نحوه ایجاد لوگو برای سایت


25 مرداد 1401

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2022-08-27T17:49:37+04:30
 نحوه ایجاد لوگو برای سایت

برای اینکه یک سایت سودآور باشد، باید محبوب، قابل تشخیص و قابل درک باشد. نماد شرکت، نشانی که فقط با خلقت شما مرتبط خواهد بود، نقش مهمی ایفا می کند. چگونه برای یک وب سایت لوگو ایجاد کنیم؟ چه چیزی را باید بدانید و چه قوانینی را باید رعایت کنید؟ بیایید نگاهی کامل به نحوه ایجاد یک لوگو بهینه سازی شده برای تصویر برندی که می خواهید به سایت خود منتقل کنید، چه یک فروشگاه آنلاین باشد یا نه، بیاندازیم.
لوگو چیست و چرا لازم است؟
لوگو یک تصویر گرافیکی فشرده است که نشان دهنده شرکت، برند، سازمان، وب سایت، فرد یا محصول است. برای ایجاد درست لوگو برای وب سایت خود، باید وظایف اصلی آن را درک کنید:
سپاسگزاری.
به یاد ماندنی برای مخاطبان هدف.
اصالت.
سازگاری با حوزه فعالیت.
حوزه استفاده از آن محدود به وب سایتی نیست که برای آن طراحی شده است. باید در تبلیغات، روی بسته‌بندی اگر محصولاتی را می‌فروشید یا اگر خدمات ارائه می‌دهید باید در تمام رسانه‌هایی که به هر نحوی با سازمان شما مرتبط هستند، وجود داشته باشد. با توجه به این موضوع می توان گفت که با فدا کردن کیفیت لوگو نمی توان در هزینه ها صرفه جویی کرد. باید با کیفیت عالی، حرفه ای و تا کوچکترین جزئیات فکر شده باشد. با توجه به این موضوع می توان گفت که با فدا کردن کیفیت لوگو نمی توان در هزینه ها صرفه جویی کرد. باید با کیفیت عالی، حرفه ای و تا کوچکترین جزئیات فکر شده باشد. 
بهترین طراحی لوگو برای سایت به شما این امکان را می دهد که تأثیر پیچیده ای داشته باشید و چندین کار را همزمان انجام دهید:
افزایش ظرفیت شناخت شرکت و کالاها و خدمات شما، ایجاد تصویر مثبت و در نتیجه افزایش وفاداری مشتریان بالفعل و بالقوه
به وضوح برند خود را در رقابت برجسته کنید، فاصله بین خود را تقویت کنید و بر ویژگی ها و مزایای خود تأکید کنید.
محافظت در برابر جعل، تایید پدر بودن ایده و محصول و همچنین کنترل کیفیت محصولات فروخته شده.
امروزه تقریبا هر شرکت و سازمان، محصول و برندی لوگوی خاص خود را دارد.

 نحوه ایجاد لوگو برای سایت

 


لوگوی سایت چگونه باید باشد؟
طراحی لوگوی وب سایت باید بر اساس تعدادی ویژگی و قوانین توسعه یابد. برای داشتن یک لوگوی خوب باید چند قانون را رعایت کنید.
منحصر به فرد بودن
این اولین چیزی است که باید به آن توجه کرد. اگرچه میلیون ها لوگو وجود دارد، شما باید چیزی از خودتان پیدا کنید. کپی برداری از ایده های رقبا، حتی اگر در جایگاه خود به موفقیت های زیادی دست یافته باشند، هیچ خیری به همراه نخواهد داشت. پیشنهاد شما باید منحصر به فرد باشد و بنابراین باید به آن توجه کنید.
تطبیق پذیری
با در نظر گرفتن این که گجت های موبایل روز به روز محبوب تر می شوند، باید یک لوگو برای سایت ایجاد کنید که به راحتی بتواند با اندازه صفحه نمایشی که اتصال روی آن برقرار می شود تطبیق دهد.
دوام
هنگام ایجاد یک علامت برای کسب و کار خود، باید به این فکر کنید که آیا بعد از 5، 10 یا 20 سال همچنان مرتبط باقی خواهد ماند. برای این، سعی نکنید از مد پیروی کنید در غیر این صورت لوگوی شما محبوبیت خود را از دست می دهد و تغییر آن می تواند باعث از دست دادن تعداد زیادی مشتری شود.
  نحوه ایجاد لوگو برای سایت
انواع مختلف لوگو
قبل از بررسی ایده هایی برای ایجاد لوگو برای سایت، باید مسائل مربوط به انواع، شکل ها و سبک های نمادهای تجاری را درک کرد. تمام تنوع بین پیشنهادات موجود را می توان سیستماتیک کرد و به چند گروه بزرگ تقسیم کرد. بیایید هر یک از آنها را با جزئیات ببینیم. 
لوگوی متنی
این نوع توسط سایت هایی با نام کوتاه و مختصر استفاده می شود. فونت سفارشی با توجه به ترجیحات صاحب برند انتخاب می شود. به همین ترتیب، برای معرفی اصالت، می توان عناصر گرافیکی کوچک شبیه حروف را در یک کلمه به جای حروف اضافه کرد. عناصر کلیدی یک لوگو از این نوع می توانند عبارتند از: کلمات از نام شرکت، کلمات ایجاد شده مصنوعی، اختصارات، حروف و اعداد.
لوگوی نمادین
این یک شکل نسبتا رایج است که اغلب یک نماد انتزاعی است. به خاطر سپردن لوگوهای این نوع برای مشتریان آسان است و مجموعه ای از تداعی ها را با یک برند یا شرکت خاص ایجاد می کنند.
لوگوی الفبایی
لوگوهای این نوع شامل کاراکترهایی هستند که با استفاده از حروف اول، حروف اول نام را حمل می کنند. آنها توسط وب سایت ها و مشاغلی استفاده می شوند که صاحبان آنها مطمئن هستند که حروف اول بیشتر از نام کامل در مورد محصولات و خدمات آنها بیان می کند.
لوگوهای ترکیبی
امکان استفاده از کاراکترها و متن استفاده شده برای ایجاد آنها وجود دارد. مزایای این نوع لوگوها آشکار است. در اینجا، مولفه گرافیکی مسئول درک بصری است: لوگو را به یاد ماندنی می کند و جزء متنی حاوی نام شرکت است.
سخن پایانی
تیم مجرب ما در شرکت وب مهر با سابقه درخشان، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه ایجاد لوگو می باشد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید.
 

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *