قیمت طراحی وب اپلیکیشن


08 مهر 1399

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2020-09-29T19:05:23+03:30
قیمت طراحی وب اپلیکیشن

میتوان گفت وب اپلیکیشن (web application) ترکیبی از وبسایت و اپلیکیشن است. گوگل با ارائه دادن یک سری قابلیت به وبسایت، با استفاده از PWA که مخفف عبارت  Progressive Web Appsاست، این امکان را ب شما داده است که بتوانید یک وبسایت داشته که کارکرد آن شبیه اپلیکیشن میباشد. کاربران میتوانند از طریق مرورگرها و اینترنت از این برنامه استفاده کنند. نکته دیگر این است که نرم افزارهای web app روی یک سرور قرار میگیرند و کاربران به وسیله آدرس URL و ip به قسمت های مختلف آن میتوانند دسترسی پیدا کنند. جالب اینجاست که بعد از یکبار بارگذاری وب اپلیکیشن، متوانید ان را به صورت افلاین نیز استفاده کنید.

قیمت طراحی وب اپلیکیشن

وبسایت ها بر محتوا تاکید داشته و تمام اطلاعات را برای همه یکسان نشان میدهند. وب اپلیکیشن بر خلاف وبسایت روی محتوا تمرکز نداشته و اطلاعات خود را بر طبق تعاملاتش با کاربران به ان ها نمایش میدهد. اطلاعات مربوط به هر کاربر از قبیل سن، جنسیت و... با کاربر دیگر فرق میکند. بعنوان مثال اگر پزشکی را در نظر بگیریم که وبسایتی را دارد و هر کاربر پس از ثبت نام در سایت اطلاعاتش را در اختیار پزشک قرار داده و سوالاتش را از او میپرسد و پزشک پاسخ میدهد. بعد از مدتی که پزشک اطلاعاتی را از کاربران خود جمع آوری کرد، وب اپلیکیشنی را طراحی کرده و بعد از وارد کردن تمام اطلاعات به تجزیه و تحلیل هرکدام میپردازد و دقیق تر اطلاعات یا بیماری هر کاربر را مورد بررسی قرار داده و راهنمایی های دقیق تری در اختیار کاربران قرار میدهد.

مزیت های web application:

 • محدودیت برای استفاده از اپلیکیشن های اختصاصی سیستم عامل وجود ندارد. با هر سیستم عاملی که باشید میتوانید با وارد کردن آدرس وب اپلیکیشن در قسمت جستجوی مرورگر به اپ مورد نظر خود دست پیدا کنید.
 • رم و حافظه گوشی را اشغال نمیکند. تمام اپ هایی که بر گوشی است حافظه زیادی از آن را میگیرند حتی ممکن است بدون استفاده مانده باشد؛ در حالی که وب اپلیکیشن صفحه ای در اینترنت است و حافظه ای از دستگاه شما نخواهد گرفت.
 • خاصیت واکنش گرا داشته و بر روی هر دستگاهی میتواند قرار گیرد و نمایش داده شود.
 • تمام اپلیکیشن ها از این طریق قابل دستیابی هستند و مرحله دانلود و نصب در این پروسه وجود نخواهد داشت در نتیجه سرعت و کارایی آنان بسیار بهتر خواهد بود.
 • اپلیکیشن هایی که میبینیم باید هر از مدتی به روز رسانی شوند تا به خوبی کار کنند اما از طریق این برنامه دیگر نیازی به این کار نیست زیرا اتوماتیک به وسیله سرویس ورکر اخرین بروز رسانی همیشه وجود داشته و در اختیار کاربر قرار میگیرد.

هزینه راه اندازی و طراحی وب اپلیکیشن از اپلیکیشن موبایل مقرون به صرفه تر است. عواملی که بر هزینه طراحی وب اپلیکیشن موثر است شامل:

 • نوع وب اپلیکیشن تاثیر بسیاری دارد. زیرا هر نوع وب اپلیکیشنی قابلیت ها و امکانات مخصوص به خود را دارد.
 • میزان استفاده از طراحی های گرافیکی و انیمیشن ها
 • نوع سروری که برای ان استفاده میشود.
 • از آن جایی که به زبان های مختلف قابل طراحی است انتخاب هر کدام از زبان ها روی هزینه موثر است.
 • طوری طراحی شود که سرعت خوبی داشته باشد و کاربران بیشتری را نیز جذب کند.

با محبوبیت web application بسیاری ار حرفه ها توسعه پیدا میکنند و بسیاری از کاربران میتوانند خود را از چارچوب محدود android و ios نجات داده و با دامنه توسعه بیشتری کسب و کار خود را گسترش دهند.

بدون نظر

  اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *