کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه


11 مرداد 1401

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2022-08-02T14:00:00+04:30
 کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه


سئو پرکاربردترین و بهترین روش بازاریابی دیجیتال است زیرا نتایج موثر و کارآمدی را نشان می دهد. در روش‌های بهینه‌سازی برای ارجاع طبیعی سایت‌ها، دو جنبه سئو وجود دارد: «کلاه سفید» و «کلاه سیاه».
برای استفاده از اصطلاحات ساده، کلاه سفید بهینه‌سازی خالص محتوا، بدون تقلب یا ساختگی است، در حالی که کلاه سیاه به خود اجازه می‌دهد تا تقلب کند تا سریع‌تر رتبه‌بندی شود. «کلاه‌های سفید» در سمت روشن قرار دارند، در حالی که «کلاه‌های سیاه» در سمت تاریک قرار دارند.
سئو کلاه سفید چیست؟
تکنیک‌های سئو کلاه سفید به روش‌هایی گفته می‌شود که برای افزایش دسترسی وب‌سایت شما استفاده می‌شوند که توسط شرایط و ضوابط Google تأیید و پذیرفته می‌شوند. سئوی کلاه سفید در تضاد با سئو کلاه سیاه است که از روش‌های فریبنده و یا سوء استفاده‌کننده برای افزایش رتبه‌بندی نتایج جستجوی وب‌سایت استفاده می‌کند. فرآیندهای دنبال شده برای سئو کلاه سفید بر اساس لینک سازی ارگانیک و روش های طبیع کلاه سفید در مقابل کلاه سیاهی برای جذب ترافیک است.

 


سئو کلاه سیاه چیست؟
تکنیک های سئو کلاه سیاه به روشی اشاره دارد که برای بهبود وب سایت شما استفاده می شود که طبق دستورالعمل های گوگل مجاز نیست. این روش ها مسیر ارگانیک افزایش ترافیک یا جذب مخاطب بیشتر را دنبال نمی کنند. درعوض، آنها سعی می کنند حفره هایی را در الگوریتم های گوگل بیابند تا رتبه خود را در صفحه جستجو افزایش دهند.
کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه
کلاه سفید، روش بهینه‌سازی ارجاع طبیعی است که اگر بخواهیم یک استراتژی موثر در بلندمدت اتخاذ کنیم، از آن استفاده خواهیم کرد. بنابراین مهمتر از همه کار بر روی کیفیت و غنای محتوای صفحات وب برای به دست آوردن موقعیت های بهتر در نتایج جستجو در طول زمان و به شیوه ای پایدار است. عناوین، لینک های داخلی و کلمات کلیدی نیز بهینه سازی شده اند تا پیوندی واضح و مستقیم با محتوای صفحه وب داشته باشند، اما همیشه مطابق با دستورالعمل های ارائه شده توسط گوگل است.
بنابراین، «کلاه سیاه» قدرت خود را از کارهایی که نباید انجام داد تا در درازمدت به خوبی ارجاع داده شود و از رویه‌های ممنوعه توسط Google می‌گیرد. این تلاشی برای دستکاری الگوریتم رتبه‌بندی گوگل و بهره‌برداری از معایب آن است. این کار را می‌توان از طریق متون پنهان (مثلا فونت سفید روی پس‌زمینه سفید)، صفحه نمایش‌داده‌شده که چیزی غیر از آنچه نمایه‌سازی شده است و صفحات ورودی ارائه می‌کند، انجام داد.
این روش ارجاع در ابتدا می‌تواند نتایج بسیار خوبی به همراه داشته باشد، اما در دراز مدت، ممکن است به‌طور ناگهانی کاهش یابد. الگوریتم های موتورهای جستجو به طور مرتب به روز می شوند تا سایت های مربوطه را شناسایی و جریمه کنند. حضور در نتایج جستجو با استفاده از کلاه سیاه به زمان زیادی نیاز دارد تا همیشه این الگوریتم‌ها را خنثی کنید.
  کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه

 


آیا می توانیم از کلاه سیاه در ارجاع طبیعی اجتناب کنیم؟
ممکن است اما بسیاری از سئوکاران هنوز از این شیوه ها استفاده می کنند. هنگام مراجعه به شرکت طراحی، مهم است که از آنها در مورد عملکردشان بپرسید تا مطمئن شوید که آنها فقط از روش های سئو مجاز توسط Google استفاده می کنند. یک شرکت با تجربه و حرفه ای سئو بر روی کیفیت و کمیت محتوای یک سایت تمرکز خواهد کرد. شرکت هایی که در این زمینه بی‌تجربه و غیرمتخصص هستند، ممکن است علی‌رغم اینکه می‌خواهند خوب کار کنند، بدون اینکه بخواهند به کلاه سیاه بیفتند. بنابراین انتخاب ارائه دهنده خدمات بسیار مهم است.
به طور کلی، بهتر است به جای تلاش برای انجام کلاه سفید، به خود فکر کنید که کلاه سیاه را انجام ندهید. تفاوت ظریف است اما مهم است. به عبارت دیگر بهتر است برای انجام ندادن کارهایی که نباید انجام شوند فکر کنید. زیرا فکر کردن به اینکه چه باید کرد همیشه مانع از اجتناب از اشتباه نمی شود.
بد نیست کلاه سیاه سئو را بشناسید به این معنا که به شما امکان می دهد تا نحوه عملکرد گوگل را بهتر درک کنید. و در پایان، وجود آن است که باعث می شود گوگل دائماً الگوریتم های خود را بررسی کند تا آنها را کارآمدتر و موثرتر کند. بنابراین، کلاه سفید می‌تواند از عملکرد کلاه سیاه استفاده کند و به مقالات و صفحاتی که به طور قانونی کار شده‌اند اجازه می‌دهد همیشه در بلندمدت رتبه بهتری داشته باشند.

سخن پایانی
امیدواریم مطالب ارائه شده برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت راهنمایی بیشتر می توانید با متخصصان ما در تماس باشید.
 

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *