قیمت طراحی سایت


24 شهریور 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-12-22T10:31:07+03:30
قیمت طراحی سایت

قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف یکسان نیست و هرکدام براساس عوامل مختلفی قیمت ها را مشخص میکنند. در طراحی یک سایت از امکانات عمومی و امکانات اختصاصی استفاده میشود. امکانات عمومی بخش هایی هستند که وجودشان در تمامی وبسایت ها لازم است و با سئو سایت ارتباط مستقیم دارند. امکانات اختصاصی شامل بخش هایی از سایت است که وبسایت را به یک سایت منحصر به فرد تبدیل میکند و این بسته به انتخاب مشتری دارد و وجودشان در سایت ها الزامی نیست. هردوی این امکانات بر روی قیمت طراحی وب سایت تاثیر دارند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بجای اینکه تمرکزتان را روی قیمت طراحی سایت بگذارید، سعی کنبد روی هدف و بودجه ای که دارید تمرکز کنید که با توجه به بودجه خود چه انتظاراتی از طراحی وبسایت دارید.

قیمت طراحی سایت

از دیگر مواردی که روی قیمت طراحی سایت تاثیرگذار است خدمات پشتیبانی و همچنین خدمات سئو و بهینه سازی سایت میباشد. زیرا برخی از شرکت ها هستند که پشتیبانی قدرتمندی را در اختیار شما قرار نمیدهند و اما خدمات سئو که بخش بسیار مهم و تاثیرگذار در طراحی سایت بشمار می آید. طراحی ظاهر سایت و جلوه های گرافیکی تاثیر چندانی روی قیمت طراحی سایت ندارند زیرا نصب ان ها نیازی به دانش خاصی ندارد و کار راحتی است مگر اینکه طراحی هایی بسیار خاص که با اسکریپت و jQuery انجام شود. در طراحی وبسایت چیزی که بسیار مهم است چیدمان عناصر وبسایت میباشد که به صورت اصولی و حرفه ای باشد.

خدماتی که بر هزینه طراحی سایت تاثیرگذار هستند شامل موارد زیر میباشند:

  • روش طراحی سایت: بطور کلی دو روش برای طراحی سایت وجود دارد. طراحی سایت با CMSها مانند وردپرس و جوملا. طراحی سایت با کدنویسی از صفر تا صد پروژه. هرکدام از این روش ها ویزگی های خاص خود را دارد که آن ها را از یکدیگر متمایز میکند. معمولا هزینه طراحی سایت با CMSها کمتر از روش کدنویسی میباشد. شما میتوانید از سیستم مدیریت محتوا برای طراحی سایت ارزان استفاده کنید.
  • نوع طراحی وبسایت: از مهمترین عواملی است که در قیمت تاثیر میگذارد. سایت ها انواع متفاوتی دارند از جمله طراحی سایت فروشگاهی، وبسایت دانلود فیلم، سایت خبری و... که هرکدام بسته به فضای هاستی که دارند قیمت طراحیشان مشخص میشود. مثلا وبسایت شرکتی نسبت به وبسایت دانلود فیلم هاست با فضای کمتری را در بر میگیرد در نتیجه هزینه ها کمتر محاسبه میشود.
  • رابط کاربری UI: یکی از مهمترین امکانات عمومی است که از نظر گرافیگی سایت را طراحی میکند. منظور از رابط کاربری تمام چیزی است که کاربر در ظاهر وبسایت شما میبیند مانند تصویر، فیلم، مطالب و... هرچقدر سایت از نظر گرافیکی جذاب تر باشد کاربران بیشتری را به خود جذب کرده و مدت بیشتری را صرف ماندن در سایتتان میکنند. همین عامل باعث میشود رتبه سئو سایت افزایش پیدا کند.
  • تجربه کاربری UX: شامل تمام کدها و خط دستوراتی میشود که در پشت سایت شما قرار دارد و کاربران نمیتوانند آن را ببینند درعین حال تاثیرات مستقیم روی آنان دارد. بعنوان مثال طراحی سایت شما باید طوری باشد که کاربران در ساییتان دچار سردرگرمی نشوند و به راحتی محصولات و خدمات شما را مشاهده کنند و بتوانند به تمامی قسمت های سایتتان بدون ایجاد مشکلی بروند و جذب سایت شما شوند.
  • ریسپانسیو بودن وبسایت: در دنیای امروز افراد بیشترین کارهای اینترنتی خود را به وسیله گوشی های هوشمند انجام میدهند. زمانی که سایتتان بصورت ریسپانسیو طراحی شده باشد وبسایتتان روی تمام گوشی های هوشمند و تبلت ها به درستی نشان داده میشود درنتیجه باعث افزایش تعداد کاربران شما شده که بر سئو و بهینه سازی سایتتان تاثیر بسزایی دارد.

تمام سایت ها با یک هدف طراحی نشده و هرکدام کارایی و اهداف خاص خود را دارد. مهم است قبل از اینکه شروع به ساخت و طراحی سایت خود کنید هدف خود را مشخص کنید که بر طبق آن ایده های خود را برای طراحی سایتتان در ذهن خود آماده داشته باشید. هر کسب و کاری متفاوت است. ممکن است طراحی برخی بسیار پیچیده تر و حرفه ای تر باشد که در قیمت طراحی سایت تاثیرگذار است. شما باید طراحی سایتی را انتخاب کنید که مرتبط با کسب و کار شما باشد که از پراخت هزینه های اضافی جلوگیری شود.

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *