8 ترفند تلگرام که از آن بی اطلاع هستید


28 شهریور 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-09-18T21:01:35+04:30
8 ترفند تلگرام که از آن بی اطلاع هستید

تلگرام یکی از نرم افزارهایی است که بسیار این روزها استفاده میشود و نسبت به واتساپ کارایی بیشتری دارد حتی کاربردهایی که ممکن است از آن اطلاع نداشته باشید. ترفندهایی هستند که میتوانید آن ها را برای استفاده بیشتر از قابلیت های تلگرام به کار گیرید. در این مقاله قصد داریم شما را با یکسری از این ترفندها آشنا کنیم.

ترفندهای تلگرام

  1. نام کاربری و سفارشی کردن آن

زمانیکه وارد تلگرام میشوید شاید دوست نداشته باشید دیگران اسم واقعی شما را ببینند. شما میتوانید یک نام کاربری به سلیقه خود انتخاب کنید حتی میتوانید یک نام کاربری اختصاصی برای خود انتخاب کنید. برای این کار میتوانید از پشتیبانی تلگرام کمک بگیرید. در صورتی میتوانید از یک نام کاربری اختصاصی استفاده کنید که حداقل در دو شبکه اجتماعی دیگر از آن استفاده کرده باشید. سپس پشتیبانی تلگرام آن را بررسی کرده و در صورت تایید شدن، میتوانید آن عبارت را به عنوان نام کاربری خود انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید با تیم پشتیبانی تلگرام ارتباط برقرار کنید باید به قسمت تنظیمات (setting) رفته سپس گزینه پرسیدن یک سوال (ask a question) را انتخاب کنید.

  1. غیر فعال کردن گزینه پیش نمایش پیام ها

گزینه پیش نمایش پیام ها باعث میشود که هنگام قفل بودن صفحه نمایش اعلانات نمایش داده شوند. مواقعی که شما نمیخواهید افراد دیگری ببینند که چه کسانی به شما پیام داده اند میتوانید از این ترفند استفاده کنید. برای این کار باید در ابتدا به قسمت تنظیمات (setting) رفته، سپس وارد بخش اعلانات و صدا (notifications and sounds) میشوید و گزینه پیش نمایش درون اپلیکیشن (in-app preview) را غیر فعال میکنید.

  1. مشخص کردن رمز برای گفتگوهایتان

این ترفند از ترفندهایی به حساب می آید که باعث شده کاربران بیشتری جذب تلگرام شوند. زمانی که گوشی شما در دست فرد دیگری است و نمیخواهید به گفتگوهایتان در تلگرام دسترسی پیدا کند میتوانید برای هر گفتگو قفلی بگذارید. برای این کار باید به تنظیمات (setting) رفته، سپس در قسمت حریم شخصی و امنیت (privacy and security) به بخش قفل کلمه عبور (passcode lock) رفته و رمز 4 رقمی خود را ذخیره کنید.

  1. از وارد شدن به گروه ها به صورت اتفاقی جلوگیری کنید.

یکی از مشکلاتی که بیشتر اپلیکیشن های پیام رسان دارند این است که هر کسی میتواند بدون اجازه شما را وارد هر گروهی کند. خوشبختانه تلگرام این قابلیت را دارد که از این موضوع جلوگیری کند. برای استفاده از این ترفند ابتدا به تنظیمات (setting) رفته، سپس حریم شخصی و امنیت (privacy and security) را انتخاب کرده در بخش امنیت (privacy) به گزینه گروه ها (groups) ضربه میزنید و در قسمت مخاطبان من (my contacts) گزینه never allow را فعال کنید.

  1. ارسال کردن فایل های رسانه ای غیر فشرده بدون کاهش سایز

علاوه بر اینکه فایل های رسانه ای شما به صورت غیر فشرده میتوانند ارسال شوند، هنگام ارسال آن ها کیفیت و سایزشان کاهش پیدا نخواهد کرد. برای استفاده از این ترفند باید هنگام ارسال فایل رسانه ای خود، در ابتدا باید آن را انتخاب کرده سپس از منوی سه نقطه بالای صفحه گزینه ارسال غیر فشرده (send without compression) را انتخاب کنید.

  1. ارسال پیام های زمانبندی شده

این ترفند جالبی است که به نسخه های جدید تلگرام اضافه شده است که به وسیله آن تاریخ و ساعت ارسال پیام را مشخص میکنید. هنگامی که متن پیامتان را نوشتید انگشتتان را روی دکمه ارسال نگه داشته و گزینه زمانبندی پیام (schedule messages) را انتخاب کرده و تاریخ و ساعت پیام را مشخص کنید در نتیجه پیام در تاریخی که مشخص کردید ارسال خواهد شد. این ترفند برای کسانی که مشغله کاری بسیاری دارند بسیار کاربردی میباشد.

  1. ارسال فایل های رسانه ای و حذف شدن خودکار آن ها

در نسخه های قدیمی تلگرام این ترفند فقط در گفتگوهای مخفی (secret chat) بود. اما در نسخه های جدید آن میتوانید در همه حالت از این ترفند استفاده کنید و برای استفاده از آن کافی است فایل رسانه ای مورد نظر خود را انتخاب کرده و گزینه تایمر را بزنید و تاریخ انقضای آن را تعیین کنید. این فایل در تاریخ مشخص شده به صورت اتوماتیک حذف خواهد شد.

  1. قابلیت ویرایش ویدیوهای ارسالی

با این ترفند شما میتوانید قبل از ارسال ویدیو مورد نظر آن را ویرایش کنید؛ به عنوان مثال کنتراست، کیفیت رنگ به صورت RGB، نحوه نورپردازی و... را انجام دهید. بعد از ویرایش ویدیو به سلیقه خود آن را ارسال کنید.

اپلیکیشن تلگرام بسیار توسعه پیدا کرده و امکانات و قابلیت های بسیاری را در خود گنجانده است که کاربر به راحتی میتواند تمام ابزارهای مورد نیاز خود را در آن پیدا کند. توجه داشته باشید برخی از ترفندهای گفته شده را میتوانید در نسخه های جدید تلگرام ببینید و از آن ها استفاده کرده و لذت ببرید.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *