طراحی سایت با تمامی امکانات


14 مرداد 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-10-19T02:03:10+03:30
طراحی سایت با تمامی امکانات

برای اینکه کسب و کار اینترنتی شما پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته باشد، اولین چیزی که در ساخت وبسایت بسیار مهم است، انتخاب یک نام منحصر به فرد برای ان میباشد. زمانیکه شما برای خرید به یک فروشگاه میروید امکاناتی که به چشم شما می آیند و باعث میشود دوباره به ان فروشگاه بروید برخورد فروشنده و پاسخ دادن با کمال ارامش به سوالات شما است یا اینکه تنوع زیادی را از اجناس ببینید و حتی زمانی که بتوانید هزینه خرید خود را به راحتی پرداخت کنید. برای راه اندازی فروشگاه آنلاین به تمام این امکانات یا حتی بیشتر نیز نیاز است که کاربر بیشتری را به خود جذب کند. بعد از ساخت سایتتان، نکاتی وجود دارند که باید در طراحی به آن ها توجه کنید. بعضی از نکات را برایتان خواهم گفت.

طراحی سایت با تمامی امکانات

  • یکی از امکاناتی که باید در دسترس کاربران قرار بگیرد که راحتتر بتوانند انتخاب کنندو کارشان را انجام دهند ایجاد لیستی از خدمات یا محصولات میباشد. مثلا اگر سایت فروشگاهی دارید لیستی از تمام اجناس و انواع آن ها و نیز قیمتشان را باید مشخص کنید. یا مثلا سایتتان اگر یک سالن زیبایی است لیست خدماتی که ارائه میدهید باید طوری باشد که اعتماد مشتریان را جلب کند.
  • مطمئنا بارها برایتان پیش آمده است که خواستید به یک فروشگاه یا به رستورانی که قبلا رفته اید تماس بگیرید،اما بسیار سخت شماره تماس آن ها را پیدا کرده اید یا حتی از تماس گرفتن منصرف شده اید. یکی دیگر از امکاناتی که بسیار در طراحی سایت مهم است ارائه اطلاعات تماس به مشتریان میباشد. شما باید یک صفحه اختصاصی برای این قسمت قرار دهید که میتواند شامل شماره تماس، آدرس ایمیل، تلفن ثابت، در صورت نیاز تلفن همراه، فرم تماس و لینک شبکه‌های اجتماعی مرتبط به کسب و کار خود باشد.
  • یکی دیگر از امکاناتی که بسیار مهم است داشتن ارتباط کاربری ساده و جذاب است. شما باید همیشه خود را جای مشتری قرار دهید و ببینید که چه چیزهایی باعث میشود که او راحتتر در سایت اجناس یا خدمات را دیده و بتواند نیازش را برطرف کند. شما باید مطمئن باشید که برای هر صفحه از سایتتان اسامی صحیح و دقیقی استفاده کرده باشید. بعنوان مثال صفحه "تماس با ما" یا "ارتباط با ما" که اطلاعات تماس در آن باشد یا مثلا صفحه "درباره ما" که میتواند شامل تاریخچه کوتاهی درباره شرکتتان باشد.
  • زمانی که کاربران وارد سایت شما میشوند باید طراحی به گونه ای باشد که دوست داشته باشند سایت شما را ببینند، در هر صفحه ای که هستند به راحتی به صفحه دلخواه خود راهنمایی شوند، سفارش خود را ثبت کرده و به آسانی با مجموعه شما تماس برقرار کنند. آن ها باید بتوانند به راحتی در سایت شما عضو شوند، به ایمیلتان دسترسی پیدا کنند و نیز به سهولت خدمات و محصولات شما را مشاهده کنند. شما یا همکاران شما باید هر لحظه در سایت آنلاین باشید که کاربران بتوانند سوالات خود را پرسیده و به صورت تمام و کمال اطلاعات مورد نیاز خود را از شما دریافت کنند. در نتیجه راحتتر خرید خود را انجام داده و به سایت شما اعتماد میکنند.
  • از دیگر امکانات تامین امنیت سایتتان میباشد. شما باید گواهی ssl را برای امنیت سایتتان تهیه کنید. این گواهی ارتباط بین شما و مشتریانتان را رمزگذاری میکند که از سرقت هویت در فضای اینترنت جلوگیری شود.
  • درج کردن لینک های شبکه های اجتماعی در سایتان مهم میباشد. عضو بودن در برخی از این شبکه ها که مرتبط با کسب وکار شما هستند علاوه بر اینکه کاربران شما راافزایش میدهد، این کار در سئو سایتتان بسیار تاثیرگذار است.
  • امروزه گوشی های هوشمند مهمترین وسیله برای انجام خدمات آنلاین میباشند به همین خاطر باید سایت شما responsive design باشد به این معنا که سایت شما بتواند در سایزی نمایش داده شود و کاربران بتوانند از طریق گوشی های هوشمند و تبلت به سایت شما دسترسی پیدا کنند.
  • از دیگر امکاناتی که میتوانید برای سایت خود قرار دهید این است که سوالات متداولی که معمولا توسط کاربران از شما پرسیده میشوند را جمع آوری کرده و به آن ها پاسخ های واضح و مختصر دهید و در قسمتی از سایت قرار دهید.

توجه داشته باشید قبل از شروع هر کسب و کاری نقشه آن را درذهن طراحی کرده باشید که راحتتر بتوانید امکانات مورد نیاز را برای سایتتان فراهم کنید. امیدوارم این سایت برای شما مفید واقع شده باشد.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *