بارگزاری

image
imageimage

وب مهر

همراه زیرک و معتمد کسب و کار شما!

راه های ارتباطی

در ارتباط باش...

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی یکی از مواردی است که این روزها افراد بسیاری را به خود جذب کرده است. اگر توجه کنیم دنیا دارد به سمت تکنولوژی حرکت میکند و بسیاری از کارها به صورت آنلاین انجام میشود. مخصوصا این روزها که بسیاری به خاطر ویروس کرونا، خود را در خانه قرنطینه کرده اند و تمام کارهای خود، از خرید پوشاک گرفته تا میوه و خواروبار و هرچیز دیگری که فکرش را کنید، را آنلاین انجام میدهند. به همین دلیل افراد زیادی بودن که در این وضعیت تصمیم گرفتند که کسب و کار عادی خود را به یک کسب و کار آنلاین تبدیل کنند. سایت فروشگاهی میتواند بسیار مورد استفاده افراد قرار بگیرد و کاربران بسیاری را جذب خود کند.

طراحی سایت فروشگاهی

افراد با راه اندازی سایت فروشگاهی خود میتوانند به کسب و کار خود رونق بخشیده و به صورت 24 ساعته به کاربران خدمات ارائه دهند، زیرا کسب و کار آنلاین محدودیت زمانی و مکانی ندارد و کاربران هر ساعتی که میخواهند میتوانند کار خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. در طراحی سایت فروشگاهی علاوه بر اینکه رونق کسب و کار باید برایتان مفید باشد، خیلی مهم است که بتوانید کاری کنید که بتوانید اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید و آن ها در سایت شما احساس امنیت کنند.

ویژگی هایی که باید طراحی سایت فروشگاهی داشته باشد شامل:

 • طراحی سایت فروشگاهی باید متناسب با نوع فروشگاه و سلیقه مخاطبان به صورت اختصاصی باید انجام گیرد.
 • استفاده از سرورهایی با سرعت بالا و بدون محدودیت در فضای و پهنای باند.
 • اختصاص دادن SSL Certificate به همه وب سایت های فروشگاهی برای ایجاد امنیت تراکنش های مالی
 • استفاده از پیشنهادات و نظرات کسی که در خواست طراحی سایت را دارد و اضافه کردن امکانات جدید
 • تحلیل و بررسی کردن و انجام سئوی سایت در صورت خواستن

هر وب سایت فروشگاهی باید یکسری امکاناتی را داشته باشد. این امکانات میتوانند شامل:

 • ایجاد دسته بندی مناسب برای محصولات بر اساس المان هایی که در نظر گرفته شده مثل برند، قیمت و غیره.
 • مسیر خرید کالا ساده طراحی شده باشد که کاربر دچار سردرگمی نشود.
 • دارای یک پنل مدیریتی ساده و کاربردی برای ثبت محصولات، ویژگی ها، دسته بندی ها، اعمال تخفیف، اخبار و غیره.
 • امکان ایجاد تغییرات آنی در پنل مدیریتی توسط مدیر مثلا با یک کلیک موجود یا ناموجود کردن یک محصول
 • طراحی کامل قابلیت responsive یا واکنش گرا برای نمایش وب سایت روی تمام دستگاه ها
 • اطلاع از خرید به صورت ایمیل
 • قابلیت ثبت نظر
 • و غیره.

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی وب سایت فروشگاهی باید با دقت زیادی انجام گیرد و ظاهر آن زیبا و جذاب باشد زیرا کاربران به ظاهر یک وب سایت اهمیت میدهند. در طراحی وب سایت فروشگاهی علاوه بر اینکه باید به ظاهر آن اهمیت داده شود، باید بگونه ای طراحی شود که کاربران هنگامی که وارد سایت میشوند گیج نشوند و به راحتی سایت را بررسی کرده و کار خود را انجام دهند. از جمله فاکتورهایی که میتوانید برای طراحی سایت فروشگاهی خود مد نظر داشته باشید میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. طراحی ساده و بدون پیچیدگی

این ویژگی بسیار میتواند در موفقیت و درآمدزایی وب سایت فروشگاهی تاثیر بگذارد. البته این مورد به این معنا نیست که از اطلاعات مورد نیاز یک محصول یا عکس های آن کم کنید. بلکه باید از گذاشتن عکس ها، ویدیوها و متن های بیش از حد جلوگیری کنید.

 1. استفاده از تصاویر با کیفیت

مطمئنا این مورد خالی از تاثیر نیست. یکی از انواع محتوا تصاویر هستند و همانطور که میدانید باید محتوای خوبی برای یک سایت استفاده شود. مخصوصا برای سایت های فروشگاهی تصاویر در اولویت هستند و باید تصاویری با کیفیت بالا و واضح برای کاربران قرار داده شود. این تصاویر را میتوانید از اینترنت تهیه کنید یا اینکه تهیه عکس از طرف خودتان باشد. در صورت توانایی مالی اگر خودتان عکس ها را تهیه کنید بهتر است زیرا این کار میتواند بین شما و رقبای شما تمایز ایجاد کند.

 1. انتخاب هوشمندانه رنگ ها

رنگ ها بسیار در طراحی سایت فروشگاهی موثر هستند. در یک سایت فروشگاهی اگر رنگ های زیادی استفاده شود باعث سردرگمی کاربران شده و اگر از یک رنگ استفاده شود، کسالت آور میشود. در نتیجه طراح وب سایت فروشگاهی باید بداند که از ترکیب چه رنگ هایی استفاده کند که متناسب با نوع فعالیت و برند باشد. رنگ های دکمه های مهم سایت مثل دکمه "افزودن به سبد خرید" بسیار میتواند در جذب کاربران موثر باشد.

 1. قرار دادن اطلاعات مهم در بالای سایت

فضای بالای وبسایت، فضای مناسبی است که اطلاعات مهم قرار داده شوند زیرا بیشتر در دید کاربران می باشد. سعی کنید از این قسمت بهترین استفاده را بکنید زیرا در موفقیت سایت تاثیرگذار است. اگر توجه کرده باشید بیشتر وب سایت ها فضای بالای سایت خود را به قرار دادن بنرهای اطلاع رسانی اختصاص میدهند.

طراحی سایت فروشگاهی

 1. توجه به فرایند خرید و پرداخت

یکی از کارهایی که باعث میشود که کاربر از خرید خود صرفنظر کند این است که مسیر خرید وب سایت قروشگاهی بسیار پیچیده و طولاتی است. فرایند خرید کاربران باید در کوتاه ترین و ساده ترین مسیر باشد. صفحه ای هم که مربوط به خرید نهایی میباشد باید خالی از هر نوع تبلیغات باشد که کاربر تمام تمرکز خود را روی فرایند خرید بگذارد.

 1. سرعت بارگذاری سایت

این مورد میتواند از مهمترین موارد باشد که کاربران بیشتری را به خود جذب کند. این موضوع روی جلب اعتماد مشتریان نیز تاثیر گذار میباشد.

بهینه سازی سایت فروشگاهی

بهینه سازی سایت فروشگاهی بسیار مهم است و باید در کنار طراحی آن به ایجاد سئوی آن نیز فکر کنید. سئوی سایت یکی از مواردی است که باعث میشود وب سایت فروشگاهی شما در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرد و در نتیجه بیشتر دیده شود و کاربران بیشتری جذب آن شوند. سئوی سایت فروشگاهی باید با دقت انجام شود و باید به دست یک سئوکار متخصص داده شود. اگر به دنبال برندینگ و افزایش بازدید و فروش بیشتر فروشگاه انلاین خود هستید، انجام سئوی سایت بهترین راه حل برای شما میباشد.

طراحی سایت فروشگاهی

پشتیبانی فنی فروشگاه آنلاین

یکی از مهمترین مواردی که باید بعد از اتمام طراحی سایت فروشگاه به شما ارائه شود، پشتیبانی فنی وب سایت فروشگاهی میباشد. پشتیبانی فنی وب سایت بسیار در توسعه آن موثر است. زمانی که سایت فروشگاهی شما دارای پشتیبانی فنی 24 ساعته باشد پاسخگوی تمام سوالات مشتریان بوده و آن ها در هر زمان و ساعتی و به جواب سوال های خود میرسند؛ علاوه بر این اگر مشکل فنی در سایت ایجاد شد پشتیبان فنی به آن رسیدگی میکند.

هزینه طراحی سایت فروشگاهی

هزینه طراحی سایت فروشگاهی به موارد مختلفی بستگی دارد. قیمت طراحی سایت فروشگاهی بستگی به امکاناتی دارد که برای سایت فروشگاهی به کار برده میشود. برخی از شرکت ها بسته های مختلف با قیمت های متفاوت دارند که هرکدام از این بسته ها امکانات خاص خود را دارند. همچنین استفاده از از آیتم های خاصی از جمله کدنویسی های اختصاصی، دارا بودن گرافیک ویژه و همچنین آموزش هایی که بعد از طراحی به صاحب یک وب سایت فروشگاهی داده میشود؛ تمام این ها هزینه بر میباشد.

طراحی سایت فروشگاهی

عواملی که بر قیمت طراحی سایت فروشگاهی موثر است

 1. چند زبانه بودن سایت فرشگاهی

چند زبانه بودن وب سایت از عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت فروشگاهی میباشد. هر چه تعداد زبان ها بیشتر باشد، از گروه مترجم و برنامه نویس بیشتری استفاده میگردد و زمان بیشتری نیز صرف آن میشود. از آن جایی که برای ترجمه تمام صفحات سایت از سرویس های خودکار استفاده نمیشود، چون دقیق نیستند، و به جای آن ها از مترجمان متخصص استفاده میگردد هزینه های جدایی را شامل میشود.

 1. سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی

سئوی سایت فعالیتی جدا از طراحی سایت میباشد که خودش فرایندی زمان بر میباشد و هزینه ای جدا نیز در برخواهد گرفت. اگر خواستید که وب سایت خود را بعد از اتمام طراحی، سئو کنید باید از تیم متخصص سئو کمک گرفته و با آن ها قرارداد جداگانه ای تنظیم کنید.

 1. اختصاصی بودن سایت یا استفاده از CMSها

قیمت طراحی وب سایت فروشگاهی با توجه به اینکه اختصاصی یا با cmsها باشد، با یکدیگر فرق میکنند. سایتی که اختصاصی طراحی شود، زمان بیشتری برای آن صرف شده و از کد نویسی در ان استفاده میشود و بر اساس پیشنهادات و سلیقه شما طراحی خواهد شد، در نتیجه هزینه بیشتری دارد. Cmsهایی مثل وردپرس یا جوملا دارای قالب های آماده ای برای طراحی وب سایت میباشند در نتیجه کار راحت تر بوده و زمان کمتری نیز میبرد. هزینه طراحی cmsها کمتر میباشد.

 1. هاست و سرور

هاست و سرور موارد مهمی برای یک سایت به حساب می آیند به همین دلیل باید دارای حجم و کیفیت بالایی باشند در غیر اینصورت سایت شما در سرعت بارگذاری سایت، سرعت دانلود یا آپلود با مشکلاتی مواجه خواهد شد. با هزینه بیشتر، هاست و سروری با حجم و کیفیت بالایی تهیه کنید.

در این مقاله به طراحی سایت فروشگاهی پرداختیم. سایت های فروشگاهی از جمله سایت هایی هستند که امروزه بسیار مورد استفاده قرار میگیرند و افرادی زیادی نیز هستند که برای طراحی این سایت ها اقدام میکنند. امیدوارم شما هم جز این افراد باشید زیرا با طراحی سایت فروشگاهی بسیار میتوانید در کسب و کار خود پیشرفت کنید.

طراحی سایت فروشگاهی

توسط وب مهر همراهی می شوند...

brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img

توسط وب مهر همراهی می شوند...

brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
brand-img
تماس سریع