طراحی اپلیکیشن اندروید و ios


23 شهریور 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-12-22T12:01:01+03:30
طراحی اپلیکیشن اندروید و ios

این روزها استفاده از اپلیکیشن های موبایل توسط افراد جهت خریدهای آنلاین، استفاده از خدمات حمل و نقل، خدمات بانکی و... بسیار افزایش پیدا کرده است. شاید خیلی از شماهایی که میخواهید وارد بازار اپلیکیشن موبایل شوید نمیدانید کدام یک از اپلیکیشن های اندروید یا ios را انتخاب کنید. برای شروع طراحی اپ باید یکی از این دو را انتخاب کنید اما کدام؟

یکی از عواملی که امکان دارد شما را به سمت اندروید بکشاند کم هزینه بودن آن است. زیرا برنامه نویسان اپ اندروید نسبت به ios بیشتر هستند و اینکه برای توسعه آن به سخت افزاررهای کمترس نیاز است. ios برای توسعه به سخت افزارهای گرانتر نیاز دارد و نیز پیچیدگی بیشتری در برنامه نویسی اپلیکیشن های آن وجود دارد به همین دلیل افراد بیشتر سمت اندروید کشیده میشوند.

بعد از طراحی سایت، یک اپلیکیشن باید به خوبی طراحی شود که بتواند رضایت کاربر را به دست آورد فرقی نمیکند کدام اپلیکیشن باشد اندروید یا ios. بنابراین باید به مواردی جهت رسیدن به این موضوع  توجه شود که چند مورد آن را خواهم گفت:

  • دارای نسخه Android و Ios باشد زیرا از پرکاربردترین سیستم عامل های گوشی های هوشمند در ایران هستند به همین خاطر اپلیکیشن شما باید در این دو سیستم عامل وجود داشته باشد تا رضایت کاربران را به دست آورید. اگر غیر از این باشد شما طیف وسیعی از کاربران را از دست خواهید داد.
  • سرعت بالا برای یک اپلیکیشن بسیار نیاز است زیرا در دنیای تکنولوژی هر کاربری همیشه به دنبال پرسرعت ترین ها و پرکاربردترین ها میباشد و زمان خود را روی یک اپلیکیشن کند نمیگذارد.
  • امنیت مهم ترین موردی است که هر فردی به آن توجه میکند و میخواهد تمام اطلاعات و داده های او حفظ شود و شما باید این نکته را همیشه مدنظر داشته باشید.
  • شما باید محتوا و قابلیت های اپلیکیشن خود را (Android یا ios) به صورت منظم و هدفمند براساس نیازهای کاربرانتان بروزرسانی کنید. با بروزرسانی کردن کاربر بیشتر جذب اپ شده تا از آن استفاده کند. اگر بطور منظم این کار را انجام دهید به یک برنامه هدفمند میرسید و رشد خواهید کرد.
  • سعی کنید قسمتی را در اپ خود قرار دهید که با کاربرانتان در ارتباط باشید که بتوانند نقاط قوت و ضعف اپ را با شما در میان گذارند. با متوجه شدن این نقاط تلاش میکنید آن را بهبود بخشید.
  • بسیار مهم است که بتوانید کاربر خود را آنالیز و بررسی کنید که ببینید چه چیزی را بیشتر پسندیده است و یا با کدام قسمت ها ارتباط بهتری گرفته است. از این راه میتوانید بهتر به نیازهای کاربر خود رسیدگی کنید.
  • اگر اپ شما قابلیت به اشتراک گذاشته شدن را در فضاهای مجازی داشته باشد سریعتر محبوب خواهد شد.

توجه داشته باشید اپلیکیشن شما در عین حال که باید ساده باشد باید تمام امکاناتی که کاربر به ان نیاز دارد را فراهم کند به ویژه موارد بالا هم در بر بگیرد. در این صورت شما میتوانید کاربران بیشتری را تشویق به استفاده از اپ خود کرده و اگر آن ها راضی باشند اپ شما را به دوستانشان نیز معرفی خواهند کرد و به همین ترتیب این چرخه میچرخد و باعث میشود اپ شما محبوبیت پیدا کند به شرط ان که بطور مداوم آپدیت شود و بتواند قابلیت های جدید در اختیار مشتری قرار دهد.

شرایط طراحی اپ بسیار شبیه به طراحی سایت است.شما برای طراحی وب سایت نیز باید هدف خود را مشخص کنید که آیا تصمیم به طراحی سایت فروشگاهی دارید یا طراحی سایت شرکتی. این مورد بسیار در طراحی و چیدن امکانات سایت تاثیر گذار است. برخی از افراد بعد از اینکه طراحی سایت را به اتمام رساندند، در کنار آن اپلیکیشن مربوطه را راه اندازی میکنند که بسیار در سئو سایت و جذب بیشتر کاربر موثر میباشد. شما حتی میتوانید طراحی سایت ارزان را نیز برگزینید اگر بودجه کمی در دست دارید. امیدوارم مطالب مفید واقع شده باشند.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *