نمونه قرارداد طراحی سایت


27 خرداد 1400

webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape
webmehr-shape

وب مهر

2021-12-15T19:15:33+03:30
نمونه قرارداد طراحی سایت

قرارداد طراحی سایت چیست؟

نمونه قرارداد طراحی سایت شامل موارد مختلفی میشود. قرارداد طراحی سایت یک توافقنامه قانونی الزام آور بین مشتری و طراح سایت است. این رابطه تجاری بین دو طرف را تعریف میکند و جزئیات محدوده پروژه، قیمت گذاری، موارد قابل تحویل، جدول زمانی و سایر موارد از قبل توافق شده مربوط به پروژه را بیان میکند. مشتری و طراح باید قرارداد را امضا کنند تا از نظر قانونی لازم الاجرا باشد. نمونه قراردادهای طراحی سایت هر شرکت ممکن است مقداری باهم متفاوت باشند اما کلیت و هدف تمام آن‌ها یکی است. در قرارداد طراحی سایت باید تمام نکات، ریز به ریز ذکر شود که در آینده مشکلی ایجاد نشود.

مواردی که باید در نمونه قرارداد طراحی سایت ذکر شوند

موضوع قابل ذکر اینست که طرفین قرار (خریدار و فروشنده) قبل از بستن قرارداد طراحی سایت، باید به یکسری نکات مهم واقف باشند که بتوانند فرایند بستن قرار داد را به خوبی پیش ببرند. از جمله نکاتی که باید به آن‌ها توجه کرده و رعایت شوند شامل موارد زیر است:

  • در سربرگ قرارداد شرکت طراح، عبارت قرارداد طراحی سایت قرار داده شده باشد.
  • از همان ابتدای قرارداد باید مشخصات کامل و دقیق دو طرف قرارداد نوشته شود.
  • امضا و مهر شرکت طراح در قرارداد نباید فراموش شود.
  • یکسری تعهداتی باید بین طرفین قرار وجود داشته باشد که باید در قرارداد به صورت دقیق ثبت شوند
  • توجه داشته باشید حتما موضوع قرارداد مربوط به طراحی سایت و تمام امکاناتی که قرار است برای سایت طراحی گردد، خیلی دقیق در قرارداد آورده شود.
  • قرار طراحی سایت باید به شکل رسمی و قانونی نوشته شود.
  • ذکر کردن مشخصات طرفین قرارداد

همانطور که در نکات بالا اشاره شد باید تمام اطلاعات دقیق درباره دو طرف قرارداد ذکر شوند و همچنین بیان شود که هرکدام چه جایگاهی از نظر خریدار یا فروشنده دارند تا در بندهای بعد با این عنوان‌ها، دو طرف قرارداد نام برده شوند. شخص خریدار هم میتواند حقوقی باشد و هم حقیقی که هرکدام در قرارداد اطلاعاتشان متفاوت است. مواردی که معمولا برای خریدار حقیقی و حقوقی در قرارداد ذکر میشود شامل:

اطلاعات خریدار حقیقی :

نام و نام خانوادگی/ شماره ملی/ شماره تماس ثابت و همراه/ آدرس محل سکونت یا کار

اطلاعات خریدار حقوقی :

نام کامل شرکت/ نام کامل مدیر عامل یا نماینده معرفی شده از طرف شرکت/ شماره‌های تماس شرکت/ آدرس شرکت

 

نمونه قرارداد طراحی سایت

 

توضیحات دقیق موضوع قرارداد

با  توجه به اینکه موضوع الان ما نمونه قرارداد طراحی وب سایت است، موضوع قرارداد را طراحی سایت در نظر گرفته و با توجه به وع سایت مانند طراحی سایت فروشگاهی، خبری، شرکتی و .. یکسری امکاناتی مانند چندزبانه کردن سایت یا خرید دامنه و... که قرارشده است برای سایت انجام گردد، همه در قرارداد طراحی سایت قید شود.

انجام سئو سایت نیز از موارد دیگری است که باید درباره آن تصمیم گیری شود که در صورت انجام آن، درباره هزینه توافق کرده و در قرار ذکر گردد. حتما قبل از بستن قرارداد درباره نوع سایت و هدفی که دارید بررسی های لازم را انجام دهید و هزینه ها را بررسی کنید، زیرا ممکن است طراحی سایت ارزان را انتخاب نمایید.

 

نمونه قرارداد طراحی سایت

 

مبلغی که برای پروژه در نظر گرفته شده

قید مبلغ پروژه طراحی سایت از مهمترین بخش‌های قرارداد میباشد. اگر مبلغ هر خدماتی به صورت مجزا مشخص شده، بهتر است در قرارداد نیز به همین شکل مشخص گردد. همچنین اگر تخفیفاتی در نظر گرفته شده بهتر است داخل قرارداد ذکر گردد. دقت داشته باشید که مبلغ به دو صورت عددی و حروفی در قرارداد ثبت گردد. نکته مهمی که باید به آن اشاره شود نحوه پرداخت مبلغ مشخص شده میباشد مخصوصا زمانیکه توافق میشود که مبلغ مورد نظر در طی فواصل مشخص پرداخت گردد. این موضوع حتما باید در قرارداد بیان شود و زمانبندی پرداخت مبالغ نیز در قرارداد مشخص شود.  یا اینکه نصف مبلغ بعد از بستن قرار داد و مابقی بعد از تحویل، این مورد نیز نمونه دیگری از پرداخت مبلغ میتواند باشد. به هرشکلی که پرداخت مشخص شد در قرارداد طراحی سایت ذکر گردد.

 

نمونه قرارداد طراحی سایت

 

مدت قرارداد

در این قسمت باید تمام کارهایی که در تمام فرایند طراحی سایت انجام میشود، ذکر شود به اضافه اینکه برای هرکدام چقدر زمان گذاشته میشود و چند ساعت از ساعت کاری را در برمیگیرد. موارد دیگری نیز در این بخش میتوانند آورده شوند که در تصویر زیر که نمونه قرارداد طراحی سایت است، قابل مشاهده میباشد. 

تعهدات خریدار و فروشنده

اگر خریدار و فروشنده یکسری تهعداتی را برعهده دارند باید در قراردداد نوشته شود. بعنوان مثال فروشنده متعهد است که سر زمان مقرر، طراحی را به پایان رسانده و سایت را تحویل دهد.

داشتن چشم‌اندازی برای آینده در شرایطی که قرارداد فسخ گردد

این بخش از قرارداد اغلب در اخر قرارداد ثبت میگردد. اگر این موضوع شامل جریمه‌ای نیز شود باید با تمام جزئیات شرایط بیان گردد.

 

نمونه قرارداد طراحی سایت

 

امضا و مهر دو طرف قرارداد

در اخر بعد از اتمام تمام کارهای مربوط به قرارداد، مهر و امضای طرفین نیز نیاز میباشد که کار کامل شود.

 

نمونه قرارداد طراحی سایت

 

شما با تهیه نمونه قرار داد طراحی سایت میتوانید تا قبل از ارائه قرارداد اصلی، نکات لازمه را اضافه کرده و آن را ویرایش کنید تا یک قرارداد جامع و کامل برای بستن قرارداد در دست داشته باشید. نکات بیان شده در قرارداد همه بستگی به شرکت دارد که چه مواردی را بخواهد در قرارداد اضافه کند یا حذف کند.

اگر شما در جایگاه خریدار هستید، حتما قبل از بسته شدن کامل قرارداد، آن را مطالعه کرده و اگر موارد مبهمی برایتان وجود داشت حتما بپرسید. چه خریدار چه فروشنده باید قرارداد را مطالعه کنند که درصورت خواستار تغییر یا اضافه کردن برخی موارد، بتوانند سریع‌تر اقدام کنند.

دریافت مشاوره و استعلام

image

بدون نظر

    اولین نفری باشید که نظر می دهد!

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *