میشود.

کاهش رنک الکسا به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله این عوامل :

 • کلمات کلیدی است زیرا هر کلمه یا عبارت کلیدی یک فرصت برای کاهش رنک الکسا محسوب میشود. استفاده درست از کلمات کلیدی در وبسایت ها بسیار موثری هستند.
 • نصب Alexa Rank Browser بر روی مرورگر بسیار مهم است زیرا هر بار بازدید از سایتتان یک امتیاز برای شما محسوب میشود علاوه بر این می‌توانید وضعیت و رتبه وبسایت خود را نیز بررسی کنید.
 • به طور مداوم و منظم تولید محتوا در وبسایت بسیار مهم است و در کاهش رتبه الکسا تاثیر گذار میباشد. هرچه مطالب جدیدتر بوده و کپی و تکراری نباشد کاربران بیشتری را بخود جذب خواهد کرد. هر چه وبسایت فعالتر باشد در رتبه بالاتری قرار خواهد گرفت در نتیجه بازدیدکنندگان بیشتری نیز جذب خواهند شد. محتوای هر صفحه باید دارای متاتگ های مخصوص به خود بوده و لینک های مناسبی نیز داشته باشند.
 • قرار دادن بک لینک در محتوای وبسایت بسیار میتواند در رتبه آن موثر باشد. زمانی یک بک لینک میتواند تاثیر گذار باشد که از یک وبسایت پربازدید و دارای اعتبار دریافت شده باشد. در این صورت علاوه بر جذب کاربر بیشتر، در افزایش رنک دامنه نیز تاثیرگذار است.
 • شبکه های اجتماعی یکی از مواردی است که بسیار میتوانید به وسیله آن رنک الکسای وبسایت خود را کاهش دهید. سعی کنید در شبکه اجتماعی فعال باشید زیرا زمانی که یکسری مطالب، تصویر یا ویدیو را با افراد به اشتراک میگذارید بسیار میتواند در رنک الکسای سایت تاثر بگذارد بخاطر اینکه میلیون ها کاربر در این شبکه های اجتماعی فعال بوده و میتوانند باعث افزایش ترافیک شوند. همچنین شبکه های مجازی مثل اینستاگرام میتواند در ثبت لینک های معتبر به شما کمک کنند.
 • نصب ویجت رنک الکسا میتواند از دیگر مواردی باشد که در کاهش رتبه الکسای سایت موثر است. این ویجت از مهمترین ویجت هایی است که میتوانید برای وبسایت یا بلاگ خود استفاده کنید. هر کلیکی که روی این ویجت شود محاسبه شده وباعث افزایش رنکینگ خواهد شد.
 • ایجاد یک نوار ابزار شخصی ساز با استفاده از Alexa Toolbar Creator میتواند شما را به مشتریان خود متصل کرده و باعث شود ترافیک بیشتری برای وبسایتتان ایجاد کنید.

در این مقاله به عواملی که در کاهش رتبه الکسا نقش دارد تا حدی اشاره کردم. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شود و از وبسایتی با رتبه عالی در گوگل بهره ببرید.

1 نظر

 1. ابولفضل خوب بخت

  سلام کاهش رنک الکسا به چی کمک می کنه دقیقا؟جانم؟

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *