5 مرحله برای اطمینان از طراحی وب سایت موفق


26 خرداد 1401

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2022-06-16T15:28:06+04:30
5 مرحله برای اطمینان از طراحی وب سایت موفق

چندین دلیل خوب برای تمایل به ایجاد یا ایجاد مجدد وب سایت تجاری شما وجود دارد. چه در حال ایجاد اولین سایت خود باشید، چه سایتی را که در حال حاضر دارید به روز می کنید یا به دلیل تغییر جهت کسب و کار خود به طور کامل آن را طراحی می کنید، همه این دلایل ممکن است نیاز به طراحی یک وب سایت جدید داشته باشند.
مشتریان هدف خود را مشخص کنید
دانستن اینکه چه کسی از وب سایت آنها بازدید می کند در فرآیند ایجاد آنها ضروری است. با داشتن یک مخاطب هدف مشخص، شانس موفقیت یک سایت به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد زیرا می‌توانیم آن را با نوع خاصی از مشتریان تطبیق دهیم و محتوای خاصی را با توجه به زمینه‌های مورد علاقه‌شان به آن‌ها ارائه دهیم.
همچنین مهم است که از خود بپرسید نیازهای مشتریان بالقوه شما چیست و بدانید که آنها در سایت شما چه کاری انجام می دهند، سپس سعی کنید تا حد امکان آنها را برآورده کنید. آیا آنها می خواهند درباره خدمات شما اطلاعات بیشتری کسب کنند، راهنمای نحوه استفاده از محصولات شما را دانلود کنند، مقالات جالبی بخوانند؟ باز هم، پاسخ برای هر شرکت متفاوت است
بودجه کلی خود را مشخص کنید
مانند هر پروژه ای، تعیین یک بودجه خاص مهم است. چقدر حاضرید در وب سایت خود سرمایه گذاری کنید؟ ما به ندرت در مورد این جنبه صحبت می کنیم، اما بسیار مهم است که بدانیم انواع مختلفی از وب سایت ها وجود دارد. البته، زمان توسعه روی قیمت تأثیر می‌گذارد، به همین دلیل است که شما باید از ابتدا به عملکردهایی که در سایت خود نیاز دارید فکر کنید و آن را ارزیابی کنید که آیا پروژه‌های شما مطابق با بودجه شما است.
پس از آنلاین شدن، نباید فراموش کرد که برخی از هزینه های نگهداری برای سایت شما اجتناب ناپذیر خواهد بود. ما اغلب هزینه های مکرر میزبانی سایت، به روز رسانی و غیره را فراموش می کنیم. علاوه بر این، انتخاب یک سرویس تعمیر و نگهداری برای سایت شما یک گزینه اکیدا توصیه می شود، زیرا عملکرد مناسب سایت شما را تضمین می کند، سطح امنیت را افزایش می دهد و تعداد اشکالات را کاهش می دهد.
 5 مرحله برای اطمینان از طراحی وب سایت موفق
ارائه الهامات
برای اینکه به تیمی که سایت شما را توسعه می دهد نشان دهید که چه چیزی در ذهن دارید و چه آرزویی دارید، پیشنهاد می کنیم به دنبال نمونه هایی از سایت هایی باشید که الهام بخش شما هستند. این نمونه‌ها می‌توانند سایت‌های رقبای شما باشند، سایت‌هایی که شما از سبک آنها استقبال می‌کنید سایت هایی هستند که زیبایی کمتری دارند، اما دارای عملکردهای مورد نظر هستند. تیم طراحان وب سایت، شما را با توجه به تصویر برند شما، یعنی از روی هویت بصری شرکت شما می سازند.
یک ساختار درختی ایجاد کنید
ساختار درختی نمایانگر ساختار صفحات است و این امکان را فراهم می کند که سلسله مراتب خاصی را با توجه به اولویت آن به محتوا داده شود. ابتدا فهرستی تهیه کنید و تمام محتوایی را که می خواهید در وب سایت خود پیدا کنید فهرست کنید، سپس آنها را به ترتیب اهمیت دسته بندی کنید. همچنین می توانید از نحوه اولویت بندی اطلاعات رقبا در سایت خود الهام بگیرید.
سپس، سطوح محتوا را تعیین کنید، ما به شما توصیه می کنیم که حداکثر به 3، یعنی صفحه اصلی، صفحات ثانویه و سپس صفحات ثالث پایبند باشید، در غیر این صورت سایر صفحات در معرض خطر عدم بازدید و یا حتی اختلاط کاربران در طول پیمایش خواهند بود. 

5 مرحله برای اطمینان از طراحی وب سایت موفق
محتوا بنویسید
پس از اینکه مشخص کردید چه محتوایی در سایت شما وجود خواهد داشت، اگر قبلا این کار را نکرده اید، متن های هر صفحه را بنویسید. اگر محتوای شما قبلا نوشته شده است، باید به فکر بهینه سازی آن برای وب باشید، زیرا وب نویسی با نوشتن سنتی بسیار متفاوت است. متون باید جذاب و حاوی فراخوان های موثر برای اقدام باشند، ضروری است که بازدیدکنندگان خود را هنگام مطالعه و مرور سایت خود هدایت کنید.
متون شما همچنین باید شامل پیوندهایی به صفحات دیگر در سایت شما باشد تا ناوبری را تسهیل کند. به این پیوند داخلی می گویند. این امر علاوه بر ساده سازی ناوبری در سایت به طور کلی، به کاربر اجازه می دهد در صفحه ای بدون خروجی گیر نکند. در نهایت، متون وب سایت شما باید برای ارجاع طبیعی (SEO) بهینه شوند. اینها باید حاوی کلمات کلیدی مرتبط با دامنه، خدمات و شرکت شما باشد که قبلا با تجزیه و تحلیل مشخص شده است. علاوه بر این، برچسب‌های سئو مانند عناوین و زیرنویس‌ها (H1، H2، H3)، URL، توضیحات متا و متن‌های جایگزین نیز باید بهینه شوند. هرچه متون شما برای وب بهتر بهینه شود، شانس شما برای نمایش در اولین نتایج موتورهای جستجو بیشتر است.
توجه داشته باشید که در حالت ایده آل مرحله نوشتن محتوا در حین طراحی و برنامه نویسی وب سایت انجام می شود تا همزمان به پایان برسد و بتواند متون را در وب سایت یکپارچه کند.
سخن پایانی
اگر به دنبال طراح وب سایت حرفه ای برای سایت خود هستید می توانید با متخصصان ما در شرکت وب مهر تماس فرمایید.
 

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *